Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Postanowiłam świadomie przerwać pętlę chwilówek i nie wiem, jak to dalej zrobić.

Skuteczne metody pozbycia się lub zredukowania długów, sprawdzone praktyce. Opisz tutaj szczegółowo swój problem, a dowiesz się jak skutecznie wyjść z długów i czy jest to możliwe w Twoim przypadku.

Re: Postanowiłam świadomie przerwać pętlę chwilówek i nie wiem, jak to dalej zrobić.

Postprzez robertas1 » 12 mar 2018, o 22:00

Niezależnie co się stanie później możesz wypowiedzieć tą umowę poręczenia zabezpieczenia jako zawartą pod wpływem błędu.
Napisz
wypowiadam umowę taką a taką ze skutkiem natychmiastowym ponieważ została zawarta po wprowadzeniu mnie w błąd co do istoty samej umowy jak również zostały przede mną zatajone skutki jakie umowa może wywoływać na przyszłość.
Treść możesz nieco zredagować ale zawrzyj w niej dwa kluczowe twierdzenia:
wprowadzenie w błąd i zatajenie skutków,
obalenie samego faktu zawarcia takiej umowy powinno być formalnością przed Sądem, tym bardziej że na razie jesteś w terminie i de facto nie doszło do jej zrealizowania dlatego dla zagmatwania sprawy po prostu to zrób,
wyślij im to listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Ja w każdym razie tak bym zrobił, a następnie pilnuj poczty szczególnie z Sadu.

Co do zasady najlepiej spłacac pożyczki od najmniejszej do najwiekszej - ale ciągle pilnujesz poczty.
Nie wiem co windykator zrobi - czy przyjdzie do Twojej pracy czy nie przyjdzie - na to absolutnie nie masz wpływu i nic tego nie zmieni, po prostu musisz się z tym pogodzić i najlepiej jakoś przygotować przedpole, o szczegółach i tak nie będzie mógł nic mówić więc wymyśl że chcą Cię naciągnąć bo kiedyś coś Ci wcisnęli przez internet i teraz żądają kasy.

Resztę opisał Antywindykator - nic dodać nic ująć.
z tym że pisanie do wierzycieli jak i rozmowa z nimi - i z firmami windykacyjnymi działającymi w ich imieniu nie dość że jest niepotrzebna to może być dla Ciebie szkodliwa.
Chciałem Ci pogratulować decyzji i oczywiscie zapraszam do kontaktu, jeśli będę umial pomóc z przyjemnoscią to zrobię.

Co do komornika, bo tutaj też był jakiś wątek, zmartwię Cię gdyż niestety jak dobrze to rozegramy to nie zobaczysz chłopa wcześniej jak za rok, o ile w ogóle...
robertas1

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Postanowiłam świadomie przerwać pętlę chwilówek i nie wiem, jak to dalej zrobić.

Postprzez amac » 13 mar 2018, o 08:06

Ten Extraportfel (Creamfinance) mnie zajeżył. Zdaje się, że jednak odpowiem na ich wezwanie do zapłaty, ponieważ w trakcie współpracy z nimi otrzymali ode mnie kwotę refinansowania w wysokości 2536,00 zł. Zostałam poinformowana, na czym polega refinansowanie: inny podmiot spłaca moje zobowiązanie, a ja jestem dłużnikiem nowego podmiotu. Jednak i refinansowanie, i spłata następują na konto Creamfinance - nie ma śladu, żebym musiała wpłacić coś innemu podmiotowi - sami wskazują swój własny rachunek. A przecież polskie prawo nie przewiduje przypadku, w którym dwa podmioty gospodarcze mają wspólne konto. To oznacza, że pod hasłem refinansowania, zdefiniowanego przez nich samych, wyłudzono ode mnie opłatę. Wierzyciel się nie zmienił, ale pod hasłem przekazania długu innemu podmiotowi, zgarnął opłatę dla siebie. To z kolei oznacza, że ja nie uznaję ich roszczenia. Uznaję jedynie kwotę wynikającą z różnicy między długiem a sumą refinansowania wpłaconą na ich rzecz w wysokości 2536,00 zł. Tak więc nie wiszę im 3096,45 zł (łącznie z odsetkami - stan na dziś, choć powinnam dokładnie te odsetki naliczyć od kwoty, którą ja uznaję jako roszczenie)), tylko kwotę 560,45 zł. W związku z tym poproszę ich o przesłanie potwierdzenia sald na rozrachunkach z kontrahentem, czyli ze mną - ich własnego oraz podmiotu, który spłacił moją pożyczkę - sama jestem ciekawa, jak oni to księgowo rozwiązują.
Czy ja myślę logicznie, czy już mi się miesza w głowie?

Jeżeli chodzi o wezwania mailowe do kontaktu telefonicznego oraz ich wydzwaniania: Czy mogę im wszystkim odpisać w mailu, że z uwagi na prawo do zachowania symetrii kontaktu, proszę o wyrażenie zgody na nagrywanie rozmów z mojej strony. Jeżeli nie wyrażą takiej zgody, poproszę o zaprzestanie kontaktu i kierowanie korespondencji drogą mailową lub pocztą tradycyjną. (Myślę, że to może mnie uchronić przed wrzaskami).

Co do Visset - niestety, informują u siebie w FAQ-u, że klientom indywidualnym oferują pożyczki wyłącznie z poręczeniem. To oznacza, że w ślad za moim wypowiedzeniem tej umowy, oni prześlą wypowiedzenie pożyczki, co z kolei mi nie na rękę, bo przyspieszy procedurę. Może jednak nie wypowiadać tego?

A Szybkagotowka przysłała mail, że jutro moja pożyczka zostanie refinansowana i wzrosną koszty. Tylko że podejrzewam, że nadal będę musiała dług (juz powiększony o refinansowanie) wpłacić na ich konto i sytuacja zrobi się analogiczna jak do Extraportfela.

Edit: Temu Extraportfelowi to ja dokładnie jednak odsetki powyliczam. Czyli obliczę ustawowe od przetrzymywania mojej kasy za refinansowanie (dzień po dniu policzę od dnia refinansowania) i odejmę je od zaległości, za to dodam te ich karne w wys. bodajże 14% do dnia spłacenia pożyczki.
amac

Postprzez amac » 13 mar 2018, o 09:19

No i przede wszystkim dziękuję za pomoc, jest mi bardzo potrzebna, tym bardziej że najgorsze przede mną i będę niejednokrotnie zastanawiać, się co zrobić. A sytuacja zmienia się z dnia na dzień, bo chwilówki jakiegoś szału dostały z tymi mailami i telefonami. Ogromnie dziękuję! Naprawdę nie wiem, jak się odwdzięczę.
amac

Postprzez amac » 13 mar 2018, o 09:31

Jejku, mam wyrzuty sumienia, że Was spamuję. Ale przyjrzałam sie dokładnie tym umowom Extraportfel i jednak byłam w błędzie. Creamfinance to tylko pośrednik - i to zarówno pożyczkodawcy, jak i później pożyczkodawcy refinansującego. Czyli wpłacałam kasę pośrednikowi, który przekazywał odpowiednim podmiotom moje pieniądze. No tak, nic im nie mogę zarzucić :( Nie mogę nie uznać roszczenia.
amac

Postprzez AntywindykatorNet » 13 mar 2018, o 09:58

Tutaj na forum, czy też przed sobą samą możesz uznać roszczenie. Tylko tego przypadkiem w sądzie nie powtarzaj.
AntywindykatorNet

Postprzez amac » 13 mar 2018, o 10:21

Ech... Szybkagotowka do mnie wysłała o treści następującej:
"Jutro Pana(i) pożyczka №............... zostanie refinansowana przez firmę Centrum Rozwiązań Kredytowych Sp. z o.o.! Pana(i) zadłużenie wzrośnie! Prosimy o złożenie wniosku na refinansowanie dziś bądź spłatę zadłużenia w całości ...................!"

Nie mogę tu wklejać swojej odpowiedzi, bo być może przeglądają takie fora i mnie zidentyfikują. Ale tak, odpisałam im dzisiaj, w skrócie: nie zgadzam się na refinansowanie, owszem, złożyłam wniosek wraz z umową pożyczki, ale zgodnie z umową ramową powinni przesłać formularz informacyjny, a następnie umowę. Nie wyrażam zgody na tę umowę, więc nie wiem, dlaczego piszą o niej tak, jakby już nastąpiła. Ponadto nie rozumiem po kij składać wniosek o refinansowanie, skoro uważają, że już został złożony.

Złożenie wniosku nie jest wg mnie równoznaczne z podpisaniem umowy (bo może mi się np. nowy pożyczkodawca nie podobać). A jak się uprą i zawrą tę umowę bezprawnie, to co pisać: że nie mieli prawa i uważam, że to nadużycie w moim imieniu coś takiego zawierać, czy wypowiedzieć ją, czy odstąpić od niej (bo jak przez internet zawarta to chyba mogę w ciągu 7 dni)?
amac

Postprzez amac » 13 mar 2018, o 12:07

Kochani,

Rozpoczynam walkę na poważnie.

Na pierwszy ogień biorę Vivusa, myślę, że stosunkowo najprościej. Przez te kilka lat tyle razy przedłużałam u nich chwilówkę (fakt, po jednym razie, ale sporo razy), że uważam, że powinni mi to rozliczyć z wierzytelnością, a wtedy okaże się, że to może oni mi wiszą. Te przedłużania nie były zasadne, sztucznie zawyżały koszty, ale mi się dopiero teraz oczy otworzyły. A do tego umowy mieli niezindywidualizowane, tylko lecieli po szablonie i nie było pola negocjacji. A do tego zauważyłam, że niektórych przedłużeń nie wykorzystałam i spłaciłam nie w ciągu 30 dni, tylko wcześniej. Wyślę do nich pismo oświadczające potrącenie i prośbę o przelanie nadwyżki na konto (jeśli wyjdzie nadwyżka, a chyba wyjdzie). Tylko muszę to wszystko na spokojnie wypisać, policzyć.

Zastanawiam się, jak ugryźć pozostałych, którzy obchodzą ustawę antylichwiarską refinansowaniami. Muszę przestudiować wyroki sądów, interpetacje urzędów.

Pisma mam zamiar słać do firm w kopii do UOKiK i Federacji Konsumentów - wolę, żeby jednak jakieś instytucje nad czuwały.

Trzymajcie kciuki. Przechodzę z wycofania do ataku.

Czy myślicie, że to ma sens?

Edit: Z danych publicznych, dostępnych w KRS, wynika, że Creamfinance posiada 100% udziałów w tych podmiotach, których jest pośrednikiem i z którymi podpisałam umowy, co też zamierzam im wytknąć. De facto wszystkie opłaty wnosiłam na rzecz tego samego właściciela, jednego podmiotu.
amac

Postprzez AntywindykatorNet » 13 mar 2018, o 12:44

Skoro piszą: "proszę wypełnić i wysłać wniosek...." to znaczy jasno, że bez tego nie mogą sami zrobić tego refinansowania. Ogólnie rada - niczego im nie podpisywać. Umowa to umowa: musi mieć jasno napisane UMOWA, pomiędzy..... zawarta w dniu..... Wniosek to nie umowa. Ogólnie to każda złagodzenie warunków spłaty, czy to się nazywa refinansowanie, czy konsolidacja, czy restrukturyzacja - to zawsze jest drożej dla klienta.
AntywindykatorNet

Postprzez amac » 13 mar 2018, o 17:19

To nie jest takie proste. Ponieważ w umowie ramowej określają tenże wniosek jako dyspozycję spłaty i zaznaczają, że mogą takowy złożyć sami. Niemniej jednak w dalszej części umowy ramowej określają, co się dalej dzieje z wnioskiem o udzielenie pożyczki refinansowania, a tego już nie dotrzymują. Bo powinni przesłać ofertę i po mojej zgodzie umowę.

Jeżeli dokumenty idą drogą elektroniczną, to nie jest tak, że muszą mieć oryginał pocztą. Jest to celowe wprowadzanie w błąd pożyczkobiorców, żeby myśleli, że dopóki niczego nie podpisali fizycznie, to ich nie obowiązuje. Obowiązuje, niestety :(
amac

Postprzez AntywindykatorNet » 14 mar 2018, o 07:52

Skoro mogą złożyć sami, to po co ma Pani podpisywać i odsyłać ? Jeśli mogą sami, niech robią sami - tym łatwiej będzie podważyć ich żądania w sądzie.
Jeśli chodzi o celowe wprowadzanie w błąd - robią to wszystkie firmy na polskim rynku: poczynając od sklepów, gdzie zamiast 10 zł daje się cenę 9,99, a kończąc na "instytucjach zaufania publicznego",czyli bankach, które reklamują kredyt z oprocentowaniem 6%, a pięć centymetrów niżej jest napisane RRSO wynosi 20%. Do tego trzeba się przyzwyczaić, jak do oddychania zanieczyszczonym powietrzem.
AntywindykatorNet

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak wyjść z długów