Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

List komorniczy

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

List komorniczy

Postprzez mowmiseba » 26 lut 2018, o 15:33

Witam,
Dostałem dziś list komorniczy nieco niejasny dla mnie. Komornik wysłał mi list na zlecenie Sądu Rejonowego za nie zapłacony mandat.
W liście od komornika dostałem trzy różne zawiadomienia z różnymi kwotami.

- Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji ( 100zł grzywna+ 100zł koszty sądowe+ 353,69zł opłata egzekucyjna = 553,69zł).

- Zajęcie wierzytelności (100zł grzywna+ 100zł koszty sądowe+ 353,69zł opłata egzekucyjna+ 6,03zł wydatki gotówkowe= 559,72zł).

- Zajęcie wynagrodzenia za prace oraz wierzytelności zasiłku chorobowego i wezwanie do dokonywania potrąceń( 100zł grzywna+ 100zł koszty sądowe+ 176,84zł opłata egzekucyjna+ 18,09zł wydatki gotówkowe).

Moje pytanie brzmi następująco:
Czy muszę teraz każdą z tych kwot uregulować ?
Czy da się jakoś zmniejszyć koszty tego zadłużenia?
Gdzie szukać jakiegoś rozwiazania?

PS. Dodam jeszcze że wszystkie te zawiadomienia dotyczą tej samej sprawy, są z tą samą datą i mają taką samą sygnaturę.
mowmiseba

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: List komorniczy

Postprzez AntywindykatorNet » 27 lut 2018, o 10:00

Wszystkie trzy kwoty dotyczą tego samego, więc maksymalnie masz do zapłaty te 559 zł, które sam napisałeś.
Jeśli chcesz zapłacić jak najmniej masz dwa wyjścia: iść do komornika z gotówką (co prawda od wpłat gotówkowych jest większa prowizja, ale przy tak niskiej sumie nie ma to większego znaczenia) - w ten sposób zminimalizujesz ilość dalszych czynności egzekucyjnych i - co za tym idzie - kosztów z nimi związanych.
Druga opcja to dogadanie się z wierzycielem, może umorzy Ci odsetki. Wierzyciel jest wymieniony na piśmie od Komornika ("na wniosek............."). Ta opcja może lepiej zadziałać jeśli jesteś "nieściągalny".
AntywindykatorNet

Powrót do Forum dla zadłużonych