Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Jak komornik może znaleźć dłużnika ?

Co może komornik? Jakie prawa ma zadłużony? Dowiedz się od ekspertów z forum co może zająć komornik sądowy, co możesz zrobić jako dłużnik by uniknąć zajęć komorniczych.

Jak komornik może znaleźć dłużnika ?

Postprzez paulina » 4 lip 2017, o 19:00

Witam,
jestem nowa na forum, poszukuje odpowiedzi na pytanie w jaki sposób komornik może znaleźć dłużnika który nie ma meldunku i pracuje na czarno?

Otóż mój narzeczony ma niespłacone długi sprzed ok. 8 lat, jak stracił pracę przestał spłacać kredyty bo nie miał z czego.

Nie ma meldunku więc żadnych listów nie odbierał bo pewnie przychodziły na stary adres.

Na dniach spodziewamy się dziecka, będę w swoim zakładzie pracy wypełniać wniosek o urlop macierzyński, będę także musiała podać dane narzeczonego czyli ojca dziecka, ponieważ będzie to potrzebne do ZUSU jako oświadczenie że ojciec dziecka nie będzie na urlopie rodzicielskim.
Czy podając adres zamieszkania mój - komornik może w ten sposób znaleźć dłużnika? czy lepiej podać inny adres zamieszkania narzeczonego? po urodzeniu dziecka narzeczony ma się do mnie wprowadzić ale obawiam się że komornik będzie go wtedy szukał u mnie i zajmie moje rzeczy w mieszkaniu. Nie wiemy jak tą sprawę rozwiązać. Od przyszłego roku ma zamiar zacząć spłacać długi i jakoś się dogadać z wierzycielami, o ile oczywiście będą chcieli rozmawiać po tylu latach nie płacenia.....ale dopiero od przyszłego roku będzie miał lepiej płatną pracę i będzie go stać na jakieś raty. Bardzo prosiłabym o jakieś sensowne rady co robić i czy na podstawie takiego wniosku w Zusie komornik może dowiedzieć się o dłużniku?
paulina
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lip 2017, o 18:16

Re: Jak komornik może znaleźć dłużnika ?

Postprzez meta1 » 5 sie 2017, o 07:55

Jeśli w miejscu zameldowania nie zastanie dłużnika, wypytuje np. rodziców, rodzinę gdzie dłużnik mieszka. Ale i tak ma swoje sposoby by dotrzeć do rachunku dłużnika.
meta1
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sie 2017, o 07:48

Re: Jak komornik może znaleźć dłużnika ?

Postprzez Neron » 23 sie 2017, o 15:14

Wszystko zależy od komornika i wierzyciela. Jezeli wierzyciel oddał sprawę do komornika a komornik tylko wysyła zapytanie do zusu i sprawdza w bankach to w końcu odpusci i umorzy egzekucję ( nie dług). Jeżeli wierzyciel jest kumaty lub odda to profesjonalnej firmie windykacyjnej ( nie intrum, nie getback, nie kruk , bo to przemysłówka ) tylko profesjonalistom lub dedektywom to moment go namierzą. W jaki sposób ? Nikt Ci tego nie zdradzi. Polecam przeanalizowac jakie to są zadłużenia, bo może niektóre są przeterminowane i można wnieść zarzut przedawnienia. Jeżeli suma zobowiązań jest mała to nikt nie będzie drążył tematu, jeżeli spora to juz gorzej. Z tym podawaniem innego adresu to śliski temat. Można tak zrobić ale w najgorszym przypadku przybiją poświadczenie nieprawdy. Oswiadczenie wypełnia się na podstawie danych aktualnych. a więc można podac inny adres zamieszkania, Pani moze się bronić że nie mieszkacie razem ale narzeczony taki adres podał więc podaje Pani zgodnie ze swoją wiedzą. A to, że narzeczony wprowadzi się dwa dni pozniej od złożenia oswiadczenia , no cóż. W chwili składania oświadczenia nie mieszkał z Panią. To jedyny pomysł który przychodzi mi do głowy. Proszę jednak pamiętac, że jak ktoś zna sie na swojej pracy to odnajdzie Pani nareczonego. Miejmy nadzieję, że tak nie będzie.
Neron
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 18:39

Re: Jak komornik może znaleźć dłużnika ?

Postprzez ankatna » 5 lut 2018, o 13:00

Może też znaleźć po koncie bankowym, miejscu pracy etc. Takie ukrywanie narzeczonego na dłuższą metę nie ma sensu, lepiej umówić się na sensowne raty z wierzycielem.
ankatna
 
Posty: 25
Dołączył(a): 5 lut 2018, o 11:28
Powrót do Forum komornik 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników