Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Pozew w postępowaniu upominawczym

Porady i pomoc zadłużonym jak wyjść z pętli długów.

Pozew w postępowaniu upominawczym

Postprzez liberte » 27 lut 2018, o 19:08

Mam następujacy problem.

Otrzymałam 21 lutego wezwanie na rozprawę (z adnotacją stawiennictwo obowiązkowe) z załączonym pozwem o zapłatę 128 zł z powództwa Bigcredit.
Kilka miesięcy temu wzięłam chwilówkę w Bigcredit, od której skutecznie odstąpiłam i rzeczywiści nie zwróciłam całej kwoty. Do pozwu dołączona została umowa i wezwanie do zapłaty bez żadnych podpisów oraz moje odstąpienie od umowy.

Mam teraz takie pytanie, co powinnam zrobić aby uniknąć kosztów sądowych i kosztów zastępstwa procesowego, jakie to w ogóle mogą być kwoty? Zapłacić tę kwotę plus odsetki i napisać odpowiedź na pozew z argumentacją, iż nie otrzymałam żadnego wezwania? Czy muszę stawić się na rozprawę? Rozprawa została wyznaczona na 06 marca, więc mniej niż 14 dni od otrzymania pozwu.
liberte

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Pozew w postępowaniu upominawczym

Postprzez Tomasz11 » 27 lut 2018, o 21:03

Musi Pani złożyć do sądu odpowiedź na pozew. Proszę podnieść, że powództwo jest przedwczesne, gdyż nie otrzymała Pani wezwania do zapłaty. Jeżeli zamierza Pani spłacić dochodzoną kwotę proszę dołączyć potwierdzenie wpłaty tejże kwoty wraz z odsetkami od dnia wniesienia pozwu do dnia wpłaty. Proszę również napisać, że wnosi Pani o rozpoznanie sprawy pod swoją nieobecność oraz o odstąpienie od zasądzenia kosztów procesu.
Jeżeli mimo to sąd zasądzi koszty procesu na rzecz powoda to wyniosą one najprawdopodobniej 107 zł (90 zł tytułem kosztów zastępstwa procesowego + 17 zł opłata skarbowa od pełnomocnictwa).
Tomasz11

Re: Pozew w postępowaniu upominawczym

Postprzez liberte » 27 lut 2018, o 21:35

Dziękuję za wskazówki. Nie wiedziałam jakie argumenty podnieść w odpowiedzi na pozew.
Tak właśnie myślałam aby spłacić tę kwotę z odsetkami przed rozprawą, tym bardziej, że kwota jest niewielka i może uda się uniknąć kosztów.
Prawdę mówiąc nie spodziewałam się pozwu w tej sprawie, pożyczyłam 1100zł, zwróciłam 980zł, ostatnia moja wpłata była z 4 stycznia a 9 stycznia już został przygotowany pozew.
liberte

Powrót do Forum dla zadłużonych