dług na 150 000

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez pawkosxxx, Listopad 15, 2016.

  1. pawkosxxx

    pawkosxxx New Member

    Witam. Po krotce opiszę swoją sytuację. Prowadziłem działalność gospodarczą kilka lat... na początku było nawet dobrze do poki nie chciałem bardziej rozwinac działalnosci... wynająłem dodatkową hale i tak sie zaczely problemy.... Na dzien dzisiejszy mam 40tys weksel, 3 komornikow na kwoty po 10tys, dlug w ZUS na 30tys i jak by tego bylo malo to po zamknieciu dzialalnosci mialem kontrole krzyzowa z US i wpadlo mi dodatkowe 30tys. Dodam iz nie posiadam majatku w ruchomosciach i nieruchomosciach ale jestem zonaty i na zone jest samochod, mieszkania nie mamy swojego (wynajmujemy). Jaka jest dla mnie deska ratunku? Chciałbym wyjsc z zadluzenia i zagwarantowac spokoj sobie i rodzinie... Czekam na odpowiedzi
     
  2.  
  3. MarekG

    MarekG Member

    Pomyśl proszę o upadłości konsumenckiej. No chyba, że chcesz i masz możliwości spłaty zobowiązań. Chętnie Ci pomogę
     
  4. pawkosxxx

    pawkosxxx New Member

    no myslalem o upadlosci... ale jak to bedzie z zona... czy jej tez zabiora majatek (mam na mysli np. samochod) i czy po upadlosci syndyk tez wejdzie jej na wyplate? W jaki sposob jestes mi w stanie pomoc? Znasz sie na zalatwianiu tego typu spraw? Ja dzwonilem do kilku firm i rozmawialem z jakimis doradcami... kazdy mowi co innego jeden mowi ze do zony sie nie dopierdziela a drugi ze tak, jeden mowi ze nie mam szans na upadlosc a drugi ze jak najbardziej... nie wiem co robic w tej sytuacji... podkreslam ze zona jest w polsce a ja wyjechalem do pracy za granice... kolejne moje pytanie-czy wejda mi na wyplate jezeli nie posiadam zarobkow w polsce? Mam dlugi ktore chcialbym splacic (u znajomych) i takie ktorych nie dam rady splacic (ZUS,US) wiec bylbym zainteresowany ta upadloscia ale potrzebuje kogos kto mi to wszystko wytlumaczy
     
  5. MarekG

    MarekG Member

    odezwij się proszę na http://www.pozyczki-bez-bik.pl. Wszystko omówimy i ustalimy faktyczny stan i sytuację prawną
     
  6. DRest

    DRest New Member

    Witam
    Spróbuję odpowiedzieć po kolei na wszystkie Pana wątpliwości.
    Po pierwsze jestem doradcą restrukturyzacyjnym pełniącym funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych więc doskonale znam przepisy związane z tym postępowaniem.
    I tak, jeśli posiadacie Państwo ustawową wspólność majątkową to cały majątek wspólny wejdzie do masy upadłości w tym również samochód. Pana żona będzie natomiast mogła zgłosić swoją wierzytelność do masy z tytułu należnych jej udziałów z zajętego majątku.
    Zatem wskazane jest aby również Pana żona rozważyła złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, przy założeniu, że macie Państwo również wspólne zobowiązania.
    Poza tym jeśli prowadził Pan działalność gospodarczą to zgodnie z przepisami powinien Pan najpierw złożyć w terminie wniosek o ogłoszenie upadłości na zasadach ogólnych jako przedsiębiorca o ile powstały przesłanki do ogłoszenia tej upadłości. Jeśli nie wykonał Pan tego obowiązku w terminie, a następnie zamknął działalność to na chwilę obecną może Pan złożyć jedynie wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jednak nie wykonanie wcześniej w.w czynności jest przesłanką negatywną do odrzucenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dlatego w tej sytuacji ważne jest skuteczne uzasadnienie przedmiotowego wniosku.
    W sytuacji ogłoszenia upadłości konsumenckiej syndyk wykonując czynności zgodnie z ustawą, dokonuje zajęcia Pana dochodów w wysokości 50% pobieranego wynagrodzenia jednak nie więcej niż najniższa krajowa (przy dochodach uzyskiwanych w Polsce).
    Gdyby miał Pan jeszcze jakieś pytania, służę pomocą.
    Kontakt do mnie http://www.pozyczki-bez-bik.pl
     
  7. MarekG

    MarekG Member

    Dopowiadajac : samochód to cześć wspólna majątku. Wynagrodzenie żony nie podlega i nie będzie podlegało zajęciu.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - dług 150 000 Forum Data
Jak spłacić dług 150.000 zł Jak wyjść z długów Luty 17, 2014
30 lat i 150tyś długu. Forum dla zadłużonych Czerwiec 14, 2020
150tyś długu, pomocy!!!! Jak wyjść z długów Październik 17, 2017
25 lat 150 tys długu POMOCY Historie zadłużonych Sierpień 29, 2016
Spłacony dług, a komornik nadal zajmuje konta Zajęcie komornicze Sierpień 13, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie