List od komornika

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez rsp, Sierpień 27, 2016.

  1. rsp

    rsp New Member

    Czesc,
    Mieszkam od 8 lat poza granicami Polski, aczkolwiek nadal jestem zameldowany w rodzinnym domu w Lublinie.
    Mieszka tam juz tylko moja siostra ze swoim partnerem. Na moje nazwisko przyszedl dosc ciekawy list od komornika z Warszawy
    Trsc:

    Komornik Sadowy przy Sadzie Rejonowym dla Warszawy Woli w Warszawie Jacek Bogiel informuje, iz toczy sie przeciwko Panu/Pani postepowanie egzekucyjne i w zwiazku z tym wzywa do kontaktu z kancelaria.

    (Tu podane dane kontaktowe)

    Stan zaleglosci na dzien wynosi:

    4300zl

    W celu unikniecia dalszych odsetek oraz wzrostu kosztow postepowania egzekucyjnego komornik oczekuje wplaty wskazanej wyzej naleznosci na rachunek bankowy organu egzekucyjnego
    (tu podane konto bankowe)

    (Ponizej juz tylko grozby ze przeszukaja mieszkanie, rzeczy, schowki, a jak bedzie malo to przeszukaja i zabiora odziez ktora dluznik ma na sobie - oraz inne prawne belkoty, grzywny i takie tam)


    ----

    I tu pojawia sie pytanie: O co chodzi? Fakt, za czasow nastolatka nie zaplacilem moze jakiejs kary za przejazd bez biletu i mialem zalegly rachunek telefoniczny na 400 zlotych.. 11 lat temu?
    Ale na litosc Boska, w zyciu tyle kasy nikomu i niczemu za nic nie wisialem. W dodatku 8 rok mieszkam za granica i nie ma szans abym jakims cudem nie wiedzac o tym zadluzyl sie gdzies na takie pieniadze.

    Musze rozwiazac te sytuacje, ze wzgledu na naciski ze strony siostry. Obawia sie ona ze mimo iz nie mam zadnych ruchomosci w domu rodzinnym, komornikowi nie zrobi to zadnej roznicy i jak to bywa "wezmie co bedzie chcial".

    Facet nie pisze komu jestem rzekomo winien te pieniadze, po prostu stwiedza ze mu wisze cztery tysiace!

    Jak radzicie to rozegrac?
     
  2.  
  3. kokoshaglava

    kokoshaglava New Member

    Trzeba przeanalizować sprawę:
    1. jaki jest tytuł wykonawczy (orzeczenie na podstawie, którego komornik prowadzi egzekucję)
    2. w którym roku sąd wydał orzeczenie
    3. czy mieszkałeś w chwili wydawania orzeczenia w Polsce?

    Znając te dane będzie można ustalić czy są szanse na odkręcenie sprawy (w sensie czy można wnosić do sądu o doręczenie nakazu zapłaty jeżeli został wysłany pod adres gdzie nie mieszkałeś.

    Potem ustalić co to za zaległość (z jakiego tytułu) czy można mówić o przedawnieniu itp.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - List komornika Forum Data
Listy z Vivus Forum dla zadłużonych Styczeń 11, 2021
List komorniczy Forum dla zadłużonych Luty 26, 2018
Getback - list że mam do zapłacenia 800 zł długu w Orange Forum dla zadłużonych Wrzesień 1, 2017
Nieprzyjemna wiamomość listem poleconym od firmy windykacyjnej Forum windykacja Wrzesień 23, 2015
List Otwarty do Prezydenta Forum dla zadłużonych Luty 25, 2014

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie