Wysoka kwota zadłuzenia - za mały dochód ! POMOCY !!

Temat na forum 'Jak wyjść z długów' rozpoczęty przez finansproblem, Kwiecień 24, 2017.

  1. finansproblem

    finansproblem New Member

    Witam , problem jest bardzon złożony . Od pewnego czasu już przestałam nawet szukać pomocy i zamknęłam się sama z problemami. Sytuacja wygląda następująco. Mój tata, zaciągnął wiele pożyczek , chwilówek i kredytów w banku , chwilówki na spłatę chwilówek i tak w kółko, poprosił o zaciągnięcie kredytów , także moją babcię. Obecnie komornik siedzi na emeryturze babci i zostaje jej 1500 zł i taty , któemu zostaje 500 zł - łącznie 2000 zł . Całkowite zadlużenie przeszło na kwotę 50 tys. O całej sytuacji dowiedziałam się w momencie, gdy tata przestał spłacać zadłużenia. Załamałam się totalnia , bo bałam się o dom. Szukałam pomocy u prawników, jedynym wyjściem okazało się zaciągnięcie kredytu przeze mnie i cześciowa spłata 32 tys zł , ponieważ banki ponaglały, a sprawy trafiały do sądu. Obecnie jestem w ciężkiej depresji , życie zawsze miałam ciężkie, tata nigdy nie odpowiadał za swoje złe decyzje, nigdy też nie pracował, tata utrzymuje się z renty zdrowotnej ( choruje na schizofrenie ) i z babci renty. Z PROBLEMEM ZOSTAŁAM CAŁKOWICIE SAMA .- A jestem juz wykończona , dodam , ze mam 23 lata i zmuszam się , staram się być twarda , ale już nie wytrzymuję i popadam w depresję - NIE WIEM CO ROBIĆ .

    Ja miałam dobrą pracę, niestety ze względu cięcia etatów, straciłam ją i zarabiam teraz 3/4 etatu 1100 zł- za co musze się utrzymać i płacić za mieszkanie czyli wydatki to jakieś 800 zł, reszta na życie . kwota mojgo kredytu wynosi 740 zł , ale mam problemy ze spłatą i zaległość 2400 zł. Nie ma ciągłości finansowej , próbowałam resztakmi sił znaleźć nową pracę , dodatkową , ale w mieście w którym mieszkam jest bardzo ciężko. Patrząc też na moje zrezygnowanie i brak pozytywnych myśli jest mi ciężej. Sama boję się komornika, przestałam odpowiadać na pisma i telefonu , ze strachu i z chęci zapomnienia o problemie , ale przez to kłębi się to w mojej głowie , to i inne problemy , choroba babci , ojca komornicy , dom i kredyty , zła praca. Jak ustabilizować sytuacje ? Jak spłacić zadłużenie , któro mnie wykańcza?
     
  2.  
  3. MarekG

    MarekG Member

    Napisz dokładnie:

    1. Wierzycieli i kwota do spłaty.
    2. Czy umowa kredytowa była ubezpieczona i czy składkę pobrano z góry?
    3. Czy od kiedy tata choruje i czy na to papiery
     
  4. finansproblem

    finansproblem New Member

    1. Bank ING 25 tys, + zaległość 2400
    2. Kredyty babci . Credit Agricole ( już u komornika ) 3600 , 2400 , 1500
    3. Zadłużenia taty . Profi Credit 6tys, Credit Agricole 3 tys. zl
    Brakuje też ciągłości w codziennych opłatach u taty prąd , podatek itd.

    2 . Nie ubezpieczyłam swojej umowy , ponieważ kwota ubezpieczenia była bardzo wysoka, nie było mnie na nią stać.

    3. Tata choruje całe życie , ma na to papiery. Starałam się wskórać coś zaświadczeniem od lekarza, lekarz taty jest też biegłym sądowym. Od razy spisał walkę na straty. Rozmawiałam też z prawnikami . Wręcz niemożliwe jest udowodnienie , że tata w okresie zaciągania kredytów był pod wpływem choroby , ponieważ jest osobą wyizolowaną, a z jego choroby sprawę zdaję sobie wyłącznie ja , nie jesteśmy w stanie udowonić , że choroba miała wpływ na zaciąganie kredytów mimo , że tak było . Obecnie zabrałam tacie dowód , nie zaciąga pożyczek w bankach , ale pożycza od ludzi. W chwili obecnej tata jest całkowicie obojętnie nastawiony do kredytów , do problemów pozostawiona jestem sama z nimi , przez co ciężko jest mi poskladac swoje życie, znaleźć lepszą pracę, bo zawsze mam problemy z tylu glowy . Mimo to największym problemem na chwilę obecną jest kredyt , któy chcę spłacić jak najszybciej i nie martwić się ,że nie wystarcza mi na zobowiązania i na życie.
     
  5. DRest

    DRest New Member

    Witam
    Jesli posiadasz dokumenty potwierdzające chorobe Taty, mimo, iz nie miala ona bezposredniowgo wplywu na zaciągniecie przez niego zobowiązan, osiągalas dochod wystarczający na regulowanie swoich zobowiązan (na moment zaciągania kredytu w banku) oraz potrafisz wykazac obnizenie wysokosci dochodu z uwagi na restrukturyzacje zadluzenia to widze szanse w ogloszeniu upadlosci konsumenckiej, w wyniku ktorej sąd umorzy zobowiązania. Albo od razu albo najpierw ustali plan splaty dostosowany do Twoich mozliwosci zarobkowych i osiąganych dochodow.
    Gdybys byla zainteresowana taką formą rozwiązania prosze o kontakt.
    I jesdze jedno, najwazniejsze. Nie warto tracic zdrowia dla pieniedzy. Pamietaj, ze są to klopoty przejsciowe, z ktorych mozesz wyjsc. Potrzebujsz obrac odpowiednioą drogę i konsekwentnie nią isc.
    Powodzeńia :))))
    DRest
     
  6. member419

    member419 Guest

    Marku widzę że Tobie nie pomogą już zwykli ludzie z beznakazu... w internecie musisz poszukać jakiegoś specjalisty.
    sądzę że dobry psychiatra załatwiłby sprawę ale musisz się pospieszyć bo teraz tylko się powtarzasz a za jakiś czas możesz robić gorsze rzeczy.
    Tak więc Marku nie wstydź się, nie z takimi problemami ludzie żyją, weź się w garść i zrób pierwszy krok... na pewno wyjdzie to na dobre zarówno Tobie i Twojemu otoczeniu jak i nam wszystkim.
    Po pierwsze sięgniesz do źródła problemu... może wymazałeś z pamięci jakieś traumatyczne przeżycia... może w dzieciństwie występowałeś w chłopięcym chórze "Stulejki z Gorzowa" z mediów jedynie wiem jakie bezeceństwa tam miały miejsce albo tata Cię bił po głowie... nie wiem... coś z pewnością jest z Tobą nie w porządku gdy nie pytany wpisujesz ten sam tekst na prawo i lewo... jak to bardzo Ci pomogli.

    Chyba że tylko żartowałeś, bo już nie wiem...
     
  7. DRest

    DRest New Member

    Robertas jak zawsze na wesolo :). Widze, ze Ty tez masz juz dosc tych glupkowatych maili. Probuje od jakiegos czasu udawac, ze ich tutaj nie ma, ale nistety sa wszedzie. Moze powinno sie takie osoby poprostu banowac. Jest w koncu odpowiedni dzial, w ktorym mozna zareklamowac swoje uskugi, a nie jak mantre pisac to samo. Szczegolnie, ze w mojej ocenie, nic te posty nie wnoszą.
    Pozdrawiam cieplo :)
    DRest
     
  8. sylwester71

    sylwester71 New Member

    Dziewczyno weź się w garść. Twój ojciec nie powinien otrzymać kredytów... po drugie te papugi nie mają racji, że choroba nie ma wpływu, bank w tym przypadku powinien zweryfikować klienta... pracownicy banków są szkoleni w wykryciu osób mających problemy zdrowotne tego typu...
    Babcia w jakim jest wieku? Myślę, że jak ty masz 23 lata to raczej babcia koło 70.
    Kto ci kazał wziąć kredyt na częściową spłatę, to absurd wyjścia z długów....
    Dokładnie ile ty sama masz tego kredytu?
    Najlepiej skontaktuj się zemną.
     
  9. kingus

    kingus New Member

    A masz windykatora nad sobą? Może spróbuj wynegocjować odpowiedni do Twoich możliwości plan spłaty? Udało mi się tak z Hoistem zrobić
     
  10. beatricia8

    beatricia8 New Member

    nie martw sie bo wszystko jest do zalatwienia, dobrze ze jestes wsparciem. rozumiem ze sytuacja nie jest latwa... postaraj sie zaczerpnac pomocy od firm ktore sie specjalizuja w wyjsciu z dlugow np kruk. mi rozlozyli dlug na rozsadna rate i spokojnie ja splacam i zyje normalnie
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Wysoka kwota zadłuzenia Forum Data
wysoka ocena BIK problemy w bankach Forum dla zadłużonych Sierpień 5, 2019
Pożyczki i chwilówki dla osób zadłużonych. Wysoka przyznawalność. Wrocław. Forum dla zadłużonych Czerwiec 27, 2017
NOWOŚĆ - pożyczka dla każdego - wysoka przyznawalność Kredyty bez BIKu Kwiecień 1, 2014
kwota wolna w 2020r. Zajęcie komornicze Styczeń 17, 2020
Komornik, ujemne saldo, kwota wolna? Forum dla zadłużonych Listopad 27, 2019

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie