Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Samodzielna Windykacja

Ogólne forum na tematy związane z odzyskiwaniem długów i windykacją należności. Pytania windykowanych, opinie windykatorów terenowych.

Samodzielna Windykacja

Postprzez Martin » 9 sty 2017, o 16:15

Warto spróbować samodzielnej windykacji należności. Można oczywiście skorzystać z e-sądu, gdzie opłaty sądowe wynoszą tylko 25% opłaty należnej w zwykłym trybie a w dodatku wszystko załatwimy przez Internet bez wychodzenia z domu. Niedługo będziemy mogli komornikowi zlecić egzekucję przez Internet.
Jednak najpierw należy wysłać do dłużnika jakieś upomnienie. Tu dobrze jest np. sprawdzić czy pod jego adresem znajduje się nieruchomość która należy do niego. Można to zrobić sprawdzając Księgi Wieczyste, możemy to zrobić anonimowo znając tylko adres. Sprawdzimy również czy nie ma współwłaściciela, jakie są inne wpisy hipoteczne . Następnie zasugerować mu w upomnieniu, lub ustnie, że w razie braku spłaty będziemy się domagać zaspokojenia wierzytelności z tej nieruchomości. To bardzo często powoduje że dłużnik znajduje środki na spłatę naszej wierzytelności. Jeśli nie znajdzie to możemy komornikowi po prostu zlecić egzekucję z tej nieruchomości. W taki sposób ominiemy kosztownych windykatorów.
Wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie
http://www.sprawdzamsiebie.strefa.pl/ksiega-wieczysta.html
Martin
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 paź 2016, o 07:52

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

 
Posty: 234
Dołączył(a): Cz lip 05, 2006 10:29 am

Re: Samodzielna Windykacja

Postprzez robertas1 » 9 sty 2017, o 21:15

Marcin, windykacja tak samodzielna jak i niesamodzielna jest skuteczna wyłacznie w odniesieniu do dłużników którzy chcą zapłacić mają środki, nie mają umiejętnosci i nie są wystarczająco twardzi by uciec przed wierzycielem.
W EPU mamy kilkaset tysięcy zaległych spraw
Po EPU o czym nie piszesz dłużnik - taki przytomny - składa sprzeciw i mamy najmniej pół roku oczekiwania a potem, zgłoszenie długiej listy dowodów i przesłuchań świadków sprawi że do końca procesu masz dwa trzy lata...

Dodatkowo jak chodzi o grubszą kasę - wierzyciel nic nie może

Komornik... Panie szanowny to śmiech na sali - w rozliczeniach biznesowych jak firma nie chce zapłacić to zanim dojdzie do komornika ma mnóstwo sposobów by zmęczyć wierzyciela, aż do ogłoszenia upadłości włącznie kiedy to wierzytelności ustawiają się w kolejce i wierzyciel którejś tam grupy zaspokajania który nawet mógłby dowiesć że doszło do wyprowadzenia majątku nie ma najmniejszego celu by włączać jakiś majątek wcześniej wyprowadzony do masy upadłości poprzez podważenie czynnosci prawnej z której zaspokoi się syndyk i skarb państwa.
Marcin zatem uściślijmy - windykować to sobie można.... Babcie, biedaków, ludzi którzy są absolutnie niezorientowani.
Cały biznes opiera się na uczciwości - jak przestaje dominować w biznesie zwyczajna uczciwość - wówczas żadne regulacje i żadne narzędzia "prawne" nie działają.
W windykacji - jedynie skuteczna metoda to chamstwo, pała, działania poza prawem.
Wiem o czym piszę
Tak więc narzędzia do lokalizowania KW można sobie w buty wsadzić, bo zanim dojdzie do egzekucji każdy normalny biały człowiek heteroseksualny zdąży przenieść własność nieruchomości
Ale podziwiam zapał...
robertas1
 
Posty: 523
Dołączył(a): 22 lut 2014, o 09:53
Lokalizacja: Na prawo od centrum

Re: Samodzielna Windykacja

Postprzez Warmer » 5 gru 2017, o 13:42

Według mnie samodzielna windykacja nie ma większego sensu, szczególnie jeśli prowadzimy firmę i nie mamy zwyczajnie czasu na to, żeby się tym zajmować. O wiele lepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy posiadają w tej kwestii odpowiednie doświadczenie. Dobrym przykładem jest firma ICG-Group, z którą współpracuje już od dłuższego czasu. Dzięki nim nie muszę przejmować się tym, że niektórzy kontrahenci zwlekają z zapłatą, ponieważ długi są odzyskiwane wręcz w ekspresowym tempie.
Warmer
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 maja 2017, o 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samodzielna Windykacja

Postprzez PanKracy » 12 gru 2017, o 09:02

Samodzielna windykacja jeżeli prowadzimy firmę pozornie może wydawać się pracochłonnym, czasochłonnym i kosztochłonnym zadaniem. Plusem samodzielnej windykacji jest budowanie dobrej relacji z klientami, którzy bardzo często w podbramkowych sytuacjach zasłaniają się argumentem "pójdę do konkurencji". W przypadku zlecenia windykacji na zewnątrz jest duże ryzyko że relacja z klientem, który notorycznie opóźnia płatności ale płaci na tym ucierpi. Firmy windykacyjne biorące procent od ściągniętej należności często odzyskanie pieniędzy stawiają ponad zrównoważone podejście. Obecnie każda nawet najmniejsza firma może profesjonalnie prowadzić działania windykacyjne we własnym zakresie bez poświęcania zbyt dużej ilości czasu i bez potrzeby zatrudniania dodatkowej osoby do windykacji. Przy niewielkich kosztach można korzystać z pomocnych systemów do windykacji. Ja osobiście znam dosłownie kilka systemów, które pozwalają na prowadzenie profesjonalnej windykacji we własnym zakresie przy niewielkich kosztach m.in Finansea.com z której osobiście korzystam. Przy wyborze takiego systemu warto na prawdę przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom bo można kupić aplikację do masowej wysyłki maili i smsów która nie ma nic wspólnego z systemem do prowadzenia profesjonalnej windykacji a dopłacając kilkadziesiąt złotych można kupić bardzo pomocny system który przyniesie oczekiwane rezultaty.
PanKracy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 gru 2017, o 08:38
Powrót do Forum windykacja 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników