Moja mama ma długi

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez marcelajna25, Październik 5, 2017.

  1. marcelajna25

    marcelajna25 New Member

    Dzień dobry,

    Moja mama popadła w ogromne długi - po zamknięciu jej miejsca pracy musiała szukać kolejnego. Znalazła ale na 2/3 etatu. Samych kredytów w bankach i skokach ma ok 70 tys. zł, niektóre pożyczki nie były brane na nią a wspólnie z jej matką i jeden przez koleżankę - do tego dochodzą chwilówki brane na spłatę zobowiązań innych chwilówek. Więc całość to na pewno ponad 100 000... W tym momencie mama zagoniła się sama w kozi róg. W międzyczasie zachorowała na raka i jest na zasiłku chorobowym wynoszącym 80% jej miesięcznego dochodu. Wyliczyłyśmy że po spłacie wszystkich miesięcznych zobowiązań w bankach i skokach pozostaje jej 10zł na życie. (spłaca raty ze swojego zasiłku oraz emerytury matki - mieszka z nią).
    W tym momencie mama zaczyna mieć zaległości ze spłatą chwilówek (ok 10 dni), już zaczęły się telefony.
    Mama nie ma żadnego majątku poza samochodem i sprzętami AGD, nie ma żadnej nieruchomości.
    Co możemy zrobić w tej sytuacji? Firma oddłużeniowa? Upadłość konsumencka?


    Pozdrawiam.
     
  2.  
  3. marcelajna25

    marcelajna25 New Member

    Więc mama nie ma opóźnień kredytów bankowych, jedynie chwilówki.
    Nie mam przy sobie dokumentacji żeby dokładnie to wypisać ale mama zalega już np z Vivusem i dali jej czas do poniedziałku, inne chwilówki (nie wszystkie) na pewno są też "spóźnione".

    Mama rozmawiała z jakimś prawnikiem i powiedzieli jej że na upadłość konsumencką raczej nie ma szans.
    Jedynie w grę wchodzi kredyt zaciągnięty wspólnie przeze mnie i przez nią ale ze względu na chorobę nowotworową nie chcemy tego, ponieważ to duże ryzyko, że zostanę sama z tak dużym zadłużeniem (mam 25 lat i dostałam swoją pierwszą pracę - mam tu 1800zł netto podstawy.)

    Jak wyliczymy kwoty wszystkich kredytów i chwilówek to je tu wypiszemy.
     
  4. anusia640

    anusia640 New Member

    Kto to jest ten Piotrek, na jaki adres napisac? Jestem mamą marceli i chciałabym się z nim skontaktowac
     
  5. anusia640

    anusia640 New Member

    Dzień dobry
    To wszystko co pisała marcela jest prawdą, a teraz moja wersja wydarzen i obliczenia, az strach na to patrzec
    Popadłam w ogromne długi - po zamknięciu mojego miejsca pracy musiałam szukać kolejnego. Znalazłam ale na 2/3 etatu,a pozniej na 1/2.. Samych kredytów w bankach mam na 61412 zł, ( Nie mam zadłuzenia na dzien dzisiejszy)Jedna pożyczka wspolna z matką. Jeden kredyt wzięła mi kolezanka( nie wliczam tutaj tego). Do tego dochodzą chwilówki brane na spłatę zobowiązań innych chwilówek i rat kredytów. Całość znacznie przekracza 100 000... W międzyczasie zachorowałam na raka i jestem na zasiłku chorobowym wynoszącym 1380 zł. Z powodu choroby z dniem 31 sierpnia została rozwiązana ze mną umowa o pracę . Pracowałam w szkole jako nauczyciel i co roku dyrektor przedłuzał mi umowe na rok z powodu reformy oswiaty ( wygaszanie gimnazjów). Miałam zapewnioną pracę do osiągnięcia uprawnien do zasiłku przedemerytalnego, tzn jeszcze dwa lata. Jednak choroba pokrzyżowała plany., Moje rokowania w walce z chorobą są dobre. Chciałabym uporządkować te sprawy, by nie zostawiac dziecku bałaganu, chociaż i tak będę potrzebowała jej pomocy. Zdaję sobie sprawę, że choroba ta jest nieprzewidywalna, ale chciałabym jeszcze popłacic w miarę możliwości, a córka mi pomoże. Ma 25 lat, pracuje, a na umowie ma 1800 zł czasami premia i wtedy 2000 lub 23000. Dorabia tez śpiewając na weselach i tłumacząc teksty. Spłaca ratę kredytu studenckiego, który zaciągnięty był w wysokości 18000 rata po 300 zł. Po przejsciu leczenia będę starała się o rentę chorobową by mieć stały dochód i płacic zaległosci, w tej chwili jezdze na radioterapię. Mieszkam w mieszkaniu matki, nie mam zadnej nieruchomości, poza 1/5 mieszkania z cześci ojca po jego śmierci, jeszcze nie przepisane u notariusza. Stary samochód i sprzet AGD, telewizor uzywany za 350 zł. W tym momencie zaczynam mieć zaległości ze spłatą chwilówek (ok. 2 tygodni), już zaczęły się telefony.
    Co możemy zrobić w tej sytuacji? Firma oddłużeniowa? Upadłość konsumencka? Trafiłam na ten adres na forum zadłużonych. Pomyslałam, ze zapytam chociaż co robić, Czu pomożecie lub poradzicie. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest ciężka, może nawet bez wyjscia. Dobrze, że na matkę stoi mieszkanie. Jest chora niepełnosprawna tylko siada, wymaga pomocy. Przynajmniej mamy gdzie mieszkac. Wiem, ze żadna skrucha już tutaj nie pomoze, ani tym bardziej obwinianie siebie. Dlatego potrzebuję pomocy.

    CHWILÓWKI
    1. VIA SMS 5092,92 zł. 25.09 wraz z odsetkami za zwłokę
    2. Łatwy kredyt 3719,21 26.09
    3. Alfa kredyt 3465.36 28.09
    4. Vivus 8802,00 29.09
    5. Pozyczkomat 4780,00 30.09
    6. Soho credit 5000,00 04.10
    7. Lendon 6410.98 05.10
    8. Freezl 2180.90 07.10
    9. Smartpozyczka 1612,63 07.10
    10. Chwilówkomat 2546,65 08.10
    11. Maszgotówkę 750,00 09.10
    12. Ekstraportfel 6287,37 10.10
    13. Kredito 24 3460,47 12.10
    14. Netcredit 4700,00 15.10
    15. Polopozyczka 1000,00 09.10
    16. Money Man 750,00 29.10
    17. Tani kredyt 2000,00 01.11
    18. Pozyczka plus 1948,49 10.11
    19. Wonga (rok) ratalne 7x471,42 = 3298,68 07 kazdego m-ca spłaciłam już 5 rat
    20. Ferratum(2 lata) ratalne(5000) 9560,94 22 kazdego m-ca spłaciłam 5 po 398,37
    21. Hapipozyczka (2500 na 6 m-cy ) 2899,04 23 kazdego m-ca Rata po 335,36 spłacone 2raty
    22. Incredit 2000 na 6 m-cy po 476,45 2858,68 29 kazdego m-ca rata po 476,45
    Nic jeszcze nie spłacone
    Jeżeli się nie pomyliłam to suma wynosi 83 124,32
    Pozyczki bankowe
    1.Getin bank 26755,05 rata po 663,39
    2 Getin bank było 12997,67 a po spłaceniu 30 rat zostało 6007 zł rata po 233 zł
    3 Getin bank wzięty z matką wzięto 22440,38 a po spłaceniu 14 rat zostało 16724,38 rata 409 zł
    4.Pko Bp do spłaty zostało 4424,35 raty malejące po 278
    5.kredyt odnawialny przy koncie 3500
    6.karta kredytowa Deutche Bank 2000
    7karta kredytowa Pko Bp 2000
    Suma 61411,42
     
  6. mondayx

    mondayx New Member

    Oj popłynęła Pani z tymi chwilówkami. Aż się wierzyć nie chce, że przy takich dochodach da się tyle z nich wycisnąć. Musiała Pani po przedłużać trochę, żeby dobić do takich limitów kwot. A ten Getin też przegina - nie ma się co dziwić, że go duszą rezerwy na zagrożone.
    Gdybym sam w tym nie siedział to bym zapytał gdzie się podziały te wszystkie pieniądze - ale sobie daruje...

    Mi się wydaję, że upadłość nie przejdzie (bo tu widzę ostre zadłużanie) a oddłużanie nie przejdzie bo małe dochody. Jedynym wyjściem jest przestać się szarpać i przestać spłacać. Z wyjątkiem kredytu wziętego z matką (ona ma mieszkanie, które będzie zagrożone w przypadku braku spłaty) i kredytu na koleżankę. Resztę olać po całości. Tutaj trzeba by z 10 tys. miesięcznie, żeby to terminowo obsłużyć.
    Jak to mawiał dobry wojak Szwejk - jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. A więc jakoś to będzie.
    Gdyby miała Pani wyższe dochody i mniej lat można by z tym jakoś powalczyć - a tak trzeba będzie żyć z tego co komornik zostawi i co się da na czarno dorobić.
    Proszę córki w to nie mieszać bo jeszcze ją Pani zadłuży i będzie miała dziewczyna przesrane a i tak niewiele to pomoże.
    Zmienić telefon - od samych tych telefonów z windykacji można dostać raka. Uregulować sprawy z mieszkaniem póki Pani matka żyje bo zabiorą. Jak - uzgodnić z prawnikiem. Może wystarczy darowizna z babki na wnuczkę plus nie przyjęcie spadku po matce. To ważne bo z długami można żyć a bez mieszkania to już ciężko.
    Jakby miała Pani cierpliwość to może Pani iść do sądu z tymi sprawami, które tam trafią - bardzo możliwe, że coś Pani "zbije" (nie udowodnią roszczenia itd.), coś spłacone częściowo - po odjęciu "lichwy" może wyjść na zero (np: Wonga), cześć się przedawni. Zawsze warto - ale to wymaga czasu, uwagi, trzeba na prawnika czasem wydać, sprzeciw napisać.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Moja mama długi Forum Data
moja Mama i chwilówki Historie zadłużonych Luty 16, 2016
Moja Historia Historie zadłużonych Październik 7, 2020
Moja historia - w trakcie Historie zadłużonych Lipiec 6, 2020
Moja rata to ok 1200 i nie wyrabiam finansowo Jak wyjść z długów Luty 5, 2018
Moja historia - w spirali petli kredytowej Historie zadłużonych Październik 17, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie