Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Czy za niespłacone długi można iść do więzienia?

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

Czy za niespłacone długi można iść do więzienia?

Postprzez strach » 24 maja 2013, o 10:00

Mam ogromne długi, nie wiem już co mam robić. Powiedzcie, czy za niespłacone długi, a tym bardziej podatki można iść do więzienia?
strach

Re: Czy za niespłacone długi można iść do więzienia?

Postprzez doradca » 24 maja 2013, o 10:02

Za niespłacanie kredytów nie idzie się do więzienia
doradca

Postprzez marzenaimirek » 25 maja 2013, o 16:23

A ja słyszałam że można. Jeśli nie jest się wypłacalnym i ma się długi to ponoć można iść do więzienia??? Boję się tego strasznie, ja mam długi, widnieję w KRD i mam windykację:( Czy grozi mi więzienie???
marzenaimirek

Postprzez bartolomeo23 » 22 gru 2014, o 16:11

lepiej się oddłużyć mi pomogli ostatnio ludzie z ofertybezbik.pl szybko i sprawnie wszystko załatwiłam. Nie sprawdzali mi bik. Umowa jasna i przejrzysta.
bartolomeo23

Postprzez loton » 23 gru 2014, o 21:52

niestety można iść do więzienia,mam tą samą wiksę co Ty. jeśli jakaś firma lub bank zawiadomi prokuraturę o popełnieniu przestępstwa czyli wyłudzenie lub oświadczenie nieprawdy to zostanie wszczęte śledztwo i jeśli udowodnią a raczej tak bo myślę że wszyscy jesteśmy tacy sami to będą pewnie zawiasy,ale za udowodnienie drugi raz tego samego przestępstwa jest już pozbawienie wolności-nie wiem też co będzie ze mną w nowym roku,po prostu wielki srach...
loton

Postprzez ANTYWINDYKA » 27 gru 2014, o 19:38

loton napisał(a):niestety można iść do więzienia,mam tą samą wiksę co Ty. jeśli jakaś firma lub bank zawiadomi prokuraturę o popełnieniu przestępstwa czyli wyłudzenie lub oświadczenie nieprawdy to zostanie wszczęte śledztwo i jeśli udowodnią a raczej tak bo myślę że wszyscy jesteśmy tacy sami to będą pewnie zawiasy,ale za udowodnienie drugi raz tego samego przestępstwa jest już pozbawienie wolności-nie wiem też co będzie ze mną w nowym roku,po prostu wielki srach...

Nie opowiadaj takich głupot, że za długi idzie się do więzienia. Można pójść za WYŁUDZENIE kredytów, a nie za sam fakt ich niespłacania. Chyba, że się nie zapłaciło ani jednej raty. A i to niekoniecznie. Ktoś mógł mieć najzwyczajniej w świecie wypadek przed spłatą pierwszej raty.
ANTYWINDYKA

Postprzez loton » 27 gru 2014, o 20:01

głupotą jest to co zrobiliśmy,a prawdą to co się stanie...poczytaj prawo,ale życzę Nam wszystkim szczęścia!
loton

Postprzez ANTYWINDYKA » 28 gru 2014, o 16:54

Prawo czytam i praktykuję 12 godzin dziennie od 8 lat.
ANTYWINDYKA

Postprzez PawelN » 28 gru 2014, o 18:32

Hm, na dyskusji, którą prowadzimy, nie dodałem, że mam 2 wyroki w zawiasach, za nieświadome popełnienie przestępstwa, pierwszego w życiu w wieku prawie 30 lat. Były 2 takie sytuacje, dostałem najniższe wyroki, 8 miesięcy na 2 lata w zawiasach (niedługo zniknie to z moich papierów). Nie było też tak, że dostałem jeden wyrok, a potem już po jego otrzymaniu popełniłem to samo przestępstwo.
Nie jestem bandytą, żeby mieli mnie zamykać, prokurator, też człowiek, ja trafiłem naprawdę rozsądnego. A sprawy dotyczyły kwot powyżej 100 tysięcy.
Nie wpadajmy w paranoję, będzie dobrze...
PawelN

Postprzez upadloscK » 17 sty 2015, o 08:50

Wszystko o postępowaniach upadłościowych osób fizycznych i sposobach rozwiązywania osobistych problemów finansowych
http://www.facebook.com/upadlosckonsumenckaeksiazka
upadloscK

Powrót do Forum dla zadłużonych