Profi Kredyt

Temat na forum 'Forum windykacja' rozpoczęty przez Grzesio1976, Czerwiec 6, 2017.

  1. Grzesio1976

    Grzesio1976 New Member

    Witam :

    Czy pracownicy i windykatorzy maja prawo opowiadać sasiadą oraz wkładać kartki po klatkach ze jestem dluznikiem oraz ze wyłudziłem pieniądze i straszą prokuraturą, sadem oraz komornikiem ?
    Oraz nachodzić zakład pracy ? Proszę o rade i pomoc bo tak nie da się żyć
     
  2.  
  3. MarekG

    MarekG Member

    Ile pożyczyłeś? A ile już oddałeś? Ci windykatorzy stosują różne dziwne zagrania. Odpowiedz na moje pytanie
     
  4. Neron

    Neron New Member

    Na tego typu problemy jest jedna najlepsza rada. Pożyczyłeś ? Oddaj. Ale z czym się nie da żyć ? Z upominaniem się Wierzyciela o swoje ? Czy z wyrzutami sumienia, że kogoś oszukało ? Wierzyciel bez powodu tak nie robi.
     
  5. Grzesio1976

    Grzesio1976 New Member

    Pożyczyła żona 4000 tys, spłaciła 2000 oni domagają się 15000 to jedna pożyczka, druga była na 3000 tys nie spłaciła nic bo straciliśmy płynność finansową i staramy się o upadłość konsumencką a oni nachodzą, straszą prokuraturą, detektywami, chodzą do zakładu pracy, zostawiają kartki kolorowe z informacją "dłużniku..." którą wszyscy sąsiedzi mogą zobaczyć. Raz otworzyłem przez przypadek windykatorowi to "machnął" blachą podobną do policyjnej, wrzeszczał na całą klatkę... Okropne przeżycie. Oskarża o wyłudzenie żonę a nie brała pożyczki z przeświadczeniem, ze nie będzie mogła jej spłacić... Po prostu w pewnym momencie już nam brakło na życie, spłacenie chwilówek chwilówkami w które się zapętliliśmy doprowadziło do takiej sytuacji. Nie podawaliśmy nieprawdziwych danych, żeby wyłudzić pieniądze...
     
  6. Neron

    Neron New Member

    "Pożyczyła żona 4000 tys, spłaciła 2000 oni domagają się 15000 to jedna pożyczka"- A jakie są składowe tych 15000 zł ?
    Pytam ponieważ często jest tak, że ( podaję tylko przykład ), ktoś wziął pożyczkę w parabanku 5 tys na 4 lata do spłacenia jest 15 tys. Klient nie dotrzymujac warunków zawartych w umowie sam wypowiada tą umowę. Dochodzą koszty związane z wypowiedzeniem, np 2000 zł, potem koszty sądowe, koszty zastępstwa procesowego, opłata za klauzule, np. 4000 zł, poniewaz to wszystko trwa przynajmniej miesiacami jak nie rok lub dwa to dochodza odsetki ustawowe np. 5000 zł. Podliczmy 15000 + 2000 + 4000 +5000 = 26000.
    A klient mówi "pożyczyłem 5 tys, spłaciłem 2 tys i zamiast 3 tysiecy to chcą ode mnie 26 tys. Bandyci, złodzieje, lichwa i coś tam jeszcze.

    "druga była na 3000 tys nie spłaciła nic bo straciliśmy płynność finansową" - nie Szanowny Panie. Pożyczkę zaciąga się gdy się nie ma pieniędzy, więc utraciliście płynność finansową wcześniej tym ardziej, ze nie wpłaciliście nawet pół raty przez długi okres bo taki upływa zanim windykacja zaczyna działać.

    "staramy się o upadłość konsumencką " - Czy naprawdę Państwo wierzycie, że uda Wam się dokonać upadłosc konsumencką ? Nie sadzę, poniewaz jest ona obwarowana wieloma warunkami, np. wykazanie iż płynność finansowa ustała nagle, nie przewidzianie, z przyczyn niezależnych od klienta a to bardzo rzadko występuje.

    "a oni nachodzą, straszą prokuraturą, detektywami," - nie nachodza tylko przychodza po swoja wlasność i informuja o dalszych prawdopodobnych swoich działaniach. Jezeli poczuje się Pan okradziony to czy nie pójdzie Pan z tym na policję ? Nawet nie tyle pójdzie co nawet pobiegnie. A czy tylko Pan ma do tego prawo ? Nie inni jak poczują się okradzeni to też mogą udać się do organów ścigania. Nie muszą ale mogą.

    "Raz otworzyłem przez przypadek windykatorowi to "machnął" blachą podobną do policyjnej," - e tam , bajka. Jeżeli już to pełnomocnik Wierzyciela czy windykator z firmy windykacyjnej może mieć swoja legitymację a nie "blachę".

    "chodzą do zakładu pracy, zostawiają kartki kolorowe z informacją "dłużniku..." - a dziwi się Pan skoro Pan się chowa przed nimi i nie chce Pan rozmawiac ??? -"Raz otworzyłem przez przypadek windykatorowi".

    "Nie podawaliśmy nieprawdziwych danych, żeby wyłudzić pieniądze..." - nie prawdziwe dane, czyli poświadczenie nieprawdy to Art 297 kk. A wyłudzenie to Art.286 kk

    Ja ze swojej strony proponuję Panu normalną, spokojną rozmowę z Wierzycielem czyli w tym przypadku "windykatorem" i dojście do porozumienia. Myślę, że jezeli pozna Państwa całą sytuację to zgodzi się na jakieś małe raty. Tak mi się wydaję bo nie ma nic gorszego jak się pożyczyło a nic nie oddało.
     
  7. Neron

    Neron New Member

    "Pożyczyła żona 4000 tys, spłaciła 2000 oni domagają się 15000 to jedna pożyczka"- A jakie są składowe tych 15000 zł ?
    Pytam ponieważ często jest tak, że ( podaję tylko przykład ), ktoś wziął pożyczkę w parabanku 5 tys na 4 lata do spłacenia jest 15 tys. Klient nie dotrzymujac warunków zawartych w umowie sam wypowiada tą umowę. Dochodzą koszty związane z wypowiedzeniem, np 2000 zł, potem koszty sądowe, koszty zastępstwa procesowego, opłata za klauzule, np. 4000 zł, poniewaz to wszystko trwa przynajmniej miesiacami jak nie rok lub dwa to dochodza odsetki ustawowe np. 5000 zł. Podliczmy 15000 + 2000 + 4000 +5000 = 26000.
    A klient mówi "pożyczyłem 5 tys, spłaciłem 2 tys i zamiast 3 tysiecy to chcą ode mnie 26 tys. Bandyci, złodzieje, lichwa i coś tam jeszcze.

    "druga była na 3000 tys nie spłaciła nic bo straciliśmy płynność finansową" - nie Szanowny Panie. Pożyczkę zaciąga się gdy się nie ma pieniędzy, więc utraciliście płynność finansową wcześniej tym ardziej, ze nie wpłaciliście nawet pół raty przez długi okres bo taki upływa zanim windykacja zaczyna działać.

    "staramy się o upadłość konsumencką " - Czy naprawdę Państwo wierzycie, że uda Wam się dokonać upadłosc konsumencką ? Nie sadzę, poniewaz jest ona obwarowana wieloma warunkami, np. wykazanie iż płynność finansowa ustała nagle, nie przewidzianie, z przyczyn niezależnych od klienta a to bardzo rzadko występuje.

    "a oni nachodzą, straszą prokuraturą, detektywami," - nie nachodza tylko przychodza po swoja wlasność i informuja o dalszych prawdopodobnych swoich działaniach. Jezeli poczuje się Pan okradziony to czy nie pójdzie Pan z tym na policję ? Nawet nie tyle pójdzie co nawet pobiegnie. A czy tylko Pan ma do tego prawo ? Nie inni jak poczują się okradzeni to też mogą udać się do organów ścigania. Nie muszą ale mogą.

    "Raz otworzyłem przez przypadek windykatorowi to "machnął" blachą podobną do policyjnej," - e tam , bajka. Jeżeli już to pełnomocnik Wierzyciela czy windykator z firmy windykacyjnej może mieć swoja legitymację a nie "blachę".

    "chodzą do zakładu pracy, zostawiają kartki kolorowe z informacją "dłużniku..." - a dziwi się Pan skoro Pan się chowa przed nimi i nie chce Pan rozmawiac ??? -"Raz otworzyłem przez przypadek windykatorowi".

    "Nie podawaliśmy nieprawdziwych danych, żeby wyłudzić pieniądze..." - nie prawdziwe dane, czyli poświadczenie nieprawdy to Art 297 kk. A wyłudzenie to Art.286 kk

    Ja ze swojej strony proponuję Panu normalną, spokojną rozmowę z Wierzycielem czyli w tym przypadku "windykatorem" i dojście do porozumienia. Myślę, że jezeli pozna Państwa całą sytuację to zgodzi się na jakieś małe raty. Tak mi się wydaję bo nie ma nic gorszego jak się pożyczyło a nic nie oddało.
     
  8. MarekG

    MarekG Member

    Neron

    Ty naprawdę zastanawiasz się co Piszesz?? Według Ciebie to coś normalnego pożyczyć 3-4000 a mieć do spłaty 15000?
    Wracając do wątku. Wplacajcie cokolwiek. Lub czekajcie na sąd. Jestem pewien, że zasadzi Wam różnice między pożyczonym kapitałem a już splaconym
     
  9. Neron

    Neron New Member

    Tu akurat nie ma co się zastanawiać bo tak jest. Rząd ustala kwoty zastępstwa procesowego a nie bank, parabank, czy ktoś tam.

    „§ 2. Stawki minimalne wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy:
    1) do 500 zł – 90 zł;
    2) powyżej 500 zł do 1500 zł – 270 zł;
    3) powyżej 1500 zł do 5000 zł – 900 zł;
    4) powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1800 zł;
    5) powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600 zł;
    6) powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 5400 zł;
    7) powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł;
    8) powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – 15 000 zł;
    9) powyżej 5 000 000 zł – 25 000 zł.
    3. 1. W sprawach rozpoznawanych w postępowaniu upominawczym, elektronicznym postępowaniu upominawczym, postępowaniu nakazowym oraz europejskim po stępowaniu nakazowym stawki minimalne wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy:
    1) do 500 zł – 60 zł;
    2) powyżej 500 zł do 1500 zł – 180 zł;
    3) powyżej 1500 zł do 5000 zł – 600 zł;
    4) powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1200 zł;
    5) powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 2400 zł;
    6) powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 3600 zł;
    7) powyżej 200 000 zł – 7200 zł.
    W przypadku skutecznego wniesienia sprzeciwu lub zarzutów opłatę ustala się na zasadach ogólnych.”;

    Osetki ustawowe jak sama nazwa wskazuje ustalone są ustawowo. Czyli też nie przez "kogoś". Czasami sądy zasądzają dwukrotność tych odsetek.

    Opłaty sądowe pobiera sąd a nie ktoś tam.

    A że to wszystko najpierw Wierzyciel musi wyłożyć to jest to doliczane do zadłużenia. I co w tym dziwnego ?
     
  10. MarekG

    MarekG Member

    Neron,

    Problemem jest lichwa. Inaczej nie sposób tego nazwać. Nie przekonasz mnie że pożyczajac komuś 3000 dochodzenie kwoty 12000 czy 9000 jest słuszne i uczciwe.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Profi Kredyt Forum Data
zwrot ubezpieczenia wypowiedzianego kredytu w proficredit Historie zadłużonych Grudzień 22, 2017
Problem z długami ,Profit Credit I inne Forum dla zadłużonych Maj 14, 2020
Odstąpienie od umowy proficredit Jak wyjść z długów Wrzesień 15, 2019
Sprzedany dług... Profi Credit Forum dla zadłużonych Maj 28, 2019
zadłużenie Profi Credit Forum dla zadłużonych Sierpień 24, 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie