czy mogę dogadać się z firmą windykacyjną, aby moje długi rozłożyli na raty?

Temat na forum 'Forum windykacja' rozpoczęty przez Anonymous, Maj 18, 2013.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Mam pytanie-czy mogę dogadać się z firmą windykacyjną,aby moje długi rozłożyli na raty? Nabrałem chwilówek,a teraz nie jestem w stanie ich spłacić.Sprawa z net credit i sms365 trafiła do KRUKA,a vivus chyba ma swoją windykacje.
     
  2.  
  3. Pani

    Pani New Member

    Chyba łatwiej się będzie dogadać w Kruku, tam na pewno rozłożą na raty. Windykacja rządzi się swoimi prawami.
     
  4. kotka

    kotka New Member

    Tak, myślę ze mozesz dług rozłożyćna raty...Im chodzi o to aby go w całosci spłacić...
     
  5. bady85

    bady85 New Member

    A jak dawno zaciągał Pan kredyty? Czy sprawa została skierowana na drogę postępowania sądowego?
     
  6. Antywindykator

    Antywindykator New Member

    Znając sposób działania chwilówek - doradzałbym "nie pękać" nic nie spłacać i doprowadzić do tego by sprawa została skierowana do sądu. Potem odwoływać się od nakazów zapłaty. Sąd bardzo często obniża kwotę jakiej żądają ze względu na to, że koszty windykacji, egzekucji, ubezpieczenia są niewspółmiernie wysokie do otrzymywanej pożyczki. Ostatni przykład - firma chwilówkowa żądała 850 zł, sąd zasądził 450 zł do zapłaty.
     
  7. portyk27

    portyk27 New Member

    Zasadniczo firmy windykacyjne nie chcą się dogadywać, gdyż wolą straszyć. W ten sposób mają nadzieję szybciej odzyskać dług. Jednakże oczywiście można próbować.
     
  8. tyrebiusz

    tyrebiusz New Member

    Na pewno nie z firmą windykacyjną, gdyż bardzo wątpliwe jest, aby ta firma chciała słuchać. Jeśli się dogadywać to tylko i wyłącznie z wierzycielami.
     
  9. Włodek

    Włodek Member

    Dogadywanie się z firmą windykacyjną nic nie da,oni będą ciągnąć "do upadłego".Należy poczekać na nakaz zapłaty z sądu i złożyć sprzeciw w ustalonym terminie/2 tygodnie/.Jeżeli dług jest przedawniony/minęło 3 lata od terminu ostatniej wymaganej raty/to powołać się na art.117-118 kc podnosząc zarzut przedawnienia.Jeżeli nie jest przedawniony to powołać się na Ustawę z dnia 7 lipca 2005 r./"antylichwiarską"/i żądać zmniejszenia kosztów do wysokości dopuszczonej ustawą/obecnie 19% w stosunku rocznym/.Umowa może tez być uznana za nieważną ze względu na naruszenie tej ustawy.Więcej można poczytać na forum gdzie przedstawiłem przykłady wygranych spraw.Forum jest zablokowane przez niedopuszczalne działania jednego z userów przeciwko któremu administrator wszczął postępowanie ale wątki są dostępne i można z nich korzystać.
     
  10. jolka69

    jolka69 New Member

    witam,jestem tu nowa tzn na tym forum,przypadkiem znalazłam to forum i pastanowiłam sie zarejestrowac.Mam pewne doświadczenie w sprawach o ktorych tu piszecie i nerwy mnie biorą bo odpowiadający tutaj nie mają żadnego pojęcia o czym piszą.
    Firmy windykacyjne będą nękac bo takie ich zadanie ale lubia sie dogadywac i rozkładac dług na raty.Zasada jest jedna aby umowiony termin z windykacją dotrzymywac,splacac zobowiązania najlepiej w miesięcznych odstępach.Windykacji zalezy aby ściągac dług a chwilowkom nie chce się isc na drogę sądową bo dobrze wiedzą,że działają na granicy prawa i łatwo im udowodnić to w sądzie.
     
  11. cami_k

    cami_k New Member

    Zgadzam się z Jolka69. Należy dotrzymywać terminów spłaty (po wcześniejszym dogadaniu się), a wszystko będzie dobrze :).
     
  12. member419

    member419 Guest

    Nie zgadzam sie z przedmówczyniami.
    Długi - w przypadku rzeczywiście trudnej sytuacji należy poddać ocenie - pisze o tym Włodek w swoim poście.
    Często bowiem FW usiłują odzyskać dług który jest przedawniony, niewłaściwie obliczony, wynikający z czynności niezgodnej z prawem.
    najlepiej byłoby odczekać do nakazu zapłaty i wnieść sprzeciw. zgodnie z art 6 KC to powód musi udowodnić że zobowiązanie istnieje i że zostało podane w pozwie we właściwej wysokości.
    nie ma od tego wyjątku.
    Istnieje szereg firm które trudnią się jedynie obrotem wierzytelnościami np Intrum Justitia która to firma najczęściej kieruję sprawę do e sądu i w razie sprzeciwu na wezwanie sądu nie dostarcza wymaganych dokumentów co skutkuje oddaleniem pozwu - niestety również wówczas nie można mówić o res jurisdica - czyli następuje przerwanie biegu przedawnienia na kolejne trzy lata - należy spodziewać się ze wpłynie kolejny pozew.
    Zawsze jest możliwość dogadania się z Wierzycielem - nic jednak na gębę - czasem wpłata choćby złotówki na dług może zostać potraktowania jako jego uznanie i może ułatwić wierzycielowi odzyskanie należności- dlatego zanim zapłacisz pomyśl dwieście razy.
    Konkluzja jest taka:
    Nigdy nie należy układać się z windykatorem, Zawsze należy odbierać przesyłki sądowe i listy polecone i zawsze podnosić zarzuty choćby z d... wyciągnięte. - najlepiej standartowo wpisując że powód nie udowodnił należycie swojego roszczenia bowiem .coś tam.. dodatkowo z ostrożności procesowej pozwany podnosi zarzut przedawnienia.
    Ja zawsze tak robię - jeszcze nie przegrałem w sądzie.
    Wygrałem z CYFRA, Orange, Play, UPC, Ipsoiure, Instant - Polska, Sky Rent, oddalone pozwy intrum justitia x 2 EOS,
    niestety z Bankami nie mam doświadczenia ponieważ z uwagi na ich uprzywilejowanie poprzez BTW wolę z nimi nie zaczynać
    Czy jestem z siebie dumny? Nie, chodzi o to że jestem kawał ch... i dobrze mi z tym. Nie każdy nadaje się do takiej zabawy. Proszę więc oszczędzić sobie umoralniających postów ponieważ za nic mam tzw "ucziwość" i patrzenie na siebie w lustrze. Ponieważ dostrzegłem to czego niekiedy nie dostrzegają ci, którzy tak strzegą walorów jakimi niewątpliwie są prawda i uczciwość... otóż każda instytucja w Polsce robi wszystko by oszukać swoich klientów, kontrahentów. Przykładów można podawać bez liku, od prozaicznych z wciskaniem niechcianych garnków na lichwiarski kredyt staruszkom w autobusie do lichenia, poprzez telekomy - z usługami których nie da się wyłączyć albo esemesami za 5 złotych. na Polskim Państwie skończywszy.
     
  13. martamarta221987

    martamarta221987 New Member

    Panie Robercie prosze o kontakt martamarta221987@wp.pl
     
  14. Włodek

    Włodek Member

    Nie mąć ludziom w głowach i sama się dogaduj.Wszystkie długi zakupione przez firmy windykacyjne to długi przedawnione lub nie istniejące zakupione za 5% ich wartości.Uprawnionym do egzekucji długów jest wyłącznie komornik sądowy na podstawie prawomocnego sądowego tytułu wykonawczego.Pozostałych można i trzeba wysyłać na "drzewo" a jak nie zrozumieją to pozwać do sądu jak zrobiła Pani Kazimiera/72 lata/ spod Złotowa/woj.wielkopolskie/pozywając Intrum Justitia wygrywając 35 tys. zadośćuczynienia.Pełnomocnik tej firmy Stanisław Król stwierdził,że byŁ to jego "wypadek przy pracy"!.Jaka firma taki pełnomocnik - nie wymaga komentarza! :twisted: :lol:
     
  15. lenkakoli

    lenkakoli New Member

    Jak dla mnie to wszystko zależy od sprawy. Ja miałam problem z kilkoma dłużnikami zalegali u mnie na kilka faktur.
    Nie pomagały telefony i monity z mojej strony . Oddałam sprawę firmie windykacyjnej i sprawa została załatwiona
    na etapie polubownym nie wchodziłam na drogę Sądową . Jeden jeszcze plus całej sprawy , firma windykacyjna
    prowizje pobrała po załatwieniu całej sprawy .
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - czy mogę dogadać Forum Data
Czy mogę się dogadać w inny sposób niż przez telefon? Forum dla zadłużonych Sierpień 26, 2019
Kredyty i chwilówki do spłaty. Czy mogę się starać o konsolidację? Forum dla zadłużonych Październik 30, 2013
Czy możliwa jest kara za brak aktualizacji przy chwilówce Chwilówki Maj 30, 2021
Proszę przeczytaj Historie zadłużonych Grudzień 2, 2020
Kredyt Inkaso - czy dług jest przedawniony ? Forum windykacja Listopad 29, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie