Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Jak samemu wyczyścić sobie BIK?

Forum poświęcone BIK i innym bazom dłużników takim jak: BIG, KRD, BR. Jak zamówić raport? Jak sprawnie i szybko usunąć wpis w BIK poprzez czyszczenie BIKU.

Jak samemu wyczyścić sobie BIK?

Postprzez biker » 27 maja 2013, o 20:05

Zwracam się z zapytaniem do każdego komu udało się samodzielnie wykreślić złe wpisy z BIK - oczywiście po spłaceniu zobowiązań Jak wiemy, po spłacie zobowiązania historia jest trzymana przez 5 lat Wiem że są firmy które pomagają w wyczyszczeniu BIK-u po spłacie zobowiązań jednak zbyt słono każą sobie płacić Z tego co się dowiedziałem, można to zrobić samodzielnie, pisząc do Banków odpowiednie pisma... Oraz jeszcze jedno - czy to prawda że Bank musi usunąć zły wpis z BIK jeśli wyślę do nich pismo w którym cofam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych?

Prosiłbym wszystkich doświadczonych w tej sprawie o rady jak samemu wyczyścić sobie BIK - skutecznie i tanio
biker

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Jak samemu wyczyścić sobie BIK?

Postprzez opti » 27 maja 2013, o 20:06

jeśli opóźnienie było do 60 dni to bank jest zobligowany do usunięcia wpisu
opti

Postprzez biker » 27 maja 2013, o 20:07

tylko jest mały problem u mnie zdarzały się nawet opóźnienia powyżej 120 dni... :(
biker

Postprzez opti » 27 maja 2013, o 20:08

Jeśli opóźnienia masz powyżej 120 dni to walczysz z wiatrakami.. opóźnienia ok 30-60 spokojnie można próbować samemu czyścić..
opti

Postprzez pomocny » 27 maja 2013, o 20:35

Ja taka wpis znalazłam:
Banki mogą przetwarzać informacje stanowiące tajemnicę bankową w zakresie dotyczącym osób fizycznych po wygaśnięciu zobowiązania wynikającego z umowy, pod warunkiem pisemnej zgody osoby, której informacje te dotyczą. Zgoda ta może być w każdym czasie odwołana (art. 105a ust 2 ustawy o prawie bankowym)

Taką pisemną zgodę na ogół podpisujemy razem z umową. Możemy ją odwołać pisemnie (pismo do banku, coś w stylu: "Niniejszym pismem cofam zgodę wyrażoną w dniu ... na przetwarzanie moich danych po wygaśnięciu zobowiązania wobec banku z tytułu...w oparciu art. 105 a ust. 2 Ustawy o prawie bankowym z dnia 16 czerwca 2005 roku (Dz.U.2002.72.665) i proszę o sporządzenie stosownego wniosku do Biura Informacji Kredytowej w powyższej sprawie). Wtedy dane o spłaconym kredycie nadal będą widniały w BIK, ale udostępniane będą tylko w celach statystycznych (przez 12 lat), a nie kredytowych, znaczy, że nie będą widoczne w raportach sporządzanych dla banków. Warto oczywiście sprawdzić w BIK za miesiąc czy dwa czy Bank dokonał modyfikacji.

Dopóki natomiast kredytobiorca nie spłaci kredytu lub miał opóźnienia powyżej 60 dni w spłacie rat i upłynęło co najmniej 30 dni od poinformowania go przez bank o zamiarze przetwarzania dotyczących jej informacji stanowiących tajemnicę bankową, bez jej zgody (art. 105a. ust 2 ustawy o prawie bankowym), to cofnięcie zgody nic nie da, dane te mogą być dalej udostępniane. Nie dłużej niż przez 5 lat co prawda, ale licząc dopiero od daty wygaśnięcia zobowiązania.

Tak to wygląda z prawnego punktu widzenia, ale w praktyce pewnie bywa różnie. Ja w każdym razie wyczyściłam sobie w ten sposób po spłacie stare wpisy kredytowe z zaległościami (do 30 dni) z GE Money i Sygma Banku.

http://www.forum-kredytowe.pl/f135/wzor ... 50337.html
pomocny

Postprzez mateo » 27 maja 2013, o 22:13

Jeżeli widnieje wpis w BIK, że kredyt został spłacony i zamknięty ale przez komornika to taki wpis też uda się usunąć?
mateo

Postprzez Jerzy Nowak » 18 gru 2013, o 16:29

Cenrum Ochrony Dłużnika
Redukcja długów, czyszczenie BIK
zmniejszamy raty Twoich kredytów
pozbędziemy się komornika
przywrócimy Ci zdolność kredytową

http://www.kredyt-forum.pl/temat/czyszc ... koszt.478/
Jerzy Nowak

Postprzez Hanso » 4 kwi 2014, o 05:48

Ja jak brałem pożyczką na http://kredyty-poznan.pl/bez-bik to oferowali mi na ioch stronie usunięcie mojego wpisu w bik za symboliczną złotówkę - normalnie kosztuje to u nich 10 złotych i wysłanie wniosku - w ciągu dnia wyczyścili mój bik :)
Hanso

Postprzez Pinger12 » 20 lis 2014, o 21:17

Złą historię w BIK można sobie wyczyścić samemu tu masz opis krok po kroku jak zrobić to ZA DARMO
Pinger12

Postprzez czyszczeniebiku » 14 wrz 2015, o 11:22

Szanowni Państwo,

wszyscy, którzy nie potrafią poradzić sobie z tym problemem sami lub mają jakieś trudności, mogą skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która bez problemu poradzi sobie z tym przypadkiem.
czyszczeniebiku

Następna strona

Powrót do BIK