debt drading partnere

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez szatanek1987, Kwiecień 17, 2014.

  1. szatanek1987

    szatanek1987 New Member

    Witam mam jakieś zadłużenie nie wiadomo z jakiego tytułu sprawa z 2011 roku. wczoraj otrzymałem pismo że mam zajęcie zwrotu podatku i konta bankowego. Czy aby sprawa nie jest przedawniona? Jak to można sprawdzić? i czy mogę się jakoś odwołać od spłaty zadłużenia. proszę o odpowiedź.
     
  2.  
  3. member419

    member419 Guest

    Tak,
    Zajęcie zwrotu podatku następuje ponieważ jakiś organ egzekucyjny na podstawie wyroku lub nakazu zapłaty skierował odpowiedni wniosek do Twojego Urzędu Skarbowego.
    Musisz udać się do Urzędu skarbowego poprosić o odpis /ksero / dane tytułu wykonawczego lub wręcz komornika który dokonał zajęcia.
    Musisz wystąpić do komornika o podanie tytułu z jakiego dokonał zajęcia
    Musisz przypomnieć sobie czy otrzymałeś jakikolwiek nakaz zapłaty
    jeśli nie, musisz wystąpić do Sądu z którego jest nakaz z wnioskiem o pozbawienie nakazu zapłaty wykonalności, Wnieść o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu.
    Czasem dzieje się tak że nakaz zapłaty jest wysyłany na jakiś nieaktualny adres - taki jaki jest podany przez powoda, następnie wskutek tzw. fikcji doręczenia sąd wydaje nakaz zapłaty i klauzulę wykonalności do niego a następnie wierzyciel faktyczny lub rzekomy wysyła do komornika nakaz zapłaty tyle że we wniosku egzekucyjnym podaje Twoje rzeczywiste dane albo - taki sam nieprawdziwy adres licząc na to ze komornik dokonując zajęcia sam znajdzie Twoje konto lub wierzytelności jak zwrot podatku.
    jest to oczywiste oszustwo ponieważ ma na celu pozbawienie możliwości obrony pozwanemu - niestety takie oszustwo w Polszy jest bardzo częste i co więcej nie skutkuje niczym negatywnym dla potencjalnego oszusta.
    pzdr
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie