Dług na 200 000 zł

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez bastek, Czerwiec 21, 2013.

  1. bastek

    bastek New Member

    Witam

    Mój tata ma kredyt na 200 000 zł, nie ma jak tego spłacić. Ja też nie pracuję nie umiem mu pomóc. Jest coraz gorsza sytuacja, albowiem nie starcza nam na rachunki, bo komornik wszystko powoli zabiera:(
    Co robić?? Jesteśmy zrozpaczeni.
     
  2.  
  3. sandra22

    sandra22 New Member

    Jedynym rozwiązaniem jest próba spłacenia długu choć nie jest to łatwe. Jeśli nie spłacicie zobowiązania komornik w ostateczności może nawet zając mieszkanie. Dopiero wtedy sytuacja stanie sie dramatyczna:(
     
  4. ostej

    ostej New Member

    Ponieważ posiadacie pewien majątek, nie opłaca się ustanawiać bankructwa. W takiej sytuacji należy zwrócić się do wierzyciela z prośbą o ugodę, następnie poszukać pracy i podjąć ją. W tej sytuacji jest to najprostsze i najsensowniejsze rozwiązanie.
     
  5. bady85

    bady85 New Member

    Jak dawno Pani tata zaciągnął ten kredyt?
     
  6. hrabia

    hrabia New Member

    Pytanie jest takie, czy próbowali państwo porozmawiać z bankiem na temat możliwych rozwiązań, jakiegoś specjalnego harmonogramu spłaty, restrukturyzacji kredytu? Od takiej rozmowy należy zacząć, a poza tym trzeba spróbować podjąć jakąkolwiek pracę, także ta dodatkową i powoli spłacać dług. Dobra wola czasem dla banku wystarczy.
     
  7. paolo

    paolo New Member

    Można spróbować ugody z wierzycielem, ale w takiej sytuacji należałoby mieć pewien gotowy plan spłaty. Wierzyciel uznał, że nie są w stanie państwo spłacić pożyczki i zlecił ściąganie długu komornikowi. Jeśli zwrócą się państwo do niego z gotowym planem spłaty, może odstąpić od komornika.
     
  8. termal

    termal New Member

    Ugoda być może byłaby pewnym rozwiązaniem, ale raczej nikt na to nie pójdzie. Pozostaje zatem pożyczyć od kogoś znajomego, gdyż w przeciwnym przypadku komornik zajmie wszystko.
     
  9. wiolka89

    wiolka89 New Member

    Moj chlopak ma taki problem musi wyplacic firmie ubezpieczeniowej 200 tys za spowodowanie wypadku pod wplywem alkoholu. Chlopak zarabia 2500 zl misiecznie ma 23 lata. czy jest jakas szansa ze on splaci ten dlug? Czy moze dogadac sie z firma i splacac go w ratach? On twierdzi ze nie ma sensu w tej sytuacji zakladac rodziny bo nie bedzie go na to stac. Chce mu pomoc. Prosze o rade
     
  10. pakolik25

    pakolik25 New Member

    Być może najrozsądniejszym wyjściem będzie ogłoszenie bankructwa, ale wtedy i tak stracicie wszystko. Jednakże oczywiście rozpoczynacie z czystą kartą. Komornik w waszej sytuacji będzie zabierał po kolei wszystko.
     
  11. kosek

    kosek New Member

    U mnie było podobnie, nie dość, że przegrałem samochód i parę innych rzeczy to jeszcze miałam długów od cholery. W końcu podjąłem chyba jedyne w tamtym momencie możliwe wyjście z sytuacji, sprzedałem mieszkanie które dostałem w spadku. Nie było łatwo podjąć taką decyzję, ale coś musiałem robić by się ratować, bo komornik nie wszedł mi na konto. Teraz mieszkam u rodziny, wiem że jestem dla nich kulą u nogi, ale powoli staram się wyjść na prostą. Mam jeszcze trochę długów, ale powoli powoli je spłacam. Może kiedyś uda mi sie wyprowadzić od rodziców i coś wynająć, ale póki co mnie na to nie stać.
     
  12. Prawnik72

    Prawnik72 New Member

    Witam! Od lat odzyskujemy należności od firmy PKF Skarbiec ( obecnie Pomocna Pożyczka Sp. z.o.o.). Jesteśmy renomowana kancelaria prawna pomagamy osoba fizycznym oraz działalnością gospodarczym, odzyskanie należności trwa około 7 miesięcy a sprawa prowadzona jest w Państwa Sądzie.
    Zainteresowanych proszę o kontakt najlepiej po godzinie siedemnastej pod numer 531040100.
     
  13. drwal110

    drwal110 New Member

    Sytuacja jest trudna i zasadniczo dług będzie rosnąć. Jednym ze sposobów byłoby ogłoszenie bankructwa i proponowałbym to rozważyć.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Dług 200 000 Forum Data
20000 długu, brak środków na spłatę Jak wyjść z długów Wrzesień 29, 2017
Długi na 200000zł, zero szans na normalne życie, zero perspektyw... Jak wyjść z długów Styczeń 19, 2016
Dług z 2007 cyfra plus Forum dla zadłużonych Wrzesień 21, 2017
Prośba o pomoc w spłacie długów z lat 2003-2005 Jak wyjść z długów Wrzesień 12, 2017
Przedawnione długi z 2009 Forum windykacja Lipiec 31, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie