Czy komornik moze zajac nieruchomosc jednego z malzonkow, ktora dostal przed slubem?

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez marionetka, Sierpień 1, 2014.

  1. marionetka

    marionetka New Member

    czy komornik moze zajac nieruchomosc jednego z malzonkow jesli ten pierwszy dostal ta nieruchomosc jako kawaler,na dlugo przed slubem,po slubie zona wprowadzila sie na gotowe.Chce nadmienic iz zony(dłuzniczka)nie ma w ksiedze wieczystej,jest tylko zameldowana???czy wymeldowanie dluznika,uchroni reszte rodziny od tego zeby zamieszkac pod mostem?
     
  2.  
  3. member419

    member419 Guest

    Re: prosze o rade!!!

    jak niby komornik mógłby zająć nieruchomość?
    Komornik czyni wpis w KW o ustanowieniu hipoteki KW jest jednak przypisana do faktycznego właściciela więc nie uczyni wpisu w KW należącej do współmałżonka dłużnika dopóki nie uzyska TW na tego współmałżonka.
    Komornik zajmuje ruchomości będące we władaniu dłużnika ale nieruchomości będące własnością bądź współwłasnością dłużnika
    piszesz niejasno odpowiedziałem według tego co zrozumiałem
     
  4. marionetka

    marionetka New Member

    Re: prosze o rade!!!

    czyli jak na temat dluznika nie ma nic w kw,tj ze jest wspolwlascicielem,to nie ma sie czego obawiac?
    chodzi o to ze moja mama wpadla w dlugi ok 120tys zl,ma juz komornikana wyplacie.W kw jako wlasciciel widnieje tylko ojciec dzialke dostal jeszcze za kawalera na dlugo za nim sie z matka pobrali.byli u notariusza,bo chcieli zrobic rozdzielnosc majatkowa,notariusz powiedzial ze nie ma takiej potrzeby gdyz,tylko ojciec jest wlascicielem dzialki i nieruchomosci,wiec w razie rozwodu matce nic sie nie nalezy,inaczej gdy ojciec przekaze nieruchomosc testamentem.chce nadmienic ze matka zadluzyla sie bez wiedzy ojca,na zadnej umowie kredytowej nie ma jego podpisu.mam jeszcze jedno pytanie czy jesli zawita do niej komornik i bedzie chcial zajac rzeczy ktore do niej nie naleza,a ja mam paragony ze zostaly zakupione w roku 2019/2019 i nie zostaly zakupione w kredycie w tych latach matka juz nie mogla brac zadnych kredytow,gdyz od 2008 ma komornika jest to jakims zabezpieczeniem,i komornik nie bedzie mogl mi tego zajac?czy bezpiecznie bylo by matke wymeldowac? z gory dziekuje za odp
     
  5. member419

    member419 Guest

    Re: prosze o rade!!!

    Jak pisałem
    komornik może zając rzeczy ruchome będące we WŁADANIU dłużnika
    czyli może komornik przyjść i stwierdzić że matka ogląda telewizor więc nim włada - pomimo że nie należy do niej - ten telewizor zająć
    Wówczas piszemy skargę na czynności komornika i na podstawie dowodów zwalniamy spod zajęcia taką rzecz ruchomą
    Co do nieruchomości jest na 10000 procent tak jak napisałem.
    Zameldowanie nie ma nic wspólnego z własnością - pod względem egzekucji z nieruchomości, ma natomiast znaczenie jeśli chodzi o zabezpieczenie się prze działaniami komornika w odniesieniu do rzeczy ruchomych - ponieważ w przypadku jego wizyty należy oświadczyć że osoba nie jest zameldowana i fizycznie nie zamieszkuje pod adresem
     
  6. marionetka

    marionetka New Member

    Re: prosze o rade!!!

    ok juz zrozumialam.czyli najbezpieczniej bedzie ja wymeldowac co by mnie komornik nie nawiedzał.dziekuje za odp i cierpliwosc
     
  7. marionetka

    marionetka New Member

    Re: prosze o rade!!!

    mam jeszcze jedni pytanie.
    mam zaplacic zobowiazanie wobec cyfrowego polsatu firmie presco bo przejeli zadluzenie.nie wiem czy sprawa trafila do komornika.jesli zaplace zadluzenie w calosci a np za tydzien przyjdzie polecony od komornika ze ma juz tytyl wykonawczy?? chce wplacic za nim zwali mi sie komornik,czy jak zaplace a pozniej odwiedzi mnie komornik,to mam go olac?mimo ze bedzie mial tytul wykonawczy.chodzi o to ze moge zaplacic wczesniej niz dotrze do mnie zawiadomienie od komornika,co pozniej z kosztami komorniczymi i innymi bzedatami?chce nadmienic iz nie mam pewnosci czy owa firma naslala na mnie komornika gdyz nic jeszcze do mnie na ten temat nie dotarlo.dziekuje za odp
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Czy komornik moze Forum Data
czy komornik moze zabrac sprzety Forum komornik Luty 22, 2018
komornik czy może.... pomóżcie!!! Forum dla zadłużonych Styczeń 6, 2018
Czy komornik może zająć dom za zaległe elimenty syna Zajęcie komornicze Lipiec 6, 2017
Czy komornik egzekwując należności dla chwilówek może zająć dom? Forum dla zadłużonych Styczeń 18, 2017
czy komornik może zająć środki na koncie mojego syna-jestem pełnomocnikiem do tego konta Zajęcie komornicze Styczeń 11, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie