Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Komuś pomogłam teraz sama tonę

Podziel się swoją historią jak wpadłeś lub wpadłaś w pętle kredytową.

Re: Komuś pomogłam teraz sama tonę

Postprzez Marzena60 » 24 sty 2017, o 09:34

Marzena60 napisał(a):Pożyczone 3000,00. Spłacone 600. Z ich wyliczenia wynika że mam spłacić 3724,64 a w tej kwocie jest zawarte : 2708,37 kapitał, 87,90 odsetki, 726,85 opłata przygotowawcza, 100 opłata administracyjna, 100 opłata za monit i wezwania i odsetki z tytułu zadłużenia przeterminowanego 1,52. Prawdę powiedziawszy idąc za pańskimi radami to ja też raczej skłaniałabym się jednak to czekania na sąd.

Panie Marku małe sprostowanie z mojej strony bo pomyliłam się co do tej Aasy. Otóż to było wzięte 5000 a spłacone jest 3600. Reszta tak jak w moim opisie to znaczy to co oni jeszcze chcą.
Marzena60

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Postprzez Marzena60 » 31 mar 2017, o 13:52

Witam,mam pytanie do panów. Otóż Zaplo wypowiedziało mi umowę zadając jednorazowej spłaty całkowitego zadłużenia tj.6000. Tego samego dnia przysłali mi na meila propozycje spłaty tejże kwoty przez 24 miesiące po 250 złoty. W żadnej informacji nie podali co składa się na tą kwotę zadłużenia. Na koncie Zaplo sprawdziłam że kapitał to prawie 3300, prawie 2900 to prowizja i 120 koszty. Moje pytanie jest takie. Czy aby na pewno powinnam przystać na tę ich propozycje ratalną bo chyba ta prowizja to jest rozbój w biały dzień. Bardzo proszę o podpowiedź czy słusznie rozumuje.
Marzena60

Postprzez robertas1 » 1 kwi 2017, o 18:37

Skoro jednak nie osiwiałaś ze zgryzoty jak kiedyś wieszczyłem wpłacaj im po 260 złotych przez rok a następnie policz sobie ile jeszcze pozostanie i wpłać jednorazowo i koniec.

Niczego nie podpisuj zachowuj się tak jakbyś honorowała tą ich propozycję z tym że oblicz ile kapitału (bez prowizji) masz do spłacenia, dolicz oprocentowanie, dla każdej raty oddzielnie wpisuj na każdym przekazie /przelewie spłata kapitału pożyczki numer (ten z umowy pozyczki) jak będziesz spłacała ostatnią ratę napisz że wg ciebie to juz spłaciłaś pożyczkę i w związku z tym cofasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i żądasz potwierdzenia spłaty pożyczki na piśmie. Pismo wysyłasz poleconym ze zwrotką

Na 99% będą udawać że obowiązuje Cię ugoda ratalna z tym ze tak na prawdę wcale Cię ona nie obowiązuje, ponieważ nie ma żadnych przesłanek co do tego że na cokolwiek się zgodziłaś a nie można powoływać się na dorozumianą formę zawarcia umowy.
W żadnym wypadku nie wolno Ci odpowiadać na teog maila, nie wolno Ci sugerować że znasz treść tej ugody.
Nie loguj się na panelu zaplo zero kontaktu tylko regularnie kasa...
Jak oddadzą sprawę do Sądu - składasz sprzeciw - wygrywasz na 99%
Jak sprzedadzą Cię do firmy windykacyjnej albo jakiejś innej powołaj się na odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na fakt że nie masz żadnych zobowiazań wobec zaplo.
Ja bym tak zrobił
robertas1

Postprzez Marzena60 » 2 kwi 2017, o 13:36

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A nie osiwialam tylko i wyłącznie dzięki takim ludziom jak panowie pomagający na tym forum. Dziś wiem że trzeba działać i tyle. Dziękuję.
Marzena60

Postprzez Marzena60 » 15 cze 2017, o 09:36

Witam, mam pytanie do Panów dotyczące zawiadomienia jakie otrzymałam mailem od firmy Rapid Finance. Otóż zadłużenie jakie u nich mam sukcesywnie spłacam oczywiście w miarę możliwości ale systematycznie. Dziś otrzymałam maila z informacją że "wierzytelność z tytułu zawartej umowy pożyczki nr..... została przekazana na rzecz Recoverso RMC OU z siedzibą w Tartu mnt 53, 10115 Tallin, Harjumaa. "

Czy może mi ktoś to jakoś wytłumaczyć i powiedzieć co teraz powinnam zrobić. Z treści pisma wynika że mam swoje zobowiązanie uregulować na ich rzecz. Podany jest numer konta ale nie ma ani słowa jaka to jest kwota. Podany jest adres mailowy pod którym niby mogę się dowiedzieć o wysokości zobowiązania. Jest też dopisek że wpłata powinna zostać powiększona o odsetki maksymalne liczone od pierwszego dnia wymagalności roszczenia do dnia zapłaty czyli 14% w skali roku. Napisali również że dokonanie wpłaty na konto Rapid Finance będzie też skutkowało uregolowaniem zobowiązania. W takim razie co ja mam teraz zrobić ? Czy dalej wpłacać tak jak do tej pory czyli na konto Rapid Finance? Będę wdzięczna za podpowiedź.
Marzena60

Postprzez Adwokaci » 16 cze 2017, o 15:31

Dzień Dobry

My nie jesteśmy jakąś firemką, która próbuje pomóc klientom, my jako adwokaci i radcowie prawni, prawie od 20 lat, a dokładnie prawie 18 lat!, skutecznie realizujemy pomoc prawną, czyli świadczymy usługi prawnicze, w specjalności: wstrzymywanie licytacji, egzekucji- ugody pozasądowe lub sądowe z wierzycielami z umorzeniem części należności oraz wydłużonym okresem spłaty należności umownych, wobec wierzycieli: banki, skok-i, firmy pożyczkowe oraz leasingowe a także wszelcy inni wierzyciele. Tworzymy ochronę prawną dłużników a dla wierzycieli, zamiast bezskuteczności egzekucji, zapewniamy stałe i racjonalne raty zobowiązań od klientów.

My każdej osobie, która przyjedzie do Naszej centrali, jesteśmy wstanie się okazać tysiącami umów ugód notarialnych, sądowych oraz ,, zwykłych” które skutecznie zrealizowaliśmy przez prawie 20 lat, Czy jest choćby druga taka firma, kancelaria prawnicza w Polsce?. Jeśli są poza tym co próbują i raczkują, chętnie zapoznamy się ze skutkami ich pracy w postaci, postaci podobnych do Nas realizacji, czyli tysięcy ugód ugód Naszych klientów, tj. osób indywidualnych, spółek z.oo, spółek akcyjnych, komandytowych, skarbu państwa, gospodarstw rolnych, firm zagranicznych z UE oraz w kilkunastu przypadkach z USA. Dane są poufne ale na przedstawienie bez możliwości kopiowania w większości przypadków posiadamy zgodę w/w na okazanie się efektami Naszej pracy, specjalizacji realizowanej skutecznie od prawie 20 lat, na terenie całego kraju.

My nie próbujemy... my realizujemy.. takie sprawy....

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu
adwokaci@interia.eu lub 22/100-43-67, 508-281-923
Adwokaci

Postprzez robertas1 » 18 cze 2017, o 08:22

Jeśli nie odpowiadałaś na maila udawaj że w ogóle go nie dostałaś i wpłacaj na dotychczasowe konto
Jeśli jednak zostałaś poinformowana poleconym pojawił się nowy wierzyciel
co dla Ciebie nie jest żadną tragedią
robertas1

Postprzez MarekG » 18 cze 2017, o 08:53

Prawdopodobnie Masz na myśli cesję wierzytelności . Tutaj otwierają się nowe możliwości skutecznej obrony..
Tak jak pisał Robertas sprawdź w jakiej formie dotarła do Ciebie ta informacja
MarekG

Postprzez Marzena60 » 1 lip 2017, o 11:28

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Celowo odczekałam żeby mieć pewność czy coś mi przyjdzie pocztą ale nic nie dostałam Jedyna forma przekazania mi tej informacji to ten mail który od nich otrzymałam. Mam jeszcze jedno pytanie do panów. Czy jak będę musiała złożyć jakiś sprzeciw to będę mogła liczyć na pomoc w napisaniu ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać żeby było prawidłowo napisane.
Marzena60

Postprzez sylwester71 » 1 lip 2017, o 17:46

Marzena60 napisał(a):Witam. Dziękuję za odpowiedź. Celowo odczekałam żeby mieć pewność czy coś mi przyjdzie pocztą ale nic nie dostałam Jedyna forma przekazania mi tej informacji to ten mail który od nich otrzymałam. Mam jeszcze jedno pytanie do panów. Czy jak będę musiała złożyć jakiś sprzeciw to będę mogła liczyć na pomoc w napisaniu ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać żeby było prawidłowo napisane.

Wszystko zależy od osoby, czy chce pani pomóc. Najpierw aby komuś pomóc trzeba wiedzieć dokładnie wszystko a później podjąć odpowiednie kroki. Sprzeciw to robi się od sądowego nakazu zapłaty, uzasadniony sprzeciw jak jest prawidłowy, to sprawa trafia do Sądu i wyznaczany jest jej termin.
sylwester71

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historie zadłużonych