Totalne Bankructwo - Mam z Żona ogromne długi, komorników i zero majątku

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez zywiec, Październik 9, 2013.

  1. zywiec

    zywiec New Member

    Witam , mam pytanie . Mam z Żona ogromne długi do tego komorników i zero majątku. Nie będę tu opisywał jak do tego doszło bo to tylko i wyłącznie moja wina . Próbowaliśmy już z zoną wszystkiego żeby wyjść z długów i móc normalnie pracować i żyć . Niestety nic nam z tego nie wyszło. Byliśmy u pewnego pana który jest finansistą i pracuje w dużym banku . Obiecał nam że zobaczy co się da zrobic w nasze sprawie . Po tygodniu spotkaliśmy się z nim znowu, pan był bardzo miły powiedział ze nie chce od nas żadnych pieniędzy ponieważ on nam nie możne pomóc i wątpi żeby ktokolwiek mógł nam pomóc. Był bardzo szczery , powiedział wprost nie maja państwo żadnego majątku ani rodziny , macie tylko i wyłącznie długi które wam rosną z każdym dniem . A na domiar złego żaden z was w tej chwili nie pracuje. Jak mogę coś zasugerować to radze państwu wyjechać i to nie tylko z kraju ale również z europy , bo inaczej będziecie do końca życia spłacać długi a i tak ich nie spłacicie bo większość waszych pieniędzy zabierze dla siebie komornik. A przecież musicie za coś żyć gdzieś mieszkać. I taka oto rade otrzymaliśmy po czym pan jeszcze raz nas przeprosił ze nie może nam pomóc ale jak to stwierdził takie mamy prawo. Czy naprawdę tak jest ? Czy rzeczywiste ludzie którzy popadli w totalne kłopoty finansowe i stracili wszystko prócz siebie samych nic już nie maja są skazani na margines społeczeństwa totalny niebyt. Czy dla takich jak my jedynym wyjściem jest ucieczka do krajów gdzie polscy komornicy nie maja wstępy?
     
  2.  
  3. rejestrbik.pl

    rejestrbik.pl New Member

    Re: Totalne Bankructwo

    Witam.

    Przecież żyjemy w Polsce i np można żyć za płacę minimalną - której komornik nie ruszy. Zależy gdzie się pracuje, przecież publiczną tajemnicą pozostaje, że minimalka musi być a co idzie pod stołem to swoje. Tak więc w Pana wypadku dwie minimalne pensje i można żyć. Osobiście nie przepadam za defetystami, którzy odbierają ludziom wszelką nadzieję, a przez to wszelką inwencję do przezwyciężenia sytuacji. Jeśli ma Pan dzieci to nie zdziwiłbym się, gdyby im też kazał wyjechać.

    Jeśli są Państwo bez pracy i środków do życia to darmowej pomocy raczej Państwo nie znajdziecie. Dosyć przystępnie podchodzą do tematu na stronie http://www.opinie-o-kredytach.pl/windykacja-forum-f5/


    Pozdrawiam.
    Gracjan
     
  4. Antywindykator

    Antywindykator New Member

    Witam,
    Jeśli jest tak jak Pan pisze, to nie ma sensu robić jakichkolwiek wysiłków, żeby długi spłacić - bo i tak ich nie spłacicie. Powinniście się skupić nad tym, aby jakoś się "zorganizować", żeby móc jako tako funkcjonować. Najniższa krajowa - jest wolna od zajęcia - więc na początek to. Może macie rodziców, dziadków, kuzynów, znajomych,dzieci - kogoś kto zgodziłby się Wam pomóc - NIE FINANSOWO - wtedy łatwiej byłoby Wam powrócić do "normalnego" funkcjonowania.
     
  5. salmon2

    salmon2 New Member

    Chyba w tej sytuacji lepiej by było ogłosić bankructwo i zaczynać wszystko od nowa. Ucieczka do innego kraju nie ma w ogóle żadnego sensu.
     
  6. lenkakoli

    lenkakoli New Member

    Może warto rozejrzeć się za pracą jakąkolwiek i zacząć spłacać te długi.
    Doradzała jednak kontakt z poradą prawną analizę dokumentów i jeszcze raz
    rozpatrzenie całej sprawy. http://e-kredyty.net/
     
  7. monia

    monia New Member

    Spróbuj oddłużania. Wiem jak to brzmi nie masz kasy a jeszcze ,,świetlane rady" czytasz ale może pan wraz z żoną podjąć prace na czarno na jeden etat na drugi byle mieć minimalną krajową i wystąpić do wierzyciela o zmniejszenie rat. Dajesz mu w tedy prosty wybór albo będziesz go spłacać krok po kroczku albo nie dostanie nic bo formalnie nic nie posiadasz a zarabiasz minimalną krajową która jest zwolniona od zajęć komorniczych.
     
  8. Helena90

    Helena90 New Member

    A mieszkanie? Mają Państwo mieszkanie? a może ktos bliski ma mieszkanie i mógłby je uzyczyc pod hipotekę? wtedy bierze się pozyczkę prywatna pod hipoteke użyczoną spłacając tym samym na raz wszystkie zobowiązania a potem na spokojnie spłaca się tylko pożyczkę zaciągnieta u prywatnego podmiotu. Jedną i na lepszych warunkach.
     
  9. HRLA

    HRLA New Member

    Jeśli mają Państwo mieszkanie, to możemy pomóc, jeśli nie to upadłość konsumencka, - tylko tutaj taka usługa kosztuje, ale jak najbardziej jest rozwiązanie, od dzisiaj proszę nic nie spłacać, a pieniądze zbierać na ogłoszenie upadłości.
     
  10. Antoni

    Antoni New Member

    Upadłość konsumencka. Przykre ale jak rozumiem dla państwa jedyne rozwiązanie.
     
  11. wyznania

    wyznania New Member

    Czytając te wszystkie posty, szukając przyczyn popadania w kłopoty finansowe, rozmawiając z bankrutami; osobami, które płacą kredyty kredytem, można zaobserwować wspólny mianownik. Każdy uważa, że jego sytuacja jest wyjątkowa i narzeka na firmy windykacyjne. Dzwonią po nocach, nachodzą w domu, komornik zajął pensje. Tak naprawdę schemat jest zawsze kurwa taki sam.

    Później taka osoba pisze i zazwyczaj są to kobiety:
    W tej chwili jestem rozwiedziona, ale jeszcze kilka lat temu mój mąż doprowadził do tego, że tak strasznie się zadłużyłam. Jego firma […] na moje nieszczęście nie mieliśmy rozdzielności majątkowej, więc długi przeszły również na mnie.

    Po prostu uwielbiam to. Aż chce mi się napisać: Jak jesteś ....., to płać teraz. Dlaczego do .... kobiety, które mają długi, zawsze muszą obwiniać swojego partnera? Bo mąż miał firmę i ją zadłużył, a my nie mieliśmy rozdzielności majątkowej.
     
  12. osomiks

    osomiks New Member

    Ciężka sprawa, współczuję, radziłbym poradzić się jakichś specjalistów.
     
  13. PiotrMajka

    PiotrMajka New Member

    Może w takim razie jakaś pożyczka na teraz bez bik i tego typu, coś specjalnie dla zadłużonych. Mój były szef (prowadzi wciąż firmę, ), kilka lat temu zdecydował się na firmę *******, zobacz sobie tutaj http://*******.pl/oferta
     
  14. Warmer

    Warmer New Member

    Z długami nie ma żartów. Moim zdaniem powinieneś spróbować ogłosić upadłość konsumencką. Jeśli samemu nie wiesz jak się za to zabrać to polecam sprawdzić stronę https://www.facebook.com/pg/upadlosc.konsumencka.szczecin/reviews/?ref=page_internal. Ta firma ma bardzo dobre opinie i pomogła wielu ludziom z podobnymi problemami.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Totalne Bankructwo Mam Forum Data
Kredyt +Chwilówki =Bankructwo. Historie zadłużonych Wrzesień 19, 2014
Bankructwo - sposobem na wyjście z długów? Jak wyjść z długów Sierpień 23, 2013

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie