Uzależnienie od hazardu (zakłady bukmacherskie) - jak zapanować nad długami

Temat na forum 'Historie zadłużonych' rozpoczęty przez Wplatany, Styczeń 23, 2017.

  1. Wplatany

    Wplatany New Member

    Witajcie,

    Na wstępie zaznaczę, że sprawa dotyczy bliskiej mi osoby, natomiast nie jestem bohaterem tej historii. Wszystko co piszę jest informacją uzyskaną od osoby która tego dokonała, natomiast niestety nie mam możliwości zweryfikowania wszystkiego w 100% osobiście.
    Zaczęło się niewinnie, od zabawy na portalach bukmacherskich, pewnie każdy zna co najmniej kilka przykładów. Potem z zabawy przerodziły się w pomysł na życie. Koniec a może początek wygląda tak, że zadłużenie w bankach, parabankach oraz u osób prywatnych sięga kwoty >200k.

    Co zostało dokonane:

    Osoba uczestniczy w spotkaniach osób uzależnionych od hazardu.
    W próbie rozwiązania uczestniczy rodzina i staramy się pilnować i zapanować nad długami. Dużo jest chwilówek, do tej pory myślałem, że to jest priorytet bo najszybciej rośnie, widzę, że jednak osoby wypowiadające się na forum zalecają w pierwszej kolejności spłacać banki. Obecnie spłacane są raty przez rodziców oraz z wypłaty.
    Rodzina stara się na bieżąco spłacać wszystkie te listy z ponagleniami (pytanie czy słusznie).

    Wiem, że ciężko jest pośrednio rozwiązywać problemy, natomiast chciałbym się poradzić, jaki plan przyjąć. Rodzice zadłużonej osoby nie mają do niej krzty zaufania a sami są ludźmi pracy, którzy nigdy nie uznawali kredytów i temu podobnych, więc niestety taka forma pomocy wydaje się konieczna.



    z góry dziękuję za pomoc, przepraszam za chaotyczny styl.

    T.
     
  2.  
  3. tomek0

    tomek0 New Member

    Re: książkowe uzależnienie, co teraz

    sam jestem hazardzista i


    uwazam za nieslusznie.
     
  4. Jaro11

    Jaro11 New Member

    Re: książkowe uzależnienie, co teraz

    jeżeli rodzina spłaca długi to jest to najszybsza droga i POMOC jemu w powrocie do gry i hazardu. Ta choroba uzależnienia ma 4 fazy rozwoju i to co robicie sprawi, że pomagacie mu w dalszym rozwoju tej choroby. Wiem co piszę, gdyż sam to przechodziłem......
    Sam musi ponieść konsekwencje i uporać się z własnymi konsekwencjami i długami.
    Jeszcze jedno: samo chodzenie na mitingi nie wystarczą, powinien zacząć terapię. Brak terapii i wiedzy o uzależnieniu oraz poznania siebie to tak jakby wyjechać do innego kraju nie znając języka.... chyba zrozumiałe co chcę przez to powiedzieć.
    Powodzenia !
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Uzależnienie hazardu (zakłady Forum Data
Wszystko zaczyna się od drobnych. Uzależnienie od szybkiej gotówki i umów telekomunikacyjnych. Historie zadłużonych Luty 2, 2015

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie