czy da się wyjść z sytuacji beznadziejnej

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Kwiecień 30, 2015.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Jestem w sytuacji beznadziejnej. Kilkanaście lat temu prowadziłem działalność gospodarczą. Kilku odbiorców nie zapłaciło mi za towar - coś ok 300 000,-. (Kwota nie do odzyskania - mam wyroki, komornicy zamykali sprawy ze względu na brak możliwości ściągnięcia długu) Sytuacja rynkowa , rodzinna i jeszcze parę innych zmusiła mnie do sprzedania majątku firmy i zamknięcie jej. Majątek firmy został przeznaczony w całości na pokrycie długów. Jednak nie wystarczyło na pokrycie należności wobec jednego z dostawców - kwota ok 240 000,-( w tej sytuacji -tylko jednego wierzyciela). Wierzyciel założył sprawę w sądzie, zostałem ukarany za przestępstwa gospodarcze- jak to uzasadnił sąd "życie mnie skrzywdziło a on musi mnie ukarać ponieważ są ku temu przesłanki". Na ówczesną chwilę komornik próbował ściągnąć ze mnie należności - jednak umorzył postępowanie z braku możliwości odzyskania kwoty. Próbowałem sobie ułożyć życie pracując w formie umowy o pracę - ledwie wiążąc koniec z końcem. minęło 9 lat i dziesięć miesięcy, komornik ponownie wszczął postępowanie na wniosek wierzyciela. Tym razem kwota jest już rzędu 700 000,-(z odsetkami- każdego dnia to 100 zł odsetek). Zastanawiam się czy jest jakaś szansa na powstrzymanie tej lawiny. Kwota dla mnie jest niewyobrażalna. Moje dziecko ma "tłuczone w głowę" , że nie wolno mu brać po mnie spadku. Aktualnie pracuję z minimalnym wynagrodzeniem więc trudno mi nawet cokolwiek przeznaczyć na spłatę długu , nie wspomnę ,że same odsetki miesięcznie to ponad 3000,-. Nawet gdybym miał możliwość spłacać po 5000,- miesięcznie spłacałbym to przez 30 lat. Czy jest w ogóle jakieś wyjście z tej sytuacji poza strzeleniem sobie w łeb. Najbardziej boli mnie świadomość, że to wszystko w wyniku tego ,że okradli mnie inni a ja to muszę spłacać. Nie mam możliwości rozwoju, dobrej pracy, niczego. Po prostu wegetacja.
     
  2.  
  3. member419

    member419 Guest

    Ciekawi mnie to "przestępstwo gospodarcze"
    Sam prowadziłem działalność gospodarczą więc wiem ze nie ma ratunku dla takich jak Ty - nam nikt nie pomagał.
    Borykałem się i z długami i z wierzytelnościami ale jakoś nigdy nie było wyroków karnych - o co konkretnie poszło - jeśli możesz podziel się bo to ciekawe jest...
    Nawiasem mówiąc działalnosć na własne nazwisko to niezły kanał... powinni tego zabronić a nie zachęcać ludzi żeby otwierali sobie firmy i pogrązali się w długach

    Pomyśl o wyjechaniu z Polski może, zawsze mozesz zarabiać za granicą a stamtąd komornik ściągał nie będzie.
     
  4. Anonymous

    Anonymous Guest

    Wierzyciel oskarżył mnie , że uciekłem z majątkiem, żebym go nie spłacił. A ja sprzedałem majątek firmy żeby spłacić wszystkie inne zobowiązania- kredyt bankowy, US, ZUS, pensje (zatrudniałem ponad 20 osób). Udało mi się spłacić wszystkich oprócz jednego. I ten jeden podał mnie do sądu. Byłem bez grosza przy duszy, prawnik był z sądu bo na swojego nie było mnie stać , na apelację również. Jak już wpadniesz w g.... w tym kraju to grzęźniesz jak w ruchomych piaskach.... . Błędne koło.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - czy się wyjść Forum Data
Zaczynają się długi, jak wyjść z tej sytuacji? Forum dla zadłużonych Sierpień 26, 2019
Czy mogę się dogadać w inny sposób niż przez telefon? Forum dla zadłużonych Sierpień 26, 2019
Długi i brat alkoholik. Czy mamy się czego bać? Forum komornik Kwiecień 6, 2019
Czy komuś kiedyś udało się? Udzielę pożyczki Luty 17, 2019
Skarga pauliańska czy da się obronić Forum dla zadłużonych Listopad 17, 2018

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie