Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Przez chwilówki mam ogromne długi - co robić?

Podziel się swoją historią jak wpadłeś lub wpadłaś w pętle kredytową.

Przez chwilówki mam ogromne długi - co robić?

Postprzez batman » 6 mar 2014, o 18:22

witam

Pożyczyłem chwilówkę w Providencie, potem jeszcze dwie kolejne aby spłacić pierwszą...w ten sposób mam coraz większe zobowiązania, które nie wiem jak spłacić. Chwilówki grożą windykacją...co mam robić?? jak rozwiązać problem z długiem.
batman

Re: Przez chwilówki mam ogromne długi - co robić?

Postprzez marcin19 » 6 mar 2014, o 20:19

Niektórzy jeśli mają zobowiązania finansowe popełniają kolejny błąd i zaciągają kolejną chwilówkę, a dług jak był tak jest i to jeszcze większy. Nie zaciagaj więc kolejnego kredytu tego typu. Poszukaj raczej inwestora prywatnego, ma niższe oprocentowanie i lepsze zasady na pewno pozbędziesz się długu.
marcin19

Postprzez wiciunia » 11 lut 2015, o 13:06

Nie radzę pożyczek prywatnych.. Będziesz je spłacał przez kolejne 10 lat. Ja też jestem zadłużona jak cholera jasna. Windykatorów mam tyle że już nie wiem który dzwoni i w sprawie jakiego długu. Ale warto z nimi rozmawiać ponieważ windykacja ( o ile będzie się z nimi rozmawiało) rozłoży ci zadłużenia na raty. Oni są po to abyś dług spłacał nawet w ratach. Wiem co mówię. Przechodzę to w tym momencie. Na początku chcieli abym spłaciła wszystko odrazu , ale zaczęłam im tłumaczyć swoją sytuację. Skąd mam zadłużenia i dlaczego i ile jestem w stanie spłacać. To pomogło. Ale trzeba mówić prawdę. Najszczerszą. Też na początku myślałam że windykacja to mój największy wróg ale okazuję się że nie każdy windykator to cham. Na końcu każdej rozmowy słyszę że jeżeli będę miała problem z wpłaceniem ustalonej raty to mam dać znać . Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że z windykacją szybciej się dogadałam jak z wierzycielami. Są miesiące że nie zapłacę bo mi nie starczy kasy . W tym momencie obiecuję im wpłatę w innym terminie . Trochę naciskają ale dla nich najważniejsze że cokolwiek płacę i współpracuję. Pomyśl o tym , że gdy zaciągniesz kredyt u prywatnego inwestora i nie daj boże powinie ci się noga i będziesz miał problemy z ratami. Tam już nie ma z kim negocjować. A czy będziemy mieć pracę za rok czy dwa? Tego nie wiemy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Będzie dobrze. ;)
wiciunia

Postprzez katarzynakone » 23 lut 2015, o 14:11

Pierwsza sprawa to nie brać na siebie kolejnych zobowiązań , tylko pomyśleć o oddłużaniu tych zaciągniętych.Lepiej spłacać po mniej niż w cale .
Nasze zobowiązanie będzie maleć a nie wzrastać.
katarzynakone

Postprzez malwinawit » 25 lut 2015, o 15:44

Tak oczywiście kolejne zobowiązania jeszcze bardziej nas pogrążą niż dzieki nim coś rozwiążemy.
Można pomyśleć o oddłużaniu są odpowiednie kancelarie , które się tym zajmują, między innymi kancelarialeksperto.
malwinawit

Postprzez gertruda » 2 mar 2015, o 11:21

Polecam również usługę Twój Prawnik-jest to trzymiesięczna opieka całego procesu oddłuzania,
rozłożenie zaległego zobowiązania ,
wakacje kredytowe, rozmowy z windykacją i wierzycielami.
Kamcelarialexperto
gertruda

Powrót do Historie zadłużonych