Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Compass Money - oszuści żerujący na ludziach z problemami!

Podziel się swoją historią jak wpadłeś lub wpadłaś w pętle kredytową.

Compass Money - oszuści żerujący na ludziach z problemami!

Postprzez PogromcyDebetow » 12 lis 2017, o 10:32

Pouczająca historia o tym, jak łatwo można się wmanewrować w olbrzymie długi.

Łzy, rodzinne dramaty, a nawet próby samobójcze. To efekty działającej jeszcze do niedawna złodziejskiej piramidy oficjalnie funkcjonującej pod szyldem pośrednika finansowego. Compass Money skrzywdziło kilkadziesiąt osób w skrajnie ciężkiej sytuacji. Dla wielu z nich obietnice przestępców były ostatnim światełkiem w tunelu. Ich opowieści są wstrząsające...

Pod koniec października pan Tadeusz Skiba opowiedział nam swoją dramatyczną historię związaną z działającym w Legnicy oddziałem Compass Money. Przez to, że zaufał swojej sąsiadce, emeryt skończył z długami w wysokości ponad pół miliona złotych. Po emisji materiału do Fakt24 zaczęły się zgłaszać kolejne poszkodowane osoby. Ich historie łączy strach, bezradność i wściekłość na autorów tej piramidy finansowej.

"Jakby podali nam środki odurzające" - historia pani Anny
Pani Anna twierdzi, że została po prostu zmanipulowana. Zapewniano ją, że wszystko jest zgodne z prawem. – Jestem osobą dorosłą, ale nie wiem, gdzie ja wtedy miałam rozum. To wyglądało tak, jakby nam podano środki odurzające! – wyjaśnia zdenerwowana. Dodaje, że z Compass Money współpracowała od ok. 13 lat. Do tej pory nie miała zastrzeżeń. – Naprawdę wszystko było wspaniale. Oni w tamtym momencie byli dla wielu ludzi podporą, również dla nas. Nawet jak mój mąż zapadł ciężko na zdrowiu. Trzy operacje serca, a leczenie kosztuje – opowiada. Obecnie rencistka tylko na leki męża wydaje 600 zł miesięcznie.

Małżeństwo brało kolejne kredyty za pośrednictwem Compass Money, spłacało je i wszystko wydawało się być w całkowitym porządku. Później zaczęły się kolejne przeprowadzki firmy do nowych siedzib. Choć naszej rozmówczyni wydało się to dziwne, nie uruchomiło jeszcze dzwonka alarmowego. – Wyjaśniono mi, że na ulicy Dworcowej działała jakaś firma kredytowa, która się pod nich podszywała i została w gazecie opisana jako wyłudzająca pieniądze – wspomina pani Anna. W przypadku innych przeprowadzek również miał na podorędziu różne wymówki.

W tym roku pani Anna otrzymała propozycję połączenia wszystkich kredytów w jeden z mniejszą ratą, na dogodnych warunkach. – Wystąpili z wnioskami do kilku banków, do których poszłam osobiście. W macierzystym banku dostałam odpowiedź, że niestety brakuje mi zdolności kredytowej. Tymczasem w kilku innych najwyraźniej nie miało to znaczenia. Jeździliśmy do konkretnych banków i konkretnych osób – opowiada w rozmowie z Fakt24. W Compass Money usłyszała, że ma natychmiast wybrać otrzymane pieniądze i przynieść do ich kasy. Miały zostać przeznaczone na obligacje i spłaty rat kredytów. Tak się, oczywiście, nie stało. Proponowali mi też, żebym otworzyła firmę finansową i współpracowała z nimi. Dzisiaj dziękuję Bogu, że do tego nie doszło – mówi kobieta.

Gdy w końcu zorientowała się, że została oszukana i zdecydowała się iść ze sprawą na policję, otrzymała pocztą ostatnią umowę na 100 tys. zł kredytu. – Byłam w kompletnym szoku. Ja w ogóle w tym banku nie byłam. Co więcej, w umowie napisano, że wykazuję miesięczny dochód z firmy w wysokości 22 tys. zł. Wzięłam ten dokument i poszłam do firmy, ale pocałowałam klamkę. Serce mi kołkiem stanęło. Dzwoniłam na wszystkie numery telefonów, ale włączała się poczta głosowa. Następnego dnia w środę okazało się, że zostali zatrzymani – opowiada zdenerwowana kobieta. – Zdążyli mi jednak podsunąć umowy na chwilówki. Oni tak potrafili zakręcić tą dokumentacją, że człowiek podpisywał. Robili psychologiczne pranie mózgu. Jakbym podpisała wyrok śmierci nie wiedząc o tym – dodaje.

Cała historia w artykule:
http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/oszukani-przez-compass-money-historie-ofiar-piramidy-finansowej/yrflh6c
PogromcyDebetow

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Compass Money - oszuści żerujący na ludziach z problemami!

Postprzez beatka » 12 lis 2017, o 20:02

witam mam ten sam problem banda oszustów namawiali mówili ze wszystko ok że będzie dobrze a teraz mam tylko problemy zostało tylko chyba jedno wyjscie
beatka

Powrót do Historie zadłużonych