dług niemozliwy do spłaty

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez nadusia, Marzec 21, 2016.

  1. nadusia

    nadusia New Member

    Witam.
    Proszę o pomoc ,poradę od czego zacząć i jak wyjść z spirali zadłużenia.
    Jesteśmy z mężem od 2007 zadłużeni na kwotę prawie 450 000 zł.Od 2008 roku wypowiedziane kredyty,zajęcia komornicze,windykacje.
    Od 2008 komornik pobiera część emerytur ,trwa to nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.Mamy zajętą hipotekę domu od 2010 ,parę przebytych licytacji.Ja czekam na operację zastawki serca(stres doprowadził do utraty zdrowia,mąż na operacje stawu biodrowego),nie ma co liczyc na rodzinę ,znajomych każdy ma swoje problemy.Ostatnio policzyłam że z kredytow wkwocie 3000 zł zrobiło się prawie 20 000 zł.
    Nie mogę sprzedac domu bo mieszkam w nim z matką,dla ktorej ojcowizna to Swiętość.
    Nie jesteśmy w stanie spłacić zadłużęnia nawet jak byśmy żyli po 120 lat.
    Mimo że komornik potrąca od 2008 roku systematycznie prawie 1300 zł jest to kropla w morzu.
    Czy jest ktoś kto może wskazać lub poprowadzić przez tę trudną sytuację lub wskazać jakieś sensowne rozwiązanie.
    Będę wdzięczna
     
  2.  
  3. Inlet

    Inlet New Member

    W takiej sytuacji pozostaje chyba nic innego jak bankructwo konsumenckie. Skoro komornik Wam coś co miesiąc pobiera, są szanse że Sąd taki program naprawczy zastosuje. Co więcej, w momencie jak zdacie sobie sprawę że ten dom z hipoteką tak naprawdę nie jest wasz, to będzie łatwiej. Tym bardziej że przy takiej operacji komornik musi Wam zapewnić po sprzedaży domu środki na trzyletni okres zamieszkania (po cenach rynkowych)
     
  4. ortmezul

    ortmezul New Member

    Rozumiem, że chcecie Państwo wyjść z długów i lokum zachować. To może być trudne, ale warto się zastanowić.
    Zdecydowanie odradzam pochopne rozwiązania "w pięć minut". Tak sie nie da.
    Proszę bliżej opisać sytuacje, ale bez detali:
    - jaka wysokość długu i jego rodzaj, skala oprocentowania
    - ilośc członków rodziny
    - kto jest właścicielem mieszkania

    Na bank znejdzie sie rozsadne wyjście z sytuacji.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - dług niemozliwy spłaty Forum Data
Spłacony dług, a komornik nadal zajmuje konta Zajęcie komornicze Sierpień 13, 2021
mam problem z długami chwilówki Forum dla zadłużonych Luty 1, 2021
Spłacony dług a egzekucja komornicza/LEC ACTUM- extraportfel Forum komornik Grudzień 15, 2020
długi, przemoc, prosze o pomoc, ratunek dla dzieci Forum dla zadłużonych Grudzień 2, 2020
pomocy, przemoc,długi, Historie zadłużonych Grudzień 2, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie