Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Poszukuję osób nękanych przez firmę windykacyjną Best z Gdyni

Ogólne forum na tematy związane z odzyskiwaniem długów i windykacją należności. Pytania windykowanych, opinie windykatorów terenowych.

Poszukuję osób nękanych przez firmę windykacyjną Best z Gdyni

Postprzez Włodek » 30 lip 2014, o 05:48

Przez kilka lat byłem nękany przez firmę windykacyjną Best/telefony,nachodzenie mieszkania,nachodzenie sąsiadów/ za dług,który okazało się nie istnieje.Po 4 latach nękania wszczęli egzekucję komorniczą w oparciu o nakaz zapłaty o którym nie miałem pojęcia.Po 7 latach od wydania nakazu zapłaty przywróciłem termin do złożenia sprzeciwu i powództwo zostało oddalone.Aktualnie toczy się postępowanie przed sądem o zadośćuczynienie.Ponieważ Prezes UOKiK ukarał kilka firm windykacyjnych wysokimi grzywnami za tego typu działania/ostatnio Intrum Justitia 200 tys.zł./chcę złożyć skargę również na firmę Best ale musi to być zbiorowe naruszenie praw.Zainteresowanych proszę o kontakt: zbigniew.skrzetuski@onet.pl
Włodek

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Poszukuję osób nękanych przez firmę windykacyjną Best z Gdyni

Postprzez devil_tg » 6 wrz 2014, o 05:34

Witam. Również mnie nękali ale w trochę innej sprawie. Natomiast w fakt udzieli nim się do wiedziałem ze wyłudzenia na moje dokumenty nie wszystkie zostały osadzone odprawia był zatrzymany. Natychmiast po ich pierwszym piśmie ruszylem prokuraturę w której sprawa utknęła i prokuratura od nowa wszczęła postępowanie,o czym łaskawie powiadomilem best.s.a. dostali oni wszelkie zgody-odemnie,od prokuratury-ze mogą dowiadywac się bezpośrednio w prokuraturze o postępowaniu. Niestety w dziwnym trafem ktoś tego nie zaznaczył i ... Dziennie po kilka razy dzwonili do mnie. Po którymś razie zadzwonilem do nich i okazało się ze maja pismo z prokuratury iz trwa postępowanie dnia to nie dalo-dalej z uporem maniaka-ja mam płacić,bo ja mam dług. Po prostu się w..nerwu leki przestałem od nich odbierać telefony i zaniechalem wszelkiej korespondencji. Mam spokój od 2 lat. Wyroki tez juz zapadły,ale szkoda było mi juz czasu i kasy na korespondencje i odpisy z sadu-best.s.a-milczy. Myślę ze mógłbym się dołączyć do tej zbiorowki. Kontakt Donnie - devil_tg@poczta.fm . pozdrawiam. Jacek.
devil_tg

Postprzez Vitoldo » 26 wrz 2015, o 15:43

Witam,

BEST SA wyslalo mi pismo o zakupie wierzytelnosci , gdzie ja jestem dluznikiem. od razu zadzwonilem na infolinie i poprosilem o informacje o jaki dlug chodzi.Pani powiedziala , ze na razie nie wie , bo jeszcze nie maja dokumentacji , ale radzi mi abym splacil kwote o ktora zadaja. Na moje protesty, grzecznie poinformowala mnie ze moge jedynie wyslac pismo z pytaniem , czego dotyczy dlug. zrobilem to i czekam.
Vitoldo

Postprzez Włodek » 27 wrz 2015, o 16:41

Nie należy się kontaktować z tymi firmami bo działają bezprawnie!.Zob." Odpowiedź na interpretację poselską Ministra Sprawiedliwości nt.nielegalnych działań firm windykacyjnych i działów windykacji banków"/łatwo znaleźć w internecie/.Należy spokojnie czekać na nakaz zapłaty i złożyć sprzeciw podnosząc zarzut przedawnienia /art.117-118 kc/.Tylko w ten sposób można "wykurzyć" z naszego pięknego kraju tę zarazę w większości z kapitałem obcym/zachodnim/. :P :lol: :D :mrgreen:
Włodek

Postprzez kotka2902 » 14 lis 2015, o 15:51

Ja mam takie pytanie bo mamy trochę z mamą problem z firmą BEST S.A która wykupiła dług ś.p. mojego tata w 2000 r on zawarł umowę z firmą Żagiel coś tam spłacał później przestał i został nie spłacony kredyt w tym roku ta firma zaczęła do Nas wydzwaniać do mnie i do mamy i nas nękać a wcześniej nie dzwonili nie kontaktowali się z nami i żadnych pism nie wysyłali. Dzisiaj (14.11.2018 R.) będąc u mamy ze skrzynki wyciągnęłam od nich pismo że mamy im zapłacić 1585,01 zł bo inaczej skierują sprawę do sądu. Moje pytanie brzmi jak to prawnie wygląda czy my musimy to spłacać czy to się przedawniło bo w sumie od dnia zawarcia umowy minęło 15 lat a czytałam że dług się przedawnia po 10 latach czy to prawda? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
kotka2902

Postprzez maxiu61 » 21 lis 2015, o 09:43

Witam serdecznie!

Mam podobny problem z tą firmą
Po długim przeszukiwaniu Internetu i przeczytani mnóstwa postów na rożnych forach niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem. Wiec zdecydowałem zapytać tutaj może ktoś odpowie na moje pytania. W 2005-04-26 roku zmarła moja matka mieliśmy słaby kontakt i nie bylem zorientowany w jej sprawach finansowych. Po jej śmierci przyjąłem majątek wraz z bratem i siostrą. Bylem świadomy ze zostawiła długi „hipoteka i inne drobne opląty” oczywiście wszystkie zostały spłacone przynajmniej tak sadziliśmy. W dniu dzisiejszym czyli 20-11-2015 doznałem szoku otrzymałem list z firmy windykacyjnej tzw. BEST z Elbląga że matka wzięła kredyt w Żaglu 10-06-1998r. kredyt na 3.000 i odsetki w sumie około 12,000 do spłaty. Ani ja ani moje rodzeństwo nie byliśmy wcześniej o tym informowani, żadnych pism żadnego postępowania sądowego ani prawnego. W otrzymanym liście pisze że windykacja przejęła ten dług 09-06-2006. I tu moje pytania
1. Czy po takim czasie sprawa jest przedawniona?
2. Czy jak windykacja przejmuje zadłużenie okres przedawnienia się wydłuża?
3. Czy mam kierować się z tym do prawnika bo sam nie wiem czy po 17 latach od wzięcia kredytu trzeba go spłacać?

Dodam jeszcze że pismo z windykacji które otrzymałem było wrzucone do skrzynki jak byle ulotka i nie wiem czy podchodzić do tego poważnie bo każde pismo urzędowe jest za potwierdzeniem odbioru.

Bardzo bym prosił o pomoc lub podpowiedz osób którzy mieli podobne problemy.

Pozdrawiam
maxiu61

Postprzez Włodek » 25 lis 2015, o 18:11

Kredyty przedawniają się zgodnie z art.117-118 kc po 3 latach i nie ma obowiązku ich spłacania.Właśnie otrzymałem list polecony z firmy Best w ramach wykonania wyroku Sądu Apelacyjnego z przeproszeniem za nieuzasadnioną,wieloletnią windykację z wyrazami ubolewania.Listy zwykłe to "makulatura prawna" można jeżeli są nieoczekiwane wyrzucić bez czytania.Sąd w Lublinie w postępowaniu elektronicznym nie przyjmuje już pozwów z przedawnionymi długami.Best szuka "frajerów", którzy dobrowolnie spłacą przedawnione długi,które kupili za 5% ich wartości.Dałem im zdrowo "popalić uzyskałem uchylenie nakazu zapłaty,który uzyskali podstępnie a następnie wyrok oddalający powództwo,na byłego ich pełnomocnika złożyłem skargę do Okręgowej izby Radców Prawnych, w końcu ich pozwałem o przeproszenie i zadośćuczynienie.Zadośćuczynienia nie otrzymałem ale musieli mnie przeprosić.Najlepszą obroną przed brutalnymi windykatorami jest atak! :lol: :D :mrgreen:
Włodek

Postprzez Inlet » 2 sty 2016, o 12:19

maxiu61 napisał(a):Witam serdecznie!

Bardzo bym prosił o pomoc lub podpowiedz osób którzy mieli podobne problemy.

Pozdrawiam

Best ostatnio się uaktywnił z takimi żądaniami. Wymyślili sobie jakieś stare kredyty nie wiadomo skąd. Szukają niby to spadkobierców, kombinują ile wlezie. Absolutnie nic nie podpisywać, nigdzie nie dzwonić. Jeżeli jakiś sąd (przypadkiem) wyda nakaz zapłaty to zgłosić sprzeciw z zarzutem przedawnienia. Ale nie da się uzyskać nakazu zapłaty na spadkobierców bez dokumentacji. Naprawdę dużo tych "nie da się", więc sądzę iż taki nakaz nigdy nie nadejdzie.
Inlet

Postprzez tomasz » 16 lut 2016, o 15:06

nakazu zapłaty na spadkobierców bez dokumentacji jaka to jest dokumentacja proszę o szybka odpowiedz
tomasz

Postprzez Inlet » 16 lut 2016, o 23:30

Musi być po prostu przeprowadzone postępowanie o nabycie spadku. Takie postępowanie może przeprowadzić każdy kto ma w tym interes. Ale takie rzeczy robi się na świeżo. Jeśli jakiś dług ma ponad trzy lata a nie był wcześniej wydany nakaz zapłaty, to właściwie zanim to postępowanie spadkowe się skończy to z pewnością będzie można podnieść zarzut przedawnienia.
Inlet

Następna strona

Powrót do Forum windykacja