ile z pensji moze zabrac komornik

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez kasia33, Styczeń 7, 2014.

  1. kasia33

    kasia33 New Member

    Brutto zarabiam 840 zl, ile z tej kwoty moze zabrac mi komornik :?:
     
  2.  
  3. admin

    admin Administrator Członek Załogi

  4. borek

    borek New Member

    Ogólnie komornik moze zająć aż 60 % wynagriodzenia. wystarczy więc dokonać prostego rachunku i bedziesz wiedzieć jakie wynagrodzenie otrzymasz do ręki.
     
  5. Anonymous

    Anonymous Guest

    Generalnie to wygląda tak że zależy jaką masz umowę. Jeśli posiadasz "UMOWĘ-ZLECENIE" to komornik może zabrać Ci nawet 100 % wynagrodzenia. Jeżeli masz umowę o prace to wtedy do 60%. najlepiej pojedź do niego i się jakoś dogadaj bo bo jeśli posiadasz na własność jakieś wartościowe rzeczy czy też działkę/dom to może wtedy zabrać i to. A jeśli nie zabierze to długi wraz z odsetkami przechodzą z czasem na spadkobierce
     
  6. Anonymous

    Anonymous Guest

    witam, mam nastepujace pytanie, mam komornika na wypłacie, potyraca polowe wynagrodzenia tj 1100zł a drugą polowe automatycznie potraca bank a dokladnie 1040zł zostaje mi 60zł ;/ mam dziecko małe da sie to jakos pomniejszyc aby zostawalo mi cos na życie? prosze o odpowiedz.z góry dziekuje
     
  7. pawelski1977

    pawelski1977 New Member

    napisz troche jasniej. Bank nie moze ci niczego potracac. Napisz o co chodzi. Jesli masz umowe o prace komornik moze zabrac ci 50% z wyplaty przy czy nalezy pamietac ze przysluguje ci kwota wolna od zajec a jest to chyba cos kolo 1600 l brutto wiec jesli np zarabiasz 3000 to zajecie bedzie 50% jesli zarabiasz dwa tyski lub mniej na reke potraceniem bedzie roznica pomiedzy twoja wyplata a kwota wolna od zajecia. Komornik oczywiscie moze zajac ci konto aby zainteresowac sie reszta do czego ma prawo ale pamietaj ze tutaj tez chroni cie prawo a konkretnie art 54 prawo bankowe ktory umozliwia dysponowanie srodkami do kwoty 3 srednich krajowych pennsji. Wysokosc okresla gus w komunikacie prezia. takze do czasu przekroczenia tej kwoty a jest to ponad 10000 zl mozesz pieniadze wyplacic z banku lub nimi dysponowac. Sa oczywiscie pewne niedogodnosci ale w normalnym banku prawie nieodczuwalne. Glowa do gory
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - ile pensji moze Forum Data
Komornik - jak wygląda kolejność i ile mam czasu? Forum komornik Luty 21, 2020
Splacilem dług do wierzyciela a komornik. POMOCY Forum komornik Czerwiec 7, 2019
Ile punktów BIK do kredytu ? BIK Luty 12, 2019
Nie odbieram telefonu nie wpuszcza do domu jedynie odbieram meile Forum windykacja Grudzień 4, 2018
Ile może zajac komornik z zasilku macierzyńskiego Forum komornik Kwiecień 19, 2018

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie