Niczego nie świadom wekslowicz

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez Drifterek, Kwiecień 4, 2017.

  1. Drifterek

    Drifterek New Member

    Witam wszystkich, Mam 22 lata i jestem w bardzo nie ciekawej sytuacji.

    Otóż Wszystko wygląda tak:
    Mając 18 lat podpisalem swojej ciotce weksla in blanco dotyczącego Żabki.
    Oczywiście zapewniano mnie ze nic złego się nie stanie.
    Jak się teraz, po 4 latach okazało był to mój największy błąd.
    Ciotka rozliczyla się z żabek (w sumie dwóch) juz jakiś czas temu
    I nagle przychodzi mi Wezwanie do zapłaty dokładnie 175,652 tys zł.
    Po kolejnych 2 miesiącach pismo informujące mnie ze rozprawa sądowa
    juz się odbyła i sprawa poszła do komornika.
    Pismo przyszlo takze do pracy.
    Akurat w tej sytuacji wybronił mnie sam pracodawca dając mi umowę wstecz na najniższa krajowa
    I w ten sposób nie jest ze mnie nic ściągane.
    To samo w przypadku ciotki i wujka (drugiego wekslowicza), nie jest im nic zabierane, nieruchomości po przepisywane także wszyscy szczęśliwi nikt nam nic nie zrobi ALE
    Ale ja nie chce żyć ze świadomością ze nic w życiu nie bede miał bo wszystko natychmiast
    zabiora, nie wspominając o ratach na cokolwiek czy chociażby telefonu na abonament...
    Tym bardziej ze zero w tym mojej winy.. Młody głupi podpisalem wyrok na swoje życie..

    Pomocy, nie daje juz rady psychicznie z ta myślą.. :(
     
  2.  
  3. MarekG

    MarekG Member

    Drifterek

    Zastanawia mnie jedno dlaczego się nie broniłeś? przed nakazem z weksla? Ten dług i smród będzie się za Wami ciągnął. Nawet jeśli Żabka sprzeda dług do np.Funduszu to mając klauzulę będziecie wiecznie nękani przez wierzyciela i komornika. No chyba, że całe życie chcesz kombinować
     
  4. Drifterek

    Drifterek New Member

    Przed nakazem z weksla?
    Jeśli chodzi o samo podpisanie to tak jak juz mówiłem byłem głupi i niczego nie świadomy, zepwniali mnie ze wszystko będzie okej.
    Jeśli chodzi o sprawy sądowe itp to zostałem postawiony przed faktem dokonanym, przyszło pismo ze rozprawa się już odbyła i dług poszedł do komornika.

    Przydatnym może być fakt ze wujek z ciotka juz się rozeszli i mój wujek nie zamierza tego tak zostawic. Czy jest szansa na wygrana w sądzie w jakiś sposób? W gre wchodzą Wszystkie opcje nawet takie jak udupienie ciotki po uszy. Ona juz nam życie zepsuła.
     
  5. DRest

    DRest New Member

    W mojej ocenie istnieje spora szansa na wyplątanie się z tego czytaj oddłużenie, w wyniku ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Należy tak sformułować wniosek aby sąd przyjął, iż Twój stan zadłużenia powstał z przyczyn losowych, a nie poprzez umyślne działanie i czy rażące niedbalstwo. Poręczenie weksla komuś z rodziny, jeszcze w tak młodym wieku, trudno nazwać umyślnym działaniem. Szczególnie, że Twoja ciocia przez jakiś czas prowadziła oba sklepy więc mogłeś założyć, iż ma pomysł na działalność oraz przygotowany biznesplan. Poza tym to nie są zobowiązania, które zaciągnąłeś na jakieś trywialne rzeczy. Przecież nie widziałeś tych środków na oczy. Proponuję rozważyć moją propozycję.
    Pozdrawiam
    DRest
     
  6. member419

    member419 Guest

    W przypadku egzekucji z weksla należy bezwzględnie przestrzegać terminu 7 dni od momentu powzięcia informacji o tym że doszło do postępowania
    W wekslu nie ma rozprawy dlatego należy dbać o to by weksel do nas wrócił po wypełnieniu umowy wekslowej - deklaracji wekslowej.
    Weksel to papier wartościowy i tutaj przy obronie z weksla dochodzi do odwrócenia ciężaru dowodu jaki normalnie spoczywa na powodzie.
    Jeśli masz jeszcze czas - nie minęło 7 dni- to musisz wystąpić z zarzutami powołując się na deklarację wekslową czyli uzupełnienie weksla niezgodnie z treścią umowy wskazując prawdziwe okoliczności jak wypełnienie zobowiązań objętych deklaracją wobec wierzyciela pierwotnego.
    A jeśli minał już ten czas... rób jak radzi DRest
    To jest przykład jak wiele szkody może wyrządzić zwykły długopis w rękach osoby która nie jest świadoma zagrożeń.
    Ale jest też inna strona tej całej historii
    Otóż jako młody człowiek możesz się doskonale ustawić mając przekonanie że nie warto pracować i funkcjonować w ogóle, na legalnych zasadach.
    Możesz nabyć odpowiednich cech i pozostawać w banicji ekonomicznej z powodzeniem sobie radzić.
    Coraz więcej ludzi swietnie sobie radzi żyjąc w szarej strefie.
    Rozważ to, bo nie zawsze kierunek którym podążają wszyscy jest słuszny, skoro tylko nieliczni osiągaja sukces.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Niczego nie świadom Forum Data
Co zrobić zeby nie stracić spadku przez długi, uniknąć zajęcia komorniczego Jak wyjść z długów Styczeń 14, 2017
Zajęcie konta w banku, po wyczerpaniu kwoty wolnej od zajęcia komorniczego. Zajęcie komornicze Lipiec 7, 2016
jak wyjść z zajęcia komorniczego Jak wyjść z długów Styczeń 17, 2014
Wynagrodzenie za pół miesiąca pracy Zajęcie komornicze Październik 30, 2022
Zabrane całe wynagrodzenie Forum dla zadłużonych Maj 5, 2021

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie