Kilka pożyczek gotówkowych - co zrobić

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez gawitch, Listopad 13, 2016.

  1. gawitch

    gawitch New Member

    Witam,
    jestem nowy na forum. Przeczytałem dużo wątków na forum, część sytuacji podobnych do mojej ale nie takich samych. Czy jest ktoś w stanie podsunąć mi "dobre" rozwiązanie?.
    Moja sytuacja wygląda tak:
    zarobki moje około 2150 (3000 brutto na umowie) plus 300 za wynajem pomieszczeń
    zarobki żony w granicach 1600-2000 netto
    płatności co miesiąc to około 1200-1500 netto

    moje pożyczki do spłaty na chwilę obecną 99300 pln z ratą 1850 co miesiąc - załączam plik z dokładniejszą rozpiską kredytów - jeden mniejszy jest ubezpieczony- reszta nie
    dodatkowo żona ma pożyczkę chyba 30 000 tys z ratą około 400 pln/miesiąc

    więc na jedzenie, paliwo itd nie zostaje za wiele... Chciałbym te pożyczki skonsolidować tak aby rata była jak najniższa - tylko nie wiem czy mamy wystarczającą zdolność kredytową aby dostać konsolidację bez zastawienia hipoteki. Też którą ofertę banku wybrać aby nie podwoić sobie zadłużenia ?
    dziękuję z góry za podpowiedzi
    pozdrawiam
     

    Załączniki:

    • kredyty.PNG
      kredyty.PNG
      Wielkość pliku:
      31,3 KB
      Wyświetleń:
      633
  2.  
  3. DRest

    DRest New Member

    Witam
    Proponuje skontaktować się na tym forum z osobą o nicku MarekG, który pomaga m.in. w konsolidacji kredytów.
    Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki, żeby się Państwu udało.
     
  4. Decydując się na konsolidację, musisz wiedzieć, że z chwilą podpisania takiej umowy, twoje zadłużenie drastycznie wzrośnie z dnia na dzień. Zazwyczaj konsolidacja zwiększa kwotę długu o kilkadziesiąt procent. To bardzo dużo. Jeżeli spłata przebiegnie zgodnie z planem, to będzie to dobry ruch. Natomiast często ludzie decydują się na konsolidację w sytuacji, gdzie nie można włączyć wszystkich rat w konsolidację. W efekcie do spłaty zostaje rata kredytu konsolidacyjnego oraz kilka mniejszych rat. Przy długim okresie spłaty nietrudno o katastrofę, gdy cokolwiek nieprzewidzianego wydarzy się w przyszłości.
    Reasumując : konsolidacja to dobry pomysł, jeśli jest duża szansa, że spłaci się ją do końca. Jeśli decydujemy się na konsolidację z braku innych opcji, a kwota raty miesięcznej i tak wygląda na wysoką (pamiętaj, że trzeba ją płacić wiele lat), może lepiej odpuścić.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Kilka pożyczek gotówkowych Forum Data
Kilka chwilówek i zadłużeń - mało czasu - pomoc. Jak wyjść z długów Czerwiec 21, 2020
Jednoczesne zajęcie konta i pensji - saldo ujemne na kilkanaście tyś Forum komornik Październik 18, 2019
kilka źródeł dochodu a komornik Zajęcie komornicze Luty 19, 2018
Mam kilka chwilówek, dług w zusie, kilku komorników. Jak to ogarnąć? Jak wyjść z długów Luty 14, 2017
wychodzę z długów, kilka pytań do forumowiczów Forum dla zadłużonych Grudzień 28, 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie