Prośba o opinie- problem z pełnomocnikiem banku w którym mam dług.

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez dobrytrener, Luty 22, 2018.

  1. dobrytrener

    dobrytrener New Member

    Dzień dobry.

    Wierzę w mądrość grupy dlatego w obliczu bezmyślności instytucji bardzo liczę na Państwa pomoc. Bank i jego pełnomocnik uniemożliwiają mi wyjście z długów- składając absurdalne, nie do zrealizowania propozycje- działają bez żadnego rozpoznania, analizy sytuacji zawodowej i życiowej, co powoduje, że nie mogę właściwie nic spłacić ani odzyskać normalnego życia. Działania pełnomocnika (Kancelaria Maciej Panfil i Partnerzy) nie tylko uniemożliwiają Bankowi odzyskania długu, ale wpędzają mnie w coraz większe). Kiedy dzwonię do Banku- słyszę, że nie zajmują się tą sprawą i odsyłają do Panfila, jak dzwonię do Panfila to w agresywny sposób, stawiają warunki, które jak się jedna z prawniczek wypowiedziała z rozpędu faktycznie są nie do spełnienia.

    Opis sytuacji.

    Kilka lat wiodło mi się całkiem nieźle,miałem dochód 5 tys netto, stałą umowę, wziąłem kredyt gotówkowy w banku zmieniającego się świata, który faktycznie zmienił mój świat - kredyt na kwotę 80 tysięcy złotych łącznie (60 + 15 +5 tys).
    Przez parę lat spłacałem bez problemu w racie 1300 zł za całość, ale w pewnym momencie podjąłem złą decyzję zawodową (zmieniłem pracę) i zaczęła się równia pochyła- przestałem się wyrabiać i po kilku miesiącach zostałem bez pracy i dochodu.

    Bank po kilku nie zapłaconych ratach oddał sprawę instytucji zewnętrznej- udzielił pełnomocnictwa kancelarii Maciej Panfil i Partnerzy.

    W tym czasie nie mogłem jeszcze spłacać tego zadłużenia, więc Panfil skierował 2 sprawy (tę na 5 i 15 tys do Sądu co skończyło się egzekucją komorniczą- oczywiście opłaty sądowe, komornicze zwiększyły zadłużenie o parę tysięcy.

    W tym samym czasie znalazłem nową pracę wyszedłem z bezrobocia- niestety tylko za 2,5 tys zł, ale mimo małego dochodu miałem już jakieś pieniądze na ruchy (jestem szkoleniowcem więc była już kasa na jakieś działania- materiały, paliwo, hotel itp) czyli podjąłem działania zmierzające ku zwiększeniu dochodu w celu rozpoczęcia spłat- była już nadzieja.

    W tym samym czasie komornik rozpoczął odzyskiwanie i zaczął zabierać wszelkie dochody poza pensją minimalną, która w naszym kraju jak wiecie jest zasiłkiem w wysokości 1450 zł) To znowu oznaczało paraliż, bo jeśli nawet wezmę szkolenie to muszę zainwestować z pensji minimalnej kilkaset złotych a wynagrodzenia i tak nie otrzymam, więc chcąc zarabiać więcej i spłacać dług pozbawiam się tej pensji minimalnej i nie mam za co pracować, co jeść itd.

    Zadzwoniłem więc do kancelarii z propozycją, żeby zawiesili komornika w czynnościach (mogą to zrobić jednym pismem), że ja zobowiązuję się na początku do spłaty zadłużenia w wysokości 1000 zł miesięcznie począwszy od marca, że tym samym mam możliwość generować większy dochód i tym samym spłacać w kolejnych miesiącach dług w jeszcze wyższej racie. Poinformowałem, że dopóki komornik działa i pozostawia mi tylko 1450 zł to nie mam możliwości zarabiania na ten największy- 60 tysięczny dług i tym samym zatrzymania tej sprawy by nie trafiła do Sądu. Argumentowałem także, że lepiej żeby bank już otrzymywał spłatę w wysokości 1000 zł za wszystko niż nic, bo kasa leci póki co od kilku miesięcy i w perspektywie następnych miesięcy tylko na komornika a jak pchną do Sądu tę trzecią sprawę to zważywszy na wielkość opłat sądowo- komorniczych bank przez 1,5 roku nie odzyska pieniędzy a gdy komornik już zabierze co jego to i tak zostanie im nie więcej niż tysiąc złotych na te trzy zobowiązania czyli dokładnie tyle samo, co proponuję już teraz spłacać bankowi.

    Pani powiedziała że nie ma takiej możliwości, że komornika nie zawiesi a jak chcę uniknąć tej trzeciej sprawy to mam zacząć już teraz spłacać ten trzeci dług w sposób adekwatny do zadłużenia. Zapytałem- czyli jaki? I uwaga pani z kancelarii stwierdziła, że aby sprawę zatrzymać mam mając komornika na karku płacić 6500 tysiąca miesięcznie.

    Zwróccie uwagę na paradoks- nawet gdybym zarobił w marcu 10 tys zł i tak komornik zostawi mi 1450, więc jak?

    Pani stwierdziła, że to ją nie obchodzi.

    Podałem jeszcze jeden argument. Mianowicie w czerwcu urodzi mi się dziecko w nieformalnym związku. Tak ogolony nie mam jak łożyć na jego potrzeby, więc matka dziecka już zapowiedziała, że wystąpi o alimenty (słusznie). Powiedziałem pani, że jak tak się stanie to zobowiązania alimentacyjne mają pierwszeństwo przed kredytowymi i że jak do tej pory nie znajdziemy konsensusu to alimenty zablokują ich komornika na kilkanaście lat- pani stwierdziła że moje prywatne sprawy jej nie obchodzą.

    Ręce opadają- oferuję tysiąc- NIE, informuję, jak nie załatwimy sprawy w sposób realny to nawet to nie będzie możliwe- Nic mnie to nie obchodzi, informuję, że taka sytuacja uniemożliwia mi zwiększenia zarobków a mam wysokie kwalifikacje i jest to bardzo realne- Nie interesuje mnie to.

    Uważam, że Kancelaria działa na niekorzyść banku mimo że jest jego pełnomocnikiem i uniemożliwia mi spłatę, ale kiedy kontaktuję się z bankiem to mówią, że oni się już tą sprawą nie zajmują i tak w koło Macieju.

    Zdarza się że człowiek wpada w długi, ale powinien mieć szanse na wyjście z tego- tutaj tego nie ma. Co mogę zrobić, do jakiej instytucji zwrócić się aby pomogła mi w umożliwieniu spłaty w sposób adekwatny do zarobków i aby nie generować kolejnych kosztów? Czy 1000 zł to kwota rzeczywiście do odrzucenia? Bank udzielając kredytu dokładnie bada sytuacje i działa adekwatnie, czy nie powinno tak być w sytuacji kiedy musi odzyskać dług? Jak mogę płacić 6 i pół tysiąca złotych z miesięcznie z dwoma komornikami na głowie. Kredytu nie mogę wziąć bo bank i Panfil zablokowali mnie w każdej instytucji bankowo kredytowej.

    Inne genialne propozycje tej pseudo kancelarii to zmniejszenie zadłużenia z 80 na 60 tys jak w ciągu tygodnia spłacę im całość. Super, chyba odwlekę zakup mercedesa i wyjazd na Malediwy :(

    Proszę o pomoc. Wiem, że mogę znowu zarabiać dobrze i spłacać zobowiązania- mam wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje, bardzo dobre wykształcenie a jednocześnie związane ręce i biedę aż piszczy. Do kogo mogę się zwrócić- sąd? rzecznik? organizacja jakaś? Sam tej głupoty nie przeskoczę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    K
     
  2.  
  3. member419

    member419 Guest

    Czy musisz koniecznie być zatrudniony do tego by "zwiększać swój dochód"
    Opcej są takie:
    albo działasz na czarno - żyć z czegoś trzeba więc głupoty o moralnych aspektach i tym jaki to jesteś nieuczciwy sobie możemy podarować.
    albo rejestrujesz spółkę z o.o. i dodatkowe pieniądze zarabiasz jako spółka.
    Oczywiście jest problem z wyciagnięciem gotówki ze spółki tak by stały się Twoimi prywatnymi ale jest to zawsze jakaś metoda i jeśli jesteś freelancerem masz łeb na karku - poradzisz sobie z tym. Dla podmiotów jednoosobowych tego rodzaju działalność jest prosta niezbyt kosztowna i jak sobie nie nabałaganisz w spółce to i bezpieczna.

    Co do działania kancelarii - wcale się nie dziwię, bo przecież im nei zależy na odzyskaniu pieniędzy. wiedzą że ich kancelaria będzie tak długo prowadziła sprawę aż będą jej wymierne efekty, jeśli w pewnym etapie przystaną na Twoje dobrowolne spłaty, może okazać się że stracą źródło dochodu. Będąc pełnomocnikiem banku do określonych czynności tylko w teorii maja za zadanie działać na korzyść banku ale w praktyce interesuje ich bardziej niewielki przychód tak długo jak to tylko możliwe aniżeli perspektywa spłaty całości zobowiązań.
    Co do banku
    Bank nie jest instytucją która działa samodzielnie, bank nie analizuje zysków i strat na poziomie mikro.
    W bankach zatrudnieni są ludzie mający jasne kryteria i schematy działania. Żaden nie chce się wychylać i nawet nie może tego zrobić poza procedury.
    Dobrze Ci radzę olej walkę z wiatrakami i zacznij myśleć jak zapewnić sobie możliwość zarobkowania z pominięciem wierzycieli, i dokonywania spłat z wolnej stopy.
     
  4. Tak, przerzucenie się na inny sposób zarabiania to dobra opcja.
    Na szybko ja bym poradził: Sporządzić pismo, które wyślesz do banki oraz do tej nieszczęsnej kancelarii. Opisz to mniej więcej tak jak nam tutaj opisałeś i oficjalnie zawnioskuj o restrukturyzację lub zawarcie ugody. Pamiętaj, że w rozmowie przez telefon przedstawiciel może gadać różne głupoty, bo nie ma to żadnego znaczenia. Jeżeli wysyłasz oficjalne pismo (poleconym za potw. odbioru), to ktoś musi się pod odpowiedzią podpisać. I tu zaczyna się robić ciekawie, bo jeśli z pisma jasno wynika, że masz dobrą wolę i proponujesz godziwą spłatę, a oni to odrzucą, to na drugi dzień możesz ich odpowiedź puścić w internecie i robi się smrodek. Dobrym pomysłem jest też pójście ze sprawą do miejscowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie żeby tam byli jacyś wybitni myśliciele, ale powaga urzędu i pieczątka takiego gościa na twoim piśmie może dużo zmienić.
    Poza tym sprawdź, czy kredyty są ubezpieczone - może łapiesz się na ubezpieczenie ?
    No i chyba najważniejsze - jeśli ten największy kredyt trafi do sądu, to weź dobrego obrońcę. Najlepiej już teraz znajdź sobie kogoś konkretnego, kto zajmuje się antywindykacją. Bo jak wyciągniesz ze skrzynki Pozew lub Nakaz Zapłaty, to czasu jest mało, więc przygotuj się zawczasu.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Prośba opinie problem Forum Data
Problem - wyzwanie - w spłacaniu pożyczek (prośba o radę doświadczonego człowieka) Forum dla zadłużonych Lipiec 9, 2020
Prośba o poradę Forum dla zadłużonych Październik 21, 2019
Prośba o pomoc Forum dla zadłużonych Październik 19, 2019
Prośba o poradę... Forum dla zadłużonych Kwiecień 7, 2019
Zadłużenie przez matkę na kwotę 30k zł - prośba o pomoc Forum dla zadłużonych Luty 10, 2019

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie