Weksel na kwotę 2500 zł

Temat na forum 'Forum dla zadłużonych' rozpoczęty przez lelka14523, Marzec 15, 2017.

  1. lelka14523

    lelka14523 New Member

    Witam Państwa,

    Piszę post, ponieważ znalazłam się w kłopotliwej sytuacji. W zeszłym roku, dokładniej w lipcu zaciągałam chwilówkę na kwotę 300 zł w firmie Chwilówki Śląsk. Poręczeniem był weksel, który niestety podpisałam na kwotę 2500 zł. Zdaję sobie sprawę z faktu, że zrobiłam sama sobie krzywdę podpisując takie coś. Byłam na tamten czas w bazach dłużników, nie miałam się do kogo zwrócić o pożyczkę, a oni dawali bez sprawdzania baz. Spóźniłam się ponad 30 dni ze spłatą, jednak oddałam cały dług w sierpniu w kwocie 400 zł ( z odsetkami ). Przedwczoraj dzwoniła do mnie jakaś ich Pani z Windykacji, która powiedziała, że sprawa 20 lutego trafiła do Sądu ( nie mam jeszcze żadnego pisma ) i co proponuję ( 2500 zł jest wymagane). Stwierdziła, że Sąd przychyli się do ich prośby odnośnie egzekwowania dla nich kwoty z tytułu, jak określiła : wynagrodzenia dla pożyczkodawcy. Prawdą jest fakt, że to Ja zawaliłam, bo spóźniłam się ze spłatą, ale myślę, że ponoszenie za to kary w kwocie aż 2500 zł jest kwotą niesamowitą. Co mogę zrobić w tej sprawie, jeśli dostanę pismo z Sądu?

    Pozdrawiam
     
  2.  
  3. DRest

    DRest New Member

    Najpierw sprobuj ustalic czy w ogole jest wystawiony jakikolwiek tytul wykonawczy przeciwko Tobie. Bo kwota jaką rzekomo mialabys zaplacic jest niewspolmierna do kwoty pozyczonej, szczegolńie, ze jescze ją uregulowalas.
    Moze bedziesz miala jescze szanse bronic sie przed sądem, doprowadzając do zmniejszenia czesci lub umorzeńia calosci nieistniejącego zobowiazania. Dodatkowo zaloz konto na stronie e-sądu i sorawdz czy moze w EPU toczy lub toczyla sie jakas sprawa przeciwko Tobie.
    Pozdrawiam
    DRest
     
  4. MarekG

    MarekG Member

    Módl się żeby sprawa trafiła do sądu. Wygraną Masz w kieszeni. Nie rób już nic.Nie rozmawiaj z nimi. Sprawdź eSąd.
     
  5. lelka14523

    lelka14523 New Member

    Witam Panów i dziękuję za odpowiedzi

    Sprawdziłam dziś eSąd i nie ma żadnego tytułu przeciwko mnie. Z rozmowy wynikało, że sprawa została przekazana do Sądu 20 lutego, ale jeszcze nic nie widać. Dzwonią i żądają spłaty 2500 tłumacząc to faktem, że spóźniłam się 30 dni ze spłatą - to fakt, ale są to za duże konsekwencje, żeby dawać im 2500 zł, tym bardziej, że dług oddałam wraz z odsetkami.

    Przepraszam, że jeszcze wejdę na drugi wątek, ale nie chcę zakładać drugiego, a widzę, że Państwo znają się na rzeczy. Posiadam zobowiązanie w Banku BGŻ ( karta kredytowa). Sprawa trafiła do Kancelarii Koksztys. Karta opiewała na kwotę 2700 zł, spłaciłam 2000 zł, ale w między czasie sprawa niestety trafiła do Sądu. 14 Grudnia miałam rozprawę, na której byłam odnośnie zapłaty, ale nie mam jeszcze pisma z Sądu. Jutro będę miała premię z pracy i chcę spłacić do końca kartę kredytową, ale nie wiem, co z kosztami sądowymi. Spłacę 700 zł, bo tyle widnieje na zestawieniu z Banku, ale co z kosztami Sądowymi. Oni do mnie dzwonią ( Koksztys) i nie wiem, co robić. Czy Sąd tak długo może ustalać wersje? Jeśli nie anulują kosztów, to będę miała do zapłaty aż 1700 zł.
     
  6. member419

    member419 Guest

    Po spłacie zawsze należy zażądać zwrotu weksla
    Jeśli dostaniesz coś z sądu musisz postępować zgodnie z pouczeniem, ae pamiętaj że nakaz z weksla jest nakazem wykonalnym natychmiast więc od tego czasu do chwili zakończenia sporu musisz jakoś ukryć swój majątek. Niestety, wierzyciel wekslowy może zaraz po otrzymaniu nakazu z weksla wnieść do komornika wniosek o zabezpieczenie powództwa i komornik powinien zająć Twoje środki.
    Co do tego co napisać do sądu, w razie gdy dostaniesz jakikolwiek nakaz to deklaracja wekslowa jaka była załączona do weksla jest odpowiedzią na to pytanie, z pewnością równiez należy wykazać że świadczenie do którego weksel był zabezpieczeniem zostało spłacone. Ważną rzeczą jest pilnowanie terminów - będzie o tym w pouczeniu na odwrocie nakazu.
    Niezależnie od tego czy dostaniesz coś z sądu czy nie, osobiście obstawiam że nie, napisz do tej firmy wezwanie do zwrotu weksla, zrób to jutro.
     
  7. member419

    member419 Guest

    A w drugiej sprawie,
    Jak to się stało ze byłaś w sądzie?
    czy wówczas nie zapadł wyrok?
    czy sąd nie informował o swoim postanowieniu?
    zajebiście dziwne...
    Natomiast jeśli jest tak jak mówisz zadzwoń do sądu przedstaw sygnaturę akt i zapytaj. Wtedy będziesz wiedzieć zarówno jakie są postępy sprawy jak i czy sąd zasądził kwotę ( i jaką) jak również czy sąd oddalił powództwo - bo tez mógł to zrobić.
    dopóki nie dowiesz sie co w sprawie zasądzono nie rób niczego. Może być tak że koksztys przejebał sprawę ponieważ nie dość że ma prawników po wieczorowym kursie tańca to jeszcze ma ch...jowe długi do zwindykowania i teraz próbują Cię podejść żeby później napisać do sądu że spąłciłaś i powództwo jest bezcelowe.
    pozdrawiam

    Robert
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Weksel kwotę 2500 Forum Data
Gdzie zaciągnę pozyczka pod weksel? Pożyczki prywatne Marzec 6, 2014
Podwójne zajęcie komornicze na kwotę wyższą niż zostało do spłaty Zajęcie komornicze Listopad 12, 2021
Zajęcie pensji i konta na kwotę wyższą niż dopuszczalna Forum komornik Listopad 5, 2019
Zadłużenie przez matkę na kwotę 30k zł - prośba o pomoc Forum dla zadłużonych Luty 10, 2019
Zadłużony na dużą kwote Forum dla zadłużonych Czerwiec 12, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie