Czy musze wpuszczac komornika do domu?

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Maj 21, 2013.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    A czy musze wpuszczac komornika do domu?? co w przypadku jak mnie nie zastanie??
     
  2.  
  3. Anonymous

    Anonymous Guest

    Tak. A jeśli go nie wpuścisz możesz mieć jeszcze większe problemy. Komornik jest funkcjonariuszem publicznym i wykonuje swoje działania na podstawie wyroków.
     
  4. Pani

    Pani New Member

    Komornik przychodzi do domu, jak nie ma z czego ściągać długu. Na upartego możesz go unikać, ale na dłuższą metę to i tak nic nie da.
     
  5. Black Prince

    Black Prince New Member

    Nie musisz wpuścić komornika do domu ale on sam w asyście policji przy udziale ślusarza otworzy sobie twoje drzwi a kosztami asysty policji i specjalisty od otwierania cudzych drzwi i wtedy spokojnie masz dodatkowo z około 1000 zł długu więcej. Komornik nie jest od proszenia dłużnika na kolanach o spłatę długu tylko od przymuszenia go do uregulowania jego zobowiązania. W tym celu może zając w ograniczonym stopniu wynagrodzenie wynikające z umowy o pracę z kontraktu już całe 100% wynagrodzenia, może również zajmować różne ruchomości i nieruchomości, wierzytelności przysługujące dłużnikowi, udziały w różnych firmach itd.
     
  6. sokrates

    sokrates New Member

    Zasadniczo lepiej jest nie próbować utrudniać wykonywania czynności komornikowi bo to do niczego dobrego nie prowadzi, a może przysporzyć jeszcze więcej problemów. Skoro już został ustanowiony, trzeba jak najszybciej znaleźć sposób na spłatę długów.
     
  7. termal

    termal New Member

    Komornika należy wpuścić, gdyż w przeciwnym przypadku przyjdzie z policją i koszty jeszcze bardziej wzrosną, a więc nie ma sensu uchylanie się przed komornikiem bo jeszcze większych kłopotów sobie narobimy.
     
  8. beti

    beti New Member

    naturalnie, musisz go wpusćić...inaczej policja nie da ci spokoju ;/
     
  9. pakolik25

    pakolik25 New Member

    Twój własny dom, ale w przypadku wizyty komornika, musisz go wpuścić, gdyż i tak nie odpuści i przyjdzie z policją, a wówczas będziesz mieć jeszcze większe kłopoty.
     
  10. Anonymous

    Anonymous Guest

    Witajcie ja mam dwa zadłużenia u jednego komornika jestem samotną matką bez rozwodu i utrzymuje się z 1000 zł alimentów mieszkam u dziadka z dziećmi i swoimi rodzicami czy komornik może wejść do domu dziadka i zabrać rzeczy które są jego meble itp oraz rodziców ja nie posiadam niczego oprócz komputera o wartości 200 zł ????
     
  11. Anonymous

    Anonymous Guest

    dodam jeszcze ze jestem z dziećmi zameldowana u dziadka
     
  12. pawelski1977

    pawelski1977 New Member

    art 845 par 2 poczytaj.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Czy musze wpuszczac Forum Data
Niespłacone pożyczki, chwilówki z 2019 roku - czy muszę zapłacić Forum dla zadłużonych Październik 3, 2017
Pilnie musze pozyczyc 6000 zl Kredyty oddłużeniowe Styczeń 5, 2014
windykacja miękka czy nie muszę się nia przejmować?? Forum windykacja Wrzesień 18, 2013
Czy możliwa jest kara za brak aktualizacji przy chwilówce Chwilówki Maj 30, 2021
Proszę przeczytaj Historie zadłużonych Grudzień 2, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie