czy moja córka odziedziczy dlug?

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez Szymon89, Styczeń 15, 2016.

  1. Szymon89

    Szymon89 New Member

    Witam
    Prowadzę jednoosobową, działalność gospodarcza,mam leasing w Idei i uruchomiona linie faktoringową
    Przez opóźnienia moich kontrahentów wpadłem w długi. Obawiam się, że mogę nie wyjść z tego.
    Chce popełnić samobójstwo ale mam obawy co czeka moja rodzine. Nie mieszkam pod adresem zameldowwnia
    jestem kawalerem ale mam dziecko i właśnie o nie obawiam się najbardziej
    Czy mój dług przejdzie na nią i zanim uzyska pełnoletności urośnie do olbrzymiej kwoty ?
    Czy jeśli jej matka zrzeknie się spadku w jej imieniu będzie mogła córka żyć spokojnie ?
     
  2.  
  3. naprostej

    naprostej New Member

    Szymku, rozumiem co czujesz, mam za sobą podobną historię. Na tym forum ale i poza nim, wokół nas bardzo dużo osób boryka się z tym, że życie dało w dupę i wpędziło nas w długi. Żyjemy w chorym państwie i w chorym systemie, w którym szary człowiek jest bezsilny wobec złodziei, złego prawa, leniwych sądów, pazernych banksterów.
    Trudno jest znaleźć w sobie siłę, żeby sobie z tym wszystkim poradzić. Nie mam złotych rad, mogę Ci tylko napisać, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, jest wiele opcji, od upadłości po przedawnienie długu, mnie pomogło po prostu rozpoczęcie spłacania , negocjacje z wierzycielami, sprawdzenie, jakie mam prawa podczas wielu egzekucji komorniczych na raz. Zaczęłam pytać znajomych - okazało się, że zaskakująco wiele osób o których nigdy bym nie pomyślała - ma podobne problemy i doświadczenia z komorikami, wierzycielami itd. Zamknęłam nierentowną firmę, zatrudniłam się na etacie, miesiac w miesiąc oddawałam 3/4 zarobków, trwało to wiele, wiele lat i pomimo, że z długów wyjdę dopiero w 2023 roku (a pierwszy komornik pojawił się w 2006 roku) to odzyskałam nad tym wszystkim jakąś kontrolę. Okazało się, że dłużnik jednak ma jakieś prawa i z najgorszych sytuacji można wyjść z godnością. To tylko pieniądze, nie one decydują o naszej wartości (mimo, że ten popieprzony zeżarty konsumpcjonizmem świat stara się nam wbijać do naiwnych głów co innego). Szymku, może porozmawiaj najpierw z lekarzem, antydepresanty pomogą Ci wyjść z doła, potem pojawi się odrobina siły, żeby na spokojnie zacząć mysleć o tym, jak ogarnąć długi i inne ciężkie tematy. Są biura pomocy prawnej, gdzie za darmo ktoś doradzi Ci, jakie masz prawa i możliwości. Jest wiele, wiele opcji, ale mało się o tym mówi, bo to nie jest w interesie tych, co zarabiają na naszej niewiedzy.
     
  4. ortmezul

    ortmezul New Member

    Oj widzę że sytuacja jest bardzo cieżka. Naprawdę proszę się nie poddawać. Napisze banał, ale zawsze jest szansa na wyjście z sytuacji. Oczywiście często sa to rozwiązania bolesne, ale lepsze takie niż żadne.
    W przypadku długów firmowych należy po prostu ogłosić upadłość firmową. jeżeli będą środki na prowadzenie upadłości firmowej - sąd ją przeprowadzi. Jeżeli zrobi się to w odpowiednim czasie, istnieje szansa na zwolnienie się z odpowiedzialności karnej za długi. Jeżeli środków na upadłość firmową nie będzie, to sąd odrzuci wniosek ze względu na ubóstwo masy upadłości. To otwiera drogę do upadłości konsumenckiej, która pozwala się oddłużyć.
    Tak więc możena wyjść z problemów, oczywiście nie bez strat, ale lepsze to niż ciemne myśli.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - czy moja córka Forum Data
Czy komornik może wejść na siłę do mieszkania, które nie jest moją własnością? Forum komornik Styczeń 9, 2014
Czy możliwa jest kara za brak aktualizacji przy chwilówce Chwilówki Maj 30, 2021
Proszę przeczytaj Historie zadłużonych Grudzień 2, 2020
Kredyt Inkaso - czy dług jest przedawniony ? Forum windykacja Listopad 29, 2020
Mam 10 tys długu za czynsz pomocy Forum dla zadłużonych Listopad 29, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie