Mam kredyty: rodzina, żona nic nie wie. Pomocy

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez Sylwek82, Czerwiec 12, 2017.

  1. Sylwek82

    Sylwek82 New Member

    Witam wszystkich serdecznie.Jestem kolejnym przypadkiem pętli kredytowej. Moja sytuacja wygląda,tak,że rodzina nic nie wie.Mamy synka 9m-cy i staram się dla niego i żony jakoś funkcjonować.Mam kredyty na w sumie już ok.50 000zl.
    Jeden był brany na spłatę drugiego i nawet nie wiem kiedy straciłem nad tym kontrolę.Podupadlem przez to na zdrowiu. Biorę leki przeciwdepresyjne,o których też żona nie wie. Mam cudowna rodzinę,ale nie wiem już co zrobić. Chciałbym z powrotem cieszyć się życiem i wyjść z tego na prostą. Potrzebuję pomocy,bo mam dla kogo żyć. Sam się w to wplatalem ale nie umiem sobie już poradzić. Raty płacę w sumie ok.900zl a chciałbym mniejsza płacić,bo już nie daje rady.
    Proszę o pomoc...
     
  2.  
  3. sylwester71

    sylwester71 New Member

    Re: Czy ktoś może pomóc..:+

    Raty łącznie 900 zł. Obniżyć raty możesz w różny sposób, od napisania pisma do banku o wydłużenie spłaty kredytu. Wszystko zależy jakie są to kredyty, czyli na jaki już okres były wzięte. Konsolidacja w jeden, ale jak mówiłem, wszystko zależy na jak długo były zawierane umowy obecnych kredytów.
     
  4. Sylwek82

    Sylwek82 New Member

    Re: Czy ktoś może pomóc..:+

    W sumie to tak raty mniej więcej się kształtują i okres przez jaki mam spłacać.
    Raifaisen bank - 280zl na 10 lat
    Alior Bank - 216zl na 10lat
    Ing bank- 136zl na 5lat
    PKO bank polski- 244zl na 5lat
    Santader bank -80zl na jeszcze 2 lata
    Dzisiaj byłem w banku (nie będę reklamował nazwy) i mam propozycję ze zgoda na konsolidację 50000tys na 10lat,oprocentowanie 4,99 i to ich rso 9%. I miesięczna rata 630zl.
    Niecałe 50000tys - wynoszą wszystkie moje kredyty.po splaceniu ich zwróci mi się jeszcze z ubezpieczeń ok.1600zl.
    Jak ktoś chce,mogę podać co to za bank.
    No i teraz nie wiem co robić,bo taka ratę mogę ogarnąć.
    Pozdrawiam serdecznie
     
  5. sylwester71

    sylwester71 New Member

    Re: Czy ktoś może pomóc..:+

    Skonsoliduj bez Reifeisen banku, Alior Bank Tych kredytów nie wprowadzaj do konsolidacji, bo to ci się nie opłaca. Resztę możesz konsolidować. Chyba, że oprocentowanie jest dużo niższe niż Aliora i Reifeisena. Bo, jeśli tylko 0,5% to śmiech na sali, bo zapłacisz prowizję większą niż te odsetki.
    Ile ten bank pobiera prowizji za skonsolidowanie.
    Nie zapomnij, dochodzi prowizja banku, więc jeśli np. Reifeisen bank ma 30000zł to zapłaciłbyś
     
  6. MarekG

    MarekG Member

    Re: Czy ktoś może pomóc..:+

    Zanim zaczniesz konsolidować i wpadać z jednych długów w drugie to polecam lekturę umów kredytowych pod kątem ubezpieczeń . Wszystkie umowy dokładnie przeczytaj.
    Zastanów się czy nie lepiej jest restrukturyzować umowy pod kątem wydłużenia okresu spłaty i wakacji kredytowych
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Mam kredyty rodzina Forum Data
Mam kredyty, jestem w BIK.. nie daje sobie juz rady Forum dla zadłużonych Styczeń 11, 2017
Ja również mam zadłużenia (3 kredyty, karty kredytowe i chwilówki Jak wyjść z długów Lipiec 6, 2015
Mam spore zadłużenie i nie radzę sobie ze spłatą 3 kredyty plus parę chwilówek Jak wyjść z długów Lipiec 23, 2014
Mam zaciągnięte kredyty w chwilówkach i straciłem pracę - co robić? Jak wyjść z długów Kwiecień 10, 2014
mam problem z długami chwilówki Forum dla zadłużonych Luty 1, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie