Komornik

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez guska1983, Styczeń 19, 2016.

  1. guska1983

    guska1983 New Member

    witam.
    w 2009 roku został wydany nakaz zapłaty, komornik uchylił roszczenie bo nie miał ściagalności. dzis mi Panowie zapukali do drzwi i pytali z czego się utrzymuje i jakie mam dochody. powiedziałam ze mam tylko rodzinne na dziecko (8 lat) i jestem zarejestrowa w UP bez prawa do zasiłku. powiedzieli mi panowie ze musze spłacac po minimum 50-100zł bo inaczej zabiora mi wszystko z mieszkania ( dodam że jestem bez tytułu prawnego do mieszkania!) a niestety nie mam nigdzie zameldowania! Powiedziałam ze nie wiem czy bede w stanie to płacic, a nie bede obiecywała. Co moge zrobic?.. Czy maja prawo tak wchodzić do mieszkania i decydowania o tym co wezma?! I ze na wszystko powinnam mieć faktury imienne!z wartosciowych rzeczy jakie mam to tv- który jest na raty! dodam ze wierzycielem teraz jest firma windykacyjna: altekum inkasso sp. zo.o. Dziekuje za wszelką pomoc! :)
     
  2.  
  3. Inlet

    Inlet New Member

    Przede wszystkim tak.
    Skoro Komornik umorzył postępowanie, a dług został sprzedany komuś, to poprzedni nakaz zapłaty utracił moc. I nie ma takiej siły aby zgodnie z prawem czegokolwiek żądać.
    Od momentu umorzenia sprawy przez komornika biegnie 10 letni okres przedawnienia roszczenia.
    Ale... jeżeli cokolwiek podpisałaś, wpłaciłaś tym panom jakąkolwiek kwotę, to tym samym uznałaś roszczenie i okres przedawnienia biegnie od nowa. Jeżeli ci panowie byli z firmy windykacyjnej to nic nie mogą Ci zabrać. Mało tego - nie musiałaś ich do domu wpuszczać. Odezwij się na e-mail inlet@inlet.company. Może temu uda się jeszcze zaradzić. Pomożemy bezpłatnie.
     
  4. olusiaaa1691

    olusiaaa1691 New Member

    Witam. Mam taki problem moze ktos bedzie umial mi odpowiedziec. Moj dl. przejal komornik bylo zadluzenie juz z jego prowizja ok 700 zl. Niestety nie bylam w stanie tego zaplacic. Dostalam pismo o otwarciu pomieszczen po tym pismie aby to wstrzymac dogadalam sie z nim ze bede co miesiac wplacac czesc dlugu. Splacilam juz 600 zl. Ostatnio dostalam informacje ze zostalo jeszcze do spalty ponad 400 zl a wszystkie wplacone kwoty zostaly zaksiegowane czyli lacznie wychodzi mi juz ponad tysiac zlotych. Mowil ze to sa jeszcze jakies koszty zastepstwa w egzekucji itp. Dlatego moje pytanie czy on ma takie orawo zeby sobie doliczyc jeszcze taka kwote? Bede wdzieczna za odpowiedz
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Komornik Forum Data
Zajecie konta przez komornika Forum dla zadłużonych Wrzesień 20, 2021
Spłacony dług, a komornik nadal zajmuje konta Zajęcie komornicze Sierpień 13, 2021
Komornik - adresowanie na kopercie Forum komornik Styczeń 31, 2021
Ponowne zajęcie przez komornika. Forum komornik Styczeń 7, 2021
Proszę o pomoc! Dlugi w windykacji i u komorników + alimenty. Jak wyjść z długów Grudzień 29, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie