przez długi szuka mnie policja. co robić.

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez problematyczna, Kwiecień 10, 2016.

  1. problematyczna

    problematyczna New Member

    Witam,
    Zdecydowałam się napisać tę wiadomość, bowiem mam poważny problem:( Dwa lata temu podjęłam się zadania / zlecenia , które okazało się nie osiągalne. Źle oszacowałam swoje szanse . Efektem tych działań , stało się, że w wieku 30 lat, jestem zadłużona na 350.000 zł.
    jeden wierzyciel umieścił na youtube "ostrzeżenie". W tym filmie jest podane moje nazwisko. Jak tylko staram się, pozyskać pracę lub zlecenie, to niestety je tracę, ponieważ łatwo to sprawdzić. Przez co nie mogę znaleźć stałej pracy czy zlecenie. I tak od dwóch lat. Wierzyciele, komornicy, sądy nachodzą moją rodzinę. Ja sama mam adres ukryty. Nie odbieram korespondencji, bo nie mieszkam w mieście zameldowania. Ponieważ nie odbieram pism, zaczęła szukać mnie policja. Sprawa jest skrajnie tragiczna, bo nie wiem co robić. Być może to tak wygląda , że do tej pory unikałam swoich zobowiązań, ale nie jest to prawdą. Próbowałam znaleźć pracę, cokolwiek aby zacząć od najmniejszej do największej kwoty. Nie wiem jak wyjść z tego, co robić. Boże pomóż mi, bo jedyne co to przychodzi podciąć sobie żyły, chociaż to i tak nie rozwiąże sytuacji. Tak bardzo chciałabym chociaż część oddać. Bardzo proszę o poradę.

    Z góry wszystkim dziękuje
     
  2.  
  3. ortmezul

    ortmezul New Member

    hmmm trochę mało szczegółów Pani podała, aby coś wyrokować. Niemniej najgorszym rozwiązaniem jest unikanie korespondencji. Dla wielu osób jest to paradaoksalna wiadomość, ale korespondencję (nawet stresującą) zawsze trzeba odbierać. Ma to swoje plusy - wiemy co się dzieje.
    Zakładam, że dług wynika z jakiegoś niespłaconego zadłużenia? jednego czy wielu? jest to dług prywatny czy wynikający z jakiejś działalności? odpowiedź na te pytania jest kluczowa dla dalszej rozmowy. Dlaczego?! Ponieważ przy zadłużeniu na poziomie 350 000 pozostaje tylko ścieżka upadłości (firmowej lub konsumenckiej).
    Proszę podać jakieś szczegóły zadłużenia, oczywiście bez podawania nazw itd. a wtedy mogę napisać coś bardziej konkretnego.
     
  4. problematyczna

    problematyczna New Member

    Witam. Dziękuje. Tak , zadłużenie wynika z działalności gospodarczej a na na nią składa się kilkanaście faktur. Teraz wiem, że źle zrobiłam nie odbierając listów. Z czym wiąże się taka upadłość?
     
  5. ortmezul

    ortmezul New Member

    W bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że każdy przedsiębiorca ma obowiązek złożenia wniosku o upadłość firmy gdy wartość zobowiązań przekracza majątek firmy. Oczywiście taki wniosek można zlożyć i po terminie, ale wtedy dłużnik naraża się o sankcje (np. zakaz prowadzenia działalności do lat 10).
    Gdy wniosek się złoży to są dwie drogi: wniosek zostanie przyjęty lub odrzucony. Odrzucony może być ze względu na wady formalne lub ubóstwo masy (brak środków do przeprowadzenia upadłości).
    gdy wniosek zostanie przyjęty to wchodzi syndyk, przygotowuje spis wierzycieli (lista wierzytelności), spienięża majątek itd.
    Gdy sąd odrzuci wniosek ze względu na ubóstwo masy, otwiera się co prawda droga do upadłości konsumenckiej, ale to już byt skomplikowana sytuacja aby rozpisywać się na forum.
     
  6. janujozefczyk

    janujozefczyk New Member

    najlepiej jakbys podjeła prace za granica w Anglii np, urywa sie kwestia od komornika
    sam mialem gigantyczny problem pomogłem tam zaczepic sie kilkunastu osobom tam problemu z praca nie ma
     
  7. ortmezul

    ortmezul New Member

    po co jechać do Anglii ogłaszać upadłość, jak w Polsce można zrobić to samo za 30 zł opłaty sądowej? a tam trzeba przesiedzieć pół roku, aby nabyć prawa.....
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - przez długi szuka Forum Data
Wpadłam w długi przez chwilówki Pomocy Konsolidacja dla zadłużonych Styczeń 16, 2019
JESTEM W ROZSYPCE przez długi Jak wyjść z długów Listopad 7, 2017
Mam ciezka sytuacje przez długi Jak wyjść z długów Wrzesień 10, 2017
Dramatyczna sytuacja przez długi Jak wyjść z długów Wrzesień 4, 2017
Długi przez HAZARD Historie zadłużonych Lipiec 17, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie