Egzekucja z ruchomości siostry

Temat na forum 'Historie zadłużonych' rozpoczęty przez ona3233, Październik 19, 2014.

  1. ona3233

    ona3233 New Member

    Witam .

    Moja rodzina ma następujący problem, po kolei:
    1/Siostra mieszka ze swoją córką i zięciem w domu stanowiącym wyłącznie jej własność.
    2/ Od ok. 20 lat mieszka z nimi jej brat (zameldowany na stałe od ok. 6 lat)
    3/ Brat (emeryt lat 66 z dochodem 1300 neto) za namową wnuczka i zięcia, którzy mieszkają w pobliskiej miejscowości wziął kredyt na kwotę 30.000 zł i wszystkie te pieniądze oddał wnuczkowi na jego długi,
    4/ wnuczek miał spłacać ten kredyt ale oczywiście tego nie robi,
    5/ Przyszło zajęcie komornicze na kwotę ok 40.000 zł
    6/ Czy komornik "zadowoli" się 1/ emerytury dłużnika?
    7/ Siostra na większość sprzętów ma faktury imienne ale nie na wszystkie
    8/ Czy komornik może zlicytować jakieś przedmioty z mieszkania, chociaż faktycznie brat niczego nie ma, nic nie kupował, a cały kredyt oddał wnuczkowi?
    Bardzo proszę może mieliście Państwo lub znacie podobne przypadki, bo na forach różne są opinie
     
  2.  
  3. ona3233

    ona3233 New Member

    *1/4 emerytury
     
  4. sylw78

    sylw78 New Member

    Absolutnie nie, może zająć tylko emeryturę. Nie jego mieszkanie, nie jego sprzęt. Pewnie będzie musiał złożyć oświadczenie majątkowe u komornika.
     
  5. pawelski1977

    pawelski1977 New Member

    art 845 par 2 kpc
     
  6. inny

    inny New Member

    Odsyłam do tematu na inne forum:
    http://forumprawne.org/alimenty-egzekucja/327814-uprawnienia-komornika-wynikajace-z-art-845-par-2-2a-k-p-c.html

    Adminów i moderatorów proszę o nie usuwanie posta.
     
  7. maxio

    maxio New Member

    Dodatkowo komornik nie ma prawa zająć więcej miesięcznie niż minimum krajowa. Tym nie mniej to nie rozwiązuje sprawy długu. Jak rozumiem brat jest starszą osobą już 66lat, wiec nie wiem czy bank się zgodzi ale jest możliwość tak zwanych wakacji kredytowych. Jeśli by się udało wnuczek miał by czas na znalezienie pracy.
     
  8. gertruda

    gertruda New Member

    Tak myślę ,że dobrze jest zawsze sięgnąć po poradę u konsultanta prawnego ,
    poszukaj w necie informacji , wiem ,że porady są darmowe.
     
  9. Antoni

    Antoni New Member

    Są kancelaria-******** udziela darmowych porad prawnych. Dodatkowo jeśli pani sprawa przechodzi przez e-sąd (w co wątpię bo post jest z 2019) to załatwią to za panią również za darmo.
     
  10. Antoni

    Antoni New Member

    Nie wiem czy ty konkretnie skorzystasz ale może komuś innemu pomoże
    http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_hipotecznych/24108-konsolidacja-pod-hipoteke--lista-niezbednych-dokumentow.html
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Egzekucja ruchomości siostry Forum Data
Proszę o radę - egzekucja z nieruchomości. Forum komornik Maj 3, 2019
komornik egzekucja z ruchomosci Forum komornik Listopad 7, 2018
Egzekucja z nieruchomości - co powinnam zrobić, jakie kroki dalsze Zajęcie komornicze Grudzień 3, 2014
Spłacony dług a egzekucja komornicza/LEC ACTUM- extraportfel Forum komornik Grudzień 15, 2020
Egzekucja komornicza Zajęcie komornicze Wrzesień 17, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie