Przedawnione długi z 2009

Temat na forum 'Forum windykacja' rozpoczęty przez krupier88, Lipiec 31, 2017.

  1. krupier88

    krupier88 New Member

    Witam,
    Poszukuję porady dotyczącej windykacji przedawnionych długów.
    Mam zadłużenie w dwóch firmach. Kwota jednego to 4tys zł. i w drugim 600zł. Zadłużenie jest przedawnione bo z 2009. Nie będę tłumaczył dlaczego nie spłacałem, bo nie w tym rzecz. W zeszłym roku miałem również komornika i zajęcie pensji z innej firmy jednak wszystko jest tam uregulowane. Wiem, że przedawnienie trzeba zgłosić sądownie w ciągu 14 dni od dostania upomnienia sądowego, lub od komornika, samo przedawnienie nie likwiduje długu więc i tak trzeba je spłacić.
    Chce spłacić dług z rozłożeniem na raty jednak wiem, że wszelkie kontakty z firmą anulują moje przedawnienie i uznają mój dług, co w takim wypadku mogę zrobić oraz, czy mogę uniknąć jakoś zapłaty odsetek liczonych przez firmę windykacyjną. Jak wspomniałem powyżej, w zeszłym roku miałem komornika za również przedawnione długi, a o zajęciu pensji dowiedziałem, się od pracodawcy tuż przed wypłatą, list od komornika dotarł później, już po zajęciu mojej pensji co spowodowało problemy finansowe, dlatego mam obawy co do występowania do sądu o przedawnienie długu, gdyż ostatnio nie miałem, żadnego terminu do odwołania się. Dlatego pytanie co robić w takiej sytuacji jak powyższa. Jak postępować w wypadku z firmą windykacyjną i jak postępować w wypadku zajęcia komorniczego.
    Za odpowiedzi z góry wszystkim dziękuję,
     
  2.  
  3. Neron

    Neron New Member

    Widzę ze wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele. Nie czytaj tak wszystkiego w necie bo 95% to idiotyzmy pisane przez "domorosłych adwokatów" Dług jest przeterminowany a nie przedawniony. To czy dług jest przedawniony decyduje sad. Po pierwsze to ze zobowiązanie jest z 2009 r nie świadczy ze jest przeterminowane ponieważ tok przedawnienia mógł być przerywany. Jezeli przychodzi zajęcie komornicze to należy iść do komornika, odebrać papiery i z tymi papierami iść do prawnika który swoim fachowym okiem sprawdzi, czy tok przedawnienia był przerwany i czy mozna wnieść sprzeciw i podniesć zarzut przedawnienia. Jeżeli tak to tak należy zrobić. Jeżeli nie raczej nic nie zrobisz. Wspomniałeś o firmie windykacyjnej, o tyle to jest dobrze, że takie firmy kupują zadłużenia przeterminowane ( zazwyczaj. nie zawsze ale najczęsciej ). To że się tylko skontaktujesz nie przerywa biegu przedawnienia, bieg taki przerywa gdy w rozmowie uznasz zobowiązanie a oni to nagrają ( a zawsze nagrywają ) lub wpłacisz złotówkę. Acha. O ile dobrze pamiętam to sprzeciw trzeba złożyć w ciągu 7 dni a nie 14.
     
  4. member419

    member419 Guest

    Sprzeciw od nakazu zapłaty 14 dni
    sprzeciw od wyroku 7 dni
    sprzeciw od nakazu jeśli dowiedziałeś się o nakazie od komornika 7 dni wraz z pismem o prawidłowe doręczenie nakazu i udowodnieniem że nakaz nie mógł być odebrany z jakiejś przyczyny zły adres - często, praca w innym mieście itp. i przywróceniem terminu na złożenie sprzeciwu, jeszcze klauzula i skarga na czynności komornika... takie tam

    Przerwanie biegu przedawnienia nie ma miejsca jeśli przedawnienie roszczeń już nastąpiło
    Przedawnienie jest sformułowaniem opisanym w KC więc kolega wyżej niesłusznie twierdzi że zobowiązanie nie może być przedawnione tylko przeterminowane.
    Każde zobowiazanie po terminie zapłaty jest w pewnym sensie przeterminowane a niekoniecznie przedawnione.

    W odpowiedzi na pozew - nakaz zapłaty najlepiej powoływać się na niespełnienie świadczenia w przypadku usług. Firma windykacyjna nigdy nie jest w stanie wykazać że świadczenie było spełnione. a z ostrożności procesowej podnosić zarzut przedawnienia roszczeń.
    Zapewniam że nikt na podstawie niewykazanego spełnienia świadczenia nie będzie słuchał nagranych rozmów telefonicznych, by zasądzać na korzyść wnoszącego.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Przedawnione długi 2009 Forum Data
Przedawnione długi Forum dla zadłużonych Luty 8, 2017
długi, przemoc, prosze o pomoc, ratunek dla dzieci Forum dla zadłużonych Grudzień 2, 2020
pomocy, przemoc,długi, Historie zadłużonych Grudzień 2, 2020
Długi, komornicy, chwilowki, przemoc w domu. Jak wyjść z długów Grudzień 2, 2020
Długi na 130 tysięcy, jak zmniejszyć raty Forum dla zadłużonych Listopad 19, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie