Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Zajęcie komornicze żony - jak naprostować

Skuteczne metody pozbycia się lub zredukowania długów, sprawdzone praktyce. Opisz tutaj szczegółowo swój problem, a dowiesz się jak skutecznie wyjść z długów i czy jest to możliwe w Twoim przypadku.

Zajęcie komornicze żony - jak naprostować

Postprzez ksu » 5 kwi 2018, o 10:57

Cześć,

na wstępnie przepraszam, jeśli wątek założyłem nie w tym dziale co trzeba.
Przechodząc do meritum.
Moja żona przed okresem związania się ze mną prowadziła działalność gospodarczą (sklep), która została zamknięta z powodu zadłużeń. Miało to miejsce więcej jak 4 lata temu. Niedoszła teściowa po prostu przepiła majątek działalności - tak w szybkim skrócie. A, że wszystko było na zonę to cóż - Ona bezkarna a żona poszkodowana (jej wina, że nie dopilnowała interesu :-) )
Na żonę "siadł" komornik a wierzyciele kierowali wnioski do sądu z tytułu braku płatności.
Sprawdzaliśmy u komornika i ma około 10-12 wierzycieli. W tym:
1) Bank
2) Ultimo
3) Coś aka Ultimo
4) Pojedynczy wierzyciele

Zadłużenie to +- 60 tys zł + odsetki komornicze = 100 tys zł.

Chcemy to jakoś ogarnąć żeby z żony zszedł komornik i żeby można było spokojnie spłacić długi wobec wierzycieli.
Czy jest na to jakiś sposób?! Myśleliśmy o tym, żeby "dogadać" się z wierzycielami za pomocą prawnika tak aby żona nie była w rejestrze komorników + żeby zszedł BIK a następnie żeby rozłożyć sobie dług na raty. Tj. moim pomysłem było dogadać się ze wszystkimi na jakieś tam kwoty (np. 60-70% zadłużenia) a następnie na tę kwotę wziąć kredyt (mamy z żoną rozdzielność) i spłacić to w skończonym terminie.

Jak zobaczyłem ile sobie komornik potrąca a ile idzie do wierzycieli to się złapałem za głowę....

Jesteśmy z Wrocławia więc pomoc na miejscu także wchodzi w grę.

KSU
ksu

Warto sprawdzić

Doradca - reklama

Re: Zajęcie komornicze żony - jak naprostować

Postprzez AntywindykatorNet » 5 kwi 2018, o 12:02

Jest tego trochę i trudno napisać coś konkretnego nie znając szczegółów sprawy. Na pewno warto podjąć jakieś działania, żeby nie płacić tak dużo. Akurat jestem z okolic Wrocławia i można by się nawet spotkać i omówić sytuację.
W razie czego zapraszam na maila: biuro@antywindykator.net
Pozdrawiam
AntywindykatorNet

Postprzez PomagamyZadluzonym » 17 kwi 2018, o 14:28

Dzień dobry, na wstępie, ogromnie nam przykro z powodu tego co spotkało Pana i Pana żonę. Ciężko jednak doradzać konkretnie na podstawie tak małej ilości informacji. Nasza Fundacja Pomagamy Zadłużonym wspiera osoby, które wpadły w problemy finansowe. Współpracujemy z kancelariami specjalizującymi się w oddłużaniu, restrukturyzacji, upadłości i doradztwie gospodarczym. Za pomocą formularza na naszej stronie internetowej może Pan zgłosić swój problem do bezpłatnej oceny sytuacji - porada prawna będzie możliwa nawet przez telefon więc odległość nie ma tu raczej znaczenia. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc Pana rodzinie.
PomagamyZadluzonym

Postprzez MarekG » 17 kwi 2018, o 15:35

Ustal proszę kilka rzeczy :
1. Czy nakazy sądowe przychodziły na właściwy adres tam gdzie mieszka /mieszkała żona
2.Rozważcie opcje podpisania ugody z wierzycielami.
MarekG

Powrót do Jak wyjść z długów