Komornik z tytułu niespłaconego kredytu po zmarłym ojcu. Pomocy!

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez Marta3322, Wrzesień 29, 2016.

  1. Marta3322

    Marta3322 New Member

    Witam,
    Mam na imię Marta,mam 3 córki oraz męża.Jakiś rok temu zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w wysokości 140000 zł i od tego czasu zaczęły się nasze problemy. Zaciągaliśy kolejne kredyty na remont wspomnianego mieszania aby doprowadzić je do stanu używalności.Obecnie raty naszych kredytów to ok 3000 zł miesięcznie,oprócz tego pojawił się komornik z tytułu niespłaconego kredytu po zmarłym ojcu.Mąż zarabia 2300 zł miesięcznie,ja jestem na urlopie macierzyńskim,dostaje 1060 zł z czego 500 zł miesięcznie pobiera bank na spłatę limitu w koncie...poza tym 1000 zł z programu 500+....Pojawiły się oczywiście chwilówki których nie jesteśmy w stane spłacić.Telefon na zmiane z istonoszem chcą się urwać....już mam dość nie wiem co dalej robić...nie chcemy doprowadzić do licytacji meszkania bo nie mamy gdzie pójść...Bank nie chce konsolidować ani udzielać nowego kredytu...myślałam nad prywatną pożyczką na spłatę wszystkich zobowiązań ale tam wymagane jest zabezpieczenie którego nie posiadamy...Błagam o jaką kolwiek pomoc...naprawdę brak mi już pomysłów co dalej...
     
  2.  
  3. VINDICO

    VINDICO New Member

    Re: Pętla bez wyjścia....Pomocy!!Błagam

    Dziedziczenie długów z dniem 18 października 2019 r. wyglądają już nieco inaczej niż dawniej. Nowe przepisy zapewniają większą ochronę dłużnikom i będą miały zastosowanie do spadków, które zostały otwarte z tą datą lub późniejszą. Jeśli spadkobierca w okresie 6 miesięcy od dowiedzenia się o tytule do dziedziczenia nie zrobi nic, odziedziczy spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Będzie odpowiadał za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku.

    Pojawia się zatem pytanie kiedy zmarł ojciec?
     
  4. Marta3322

    Marta3322 New Member

    Ojciec zmarł 18 stycznia 2019 roku, także wydaje mi się że w kwestii długu po ojcu raczej nic się już nie da zrobić....Bardziej potrzebuję pomocy jak wyjść z tej pętli? Gdzie szukać pomocy? Czy zna ktoś uczciwych prywatnych inwestorów, którzy ewentualnie mogą pomóc w spłacie chociaż części zobowiązań?....
     
  5. MarekG

    MarekG Member

    1. Rozpisz swoje zobowiązania z podziałem na wierzyciel / kwota do spłaty.
    2. Ile miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę wszystkiego?
    3. Czy umowy były ubezpieczone? Czy składki pobrano z góry? Jakie kwoty?
    4. Na jakim etapie są poszczególne umowy? Windykacja, sąd, komornik?
     
  6. VINDICO

    VINDICO New Member

    Przepraszam, zaszła pomyłka, miał być rok 2019, także jak najbardziej nie powinna Pani dziedziczyć długów. Jedynie do wysokości odziedziczonego majątku, czyli z dobrodziejstwem inwentarza.
     
  7. PaulinaKIO24

    PaulinaKIO24 New Member

    Proszę o kontakt w tej sprawie na e-mail paulina_pawlowska@wp .pl, postaram się Pani pomóc.

    Pozdrawiam
     
  8. Negocjator

    Negocjator New Member

    W kwestii długu po ojcu to wydaje mi się, że egzekucja jest bezpodstawna :)

    Spadkodawca zmarł w 2016 r., a co za tym idzie dziedziczy Pani na nowych zasadach, czyli z dobrodziejstwem inwentarza. Skoro od roku sukcesywnie pogłębia się Państwa zadłużenie to domniemam, że przyjęcie spadku nie wiązało się z jakimkolwiek wzbogaceniem, bo zapewne część środków zostałaby przeznaczona na spłatę zobowiązań. Jeśli stan czynny spadku wynosił zero złotych to do takiej kwoty odpowiada Pani za ten dług.

    Dodatkowo dziwi mnie fakt, że już doszło do egzekucji. Skoro majątku spadkowego nie było to nie sądzę , aby poszła Pani następnego dnia po śmierci ojca do notariusza w celu uzyskania Aktu Poświadczenia Dziedziczenia, co otwierałoby wierzycielowi drogę do wszczęcia egzekucji, więc musiało to nastąpić po pewnym czasie. Skąd w tak krótkim czasie egzekucja ? Niewątpliwie kwestia do wyjaśnienia !

    W sprawie pętli kredytowej ciężko się wypowiedzieć, bo brakuje podstawowych danych takich jak:

    - nazwa instytucji udzielającej kredytu/pożyczki
    - rodzaj zobowiązania ( kredyt gotówkowy, karta kredytowa, limit, kredyt hipoteczny, "chwilówka" )
    - pierwotna kwota zobowiązania
    - obecna kwota zobowiązania
    - w przypadku umów niewypowiedzianych: liczba rat pozostała do spłaty, liczba rat zaległych, czy zobowiązania były ubezpieczone
    - w przypadku umów wypowiedzianych: bieżące saldo zadłużenia, mile widziane wskazanie składowych: kapitał, odsetki umowne, odsetki karne, koszty sądowo-komornicze, opłaty windykacyjne

    Proszę o pozostawienie adresu mailowego, wyślę Pani do siebie dane kontaktowe.

    Musi się Pani nastawić na około godzinną rozmowę, najlepiej w weekend.

    Pozdrawiam.

    PS: Głowa do góry, dopóki ma Pani wolę walki to na pewno da się polepszyć obecną sytuację
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Komornik tytułu niespłaconego Forum Data
Mam komornika z tytułu alimentów. Potrzebuję pomocy Zajęcie komornicze Styczeń 10, 2017
Zajecie konta przez komornika Forum dla zadłużonych Wrzesień 20, 2021
Spłacony dług, a komornik nadal zajmuje konta Zajęcie komornicze Sierpień 13, 2021
Komornik - adresowanie na kopercie Forum komornik Styczeń 31, 2021
Ponowne zajęcie przez komornika. Forum komornik Styczeń 7, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie