Kaczmarski Inkasso

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez monika0387, Październik 18, 2017.

  1. monika0387

    monika0387 New Member

    Witam. Dzisiaj odebrałam bardzo nie miły telefon z tej firmy... prowadzą moją sprawę zadłużenia wobec vivus. Pani z którą miałam nie przyjemność rozmawiać powiedziała że przyjadą do mnie do domu... czy to możliwe? co mam robić? muszę z nimi rozmawiać? wpuszczać do domu ?
     
  2.  
  3. member419

    member419 Guest

    Tak, nawet się nie obejrzysz i już będą...
    A nawet jeśli będą to co?
    olewaj jak pisałem wielokrotnie.
    Niestety nadal jest tak że firmy windykacyjne wciskają kit dłużnikom i wywołują panikę i inne reakcje takie jak Twoja.

    Nie rozmawiaj, nie otwieraj, ale i tak myślę że nikt nigdzie nie przyjedzie
     
  4. monika0387

    monika0387 New Member

    Dzięki:) mam nadzieję że masz rację... bo na prawdę już mam dość. Coraz częściej myślę o najgorszym , psychicznie już nie daje rady. Nie funkcjonuje normalnie.
     
  5. mondayx

    mondayx New Member

    Jak jesteś w takim stanie to wcale nie odbieraj dziewczyno. Pogadasz sobie jak chcesz później jak będziesz w lepszym a najlepiej wcale.
    Zapewniam Cie, że ta ich cała windykacja terenowa to jakieś yeti (w takich firmach jak np: Kaczmarki - z bankami inaczej). Ja na okolu 20 spraw w różnych firmach uświadczyłem może z jednego windykatora - i to jeszcze tylko wkładał wizytówki - nigdy go nie widziałem.
    Nikt Cię nie odwiedzi - dostaniesz za x m-cy nakaz z esadu i tyle. A przedłużałaś tę chwilówkę?
     
  6. monika0387

    monika0387 New Member

    Nie, nie przedłużałam tej chwilówki ani razu. Miałam kilka pojedynczych spłat na poczet tego długu. Z 7000zł zostało mi do spłaty na dzień dzisiejszy 6970zł. Niestety to tylko kropla w całym morzu tych moich długów. Ale dzięki za wsparcie.
     
  7. monika0387

    monika0387 New Member

    Aha, i o co chodzi z tym e sądem? skąd będę wiedziała że coś dostałam? dostanę coś listem poleconym ? czy mam gdzies sie logować ? na tej stronie e-sądu? czy jak ? może to głupie pytanie ale ja na prawdę nie wiem jak to sie odbywa. Proszę o odpowiedź.
     
  8. mondayx

    mondayx New Member

    Dostaniesz nakaz zapłaty z Sadu w Lublinie (esąd) normalnie poleconym. Nie przegap go bo wtedy możesz w ciągu 14 dni złożyć sprzeciw - też normalnie poleconym (jak nie będziesz wiedziała jak - google albo zapytaj tutaj). Jak nie złożysz sprzeciwu to nakaz się uprawomocnia i mogą już do komornika. Jak złożysz to są różne opcje...
    7000 zł dostałaś na rachunek, czy jak? Spłaciłaś 30 zł?
     
  9. monika0387

    monika0387 New Member

    Na konto przelali mi 5000zł , apłaciłam 1100zł , a chcą jeszcze 7000zł, więc nie wiem skąd im się wzięła taka kwota.
     
  10. member419

    member419 Guest

    W takim razie, możesz próbować obronić się przed ewentualnymi kosztami pożyczki przed sądem.
    licz się jednak z tym że kwotę główną będziesz musiała prawdopodobie zapłacić i rozważ czy opłaca się dla rzekomej korzyści około 1000 zł ryzykować stratę 1200 zł kosztów zastępstwa procesowego.
    Aby uchronić się przed zawyżonymi kosztami zawarcia pożyczki muszą zajść okoliczności takie jak:
    - odebranie pozwu z poczty
    - odpowiedź w terminie na nakaz zapłaty
    - umiejętne przestawienie podczas rozprawy swoich racji, nie uznanie po drodze zawyżonych koszów
    - przychylność Sądu

    Inaczej sprawa miałaby się gdybyś spłaciła należność główną i około 10% odsetek w skali roku.
    koszty od pozostałej do spłaty kwoty żadne, a udowonienie przez pożyczkodawcę że zwarcie umowy wiązało się z takimi a nie innymi kosztami poniesionymi przez wierzyciela karkołomne.

    Natomiast korzystając z okazji chciałem poprosić Cię o przeczytanie ze zrozumieniem większości postów na tym forum na temat wychodzenia z długów.
    U podstaw każdego upadku leży zadlużanie się pod presją ciążących zobowiązań. Pożyczanie się ponieważ Pan Jedi windykacji niechybnie przyjedzie ze swoją gwiazdą śmierci i wchłonie jak czarna dziura cały majątek nie gardząc przy tym garderobą i pamiątkową sztuczną szczęką po dziadku.
    Jest to błąd który wykorzystuje świat finansów począwszy od banków - gdyby nie dyrektywy KNF robili by dokładnie tak samo, skończywszy na zwykłych burakach "inwestorach prywatnych".
    Dlatego przedłużanie, pożyczanie na spłatę długów nigdy nie prowadzi do rozwiązania problemu.
    Weź pod rozwagę to co piszę, bo masz do wyboru albo za rok będziesz mieć spokój albo co tydzień pozew w sądzie. Ty wybierasz.

    I jeszcze wątek o e-sądzie:
    Warto się zalogować na portalu E- Sąd, będziesz wówczas miała dostęp do każdego pozwu złożonego tą drogą natomiast
    nie warto odpowiadać przez e-sąd na jakiekolwiek sprawy tylko czekać na polecone.
    E sąd to taka fabryka nakazów za pomocą której teoretycznie łatwiej i taniej jest odzyskać zobowiązanie od dłużnika, taniej dla sądu, taniej dla wierzyciela.
    Nie trzeba załączać dowodów a dług w teorii może być nawet fikcyjny - zupełnie bez żadnych konsekwencji dla powoda, wystarczy jak się sprawa rypnie nie uzupełniać dokumentów po przekazaniu sprawy do zwykłego postępowania.
    Dodatkowo - skoro ktoś zareagował na pozew w wątpliwej dla wierzyciela sprawie, po wnieisieniu przez pozwanego zarzutów wie na czym tenże pozwany będzie opierał swoją obronę i może ją dość skutecznie zblokować w późniejszym postępowaniu.
     
  11. mondayx

    mondayx New Member


    Dla kogoś kto nie jest specjalnie zadłużony, może zorganizować te 5-6 tys. i zamknąć temat to może nie jest specjalnie opłacalne.
    Ale dla kogoś kto się kręci w karuzeli zadłużania "rzekome korzyści" to więcej niż 1000 zł !
    Czy monika0387 jest w stanie bez sądu uciec od przedłużania tej pożyczki? Już wsadziła 1100 zł (rozumiem, że to miesięczne przedłużenie). Załóżmy, że będzie wpłacać 1100 zł miesięcznie przez pół roku. I co? Vivus jej to przeksięguje i zamknie pożyczkę? Obawiam się, że wpłaty pójdą na przedłużenia miesiąc po miesiącu i po pół roku jak miała 5000 zł do oddania tak będzie miała tyle samo (wpłaci im 6x 1100 zł = 6600 zł a z kapitału nie zejdzie nawet 1 zł).

    Pójdzie po następną pożyczkę i spłaci Vivusa w całości z prowizją? Tak jak kolega powyżej pisał - to droga do samozniszczenia.
    Rodzina pożyczy? Wygra w mini lotto? Obawiam się, że nie.
    Vivius się zlituję i rozłoży kapitał i prowizję na raty i zrezygnuję z przedłużania? Nie wykluczam ale chyba nie będzie łatwo.
     
  12. monika0387

    monika0387 New Member

    Dziękuję za dość dosadną poradę. Aczkolwiek vivus tak jak wcześniej pisałam jest już prowadzony przez firmę Kaczmarski Incasso. Mój problem polega na tym że gdybym miała tylko to zobowiązanie do spłaty to jakoś bym je spłaciła. Ja mam o wiele więcej zobowiązań do spłaty z którymi nie radzę sobie i przypuszczam że wszystkie skończą się w sądzie... i jak to wtedy wygląda? jak każdy wierzyciel złoży pozew , jak na to sąd popatrzy? komornik z tytułu wielu zobowiązań rozdziela kwotę jaką na przykład będę wpłacać do komornika na wszystkich wierzycieli ? czy jak ? nie wyobrażam sobie jakiś tego.
     
  13. member419

    member419 Guest

    Odbieraj przesyłki z sądu, zgłaszaj sprzeciwy i pilnuj poleconych z poczty, a komornik o ile jakiś będzie będzie najwcześniej za rok.
    Jakie to miasto?
     
  14. monika0387

    monika0387 New Member

    Mieszkam w Prudniku to jest województwo opolskie 60km od opola.
    A jak te sprzeciwy się składa? ja to pisze listem do sądu? czy jak ? nie rozumiem tej całej drogi jak to wygląda :( sprzeciw czyli że co , nie zgadzam się na spłatę?
     
  15. member419

    member419 Guest

    Jak będzie nakaz - napisze sie sprzeciw, wcześniej nie warto bo każda sprawa jest inna.
    uspokój się, zajmij mężem, dzieckiem, oglądnij telewizję i nie myśl o tym cały czas.
     
  16. monika0387

    monika0387 New Member

    Dziękuję, postaram się o tym nie myśleć, chociaż wiem że w poniedziałek znowu koszmar się zacznie.... telefony, tłumaczenie każdemu w kółko to samo... dzisiaj jest sobota , jutro niedziela i na razie tym się ciesze. Jeszcze raz Bardzo dziękuję za podtrzymanie na duchu.
     
  17. member419

    member419 Guest

    Zawsze trzeba patrzeć na jasną stronę życia...
    Póki nie masz możliwości spłacania nie masz o czym z nikim rozmawiać
    kilka razy juz o tym pisałem jak znajdziesz środki spłacaj kolejne pożyczki w kolejnosci od najmniejszej do największej.
    Spłacaj zawsze kwotę pożyczoną plus 10% niezależnie od tego ile wynika do spłaty z umowy.
    wprowadź sobie segregator i w tym segregatorze zbieraj wszystkie ale to absolutnie wszystkie papiery wraz z kopertami jakie otrzymasz - oddzielnie dla każdej pożyczki

    Jeśli gdzieś udzieliłaś poręczenia wekslem - w pierwszej kolejności po spłaceniu środków plus 10 % zażądaj na piśmie zwrotu weksla i ten dług niezleżnie od wysokości traktuj priorytetowo. Obrona z weksla jest trudniejsza niż zwykłego długu.
     
  18. mondayx

    mondayx New Member

    BHP dłużnika pkt. 1 - nie używamy telefonu prywatnego do rozmów z wierzycielami. Przecież jak masz kilka rzeczy po terminie to to będzie dzwonić co 10 min :eek:
    Zmieniamy numer albo organizujmy drugi i z windykacjami rozmawiamy tylko we Wtorki na przykład albo wcale. Telefon to podstawowe narzędzie windykacji dzisiaj - tanio można dłużnika trzymać na krótkiej smyczy - o ile odbiera :)
    Przy dużej skali zadłużenia nie polecam blokowania połączeń itd. bo to też pośrednio powoduje presje i psych siada.
    Koszmar dłużnika to dużej mierze telefony właśnie.
     
  19. mondayx

    mondayx New Member

    To, że u Kaczmarskiego to nic nie znaczy.

    Płać banki i olej całą resztę - już to Ci pisałem.

    Sprzeciwy składasz jak Cię ktoś pozwie nawet jak jesteś święcie przekonana, że masz im płacić - bo to daje Ci czas. Co sobie sąd pomyśli masz w nosie. Sędziowie bywają rożni i w identycznej sprawie możesz dostać dwa dokładnie odwrotne wyroki.
    To jak komornik będzie dzielił wpłaty - nie zawracaj sobie głowy bo nie jesteś na tym etapie i tak szybko nie będziesz. Albo wcale. To nie dzieje się w m-c czy dwa.
     
  20. monika0387

    monika0387 New Member

    Witam. Niestety nie mam chyba dobrego pomysłu jak wyjść z tego bagna... jestem zakopana po uszy :( nie mam pojęcia jak to wszystko spłacać. Jedyne co mogę powiedzieć to tylko tyle że byłam naiwna i bezmyślna biorąc te wszystkie pożyczki i chwilówki myśląc że jakoś to będzie... ile ma Pan chwilowek do spłaty? i czy są opóźnione?
     
  21. monika0387

    monika0387 New Member

    Witam,
    Dzisiaj otrzymałam sms od firmy Kaczmarski Inkasso o takiej treści : " Kaczmarski Inkasso dizalajac na zlecenie Vivus Sp. z o.o. informuje, ze pod adresem zamieszkania zaplanowana zostala w dniu 2017-11-15 wizyta pracownika terenowego. Prosze o pilny kontakt, w celu ustalenia warunkow splaty zobowiazania podczas rozmowy telefonicznej." Czy oni na prawdę przyjeżdżają? Pod adresem na który mają zamiar mnie odwiedzić nie mieszkam, to mieskzanie mój mąż wynajmuje obcym ludziom, Ja natomiast aktualnie mieszkam u Szwagra z mężem. Nie jesteśmy tam zameldowani, tylko mieszkamy. Czy windykator ma prawo tam przyjść? do szwagra? mam go wpuszczać? a jeśli przyjdzie na mieszkanie mojego męża do tych ludzi którzy wynajmują to oni chyba nie muszą go wpuszczać? Boże jaki wstyd!!! Proszę, odpowiedzcie mi jak to działa... z góry dziękuje.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Kaczmarski Inkasso Forum Data
Dług w Vivus - windykacja Kaczmarski + raty w banku. Forum dla zadłużonych Listopad 26, 2018
Lex Inkasso Firmy windykacyjne Opinie Styczeń 9, 2017
wezwanie do zapłaty Alektum inkasso Forum dla zadłużonych Październik 14, 2015
Alektum Inkasso opinie Co może windykator Maj 14, 2013

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie