Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Komornik a ubezpieczenie OC.

Co może komornik? Jakie prawa ma zadłużony? Dowiedz się od ekspertów z forum co może zająć komornik sądowy, co możesz zrobić jako dłużnik by uniknąć zajęć komorniczych.

Komornik a ubezpieczenie OC.

Postprzez DamszaDamsza » 11 kwi 2018, o 18:42

Witam,
Na wstępie proszę nie odpowiadać typu spłać długi i po problemie bo to nie takie proste.
Mam problemy finansowe, wiele małych długów (co w połączeniu z kosztami komorniczymi daje wiele dużych długów). Nie o tym teraz chciałbym pisać. Komornicy powiedzmy już dawno o mnie zapomnieli - problemy alkoholowe, brak pracy, majątku itd. to wszystkie postępowania były umarzane. Tylko wiadomo, że nic nie ginie i przyjdzie czas, że znów sobie o mnie przypomną. Od grudnia znalazłem pracę i powoli wychodzę na prostą sam ze sobą (nie mówię tutaj o finansach). Kupiłem tanie auto w gazie żeby dojeżdżać do pracy. Plan był taki, żeby nie przerejestrowywać auta na siebie. Tak wiem mam 30 dni, też nie o tym tutaj piszę. Kiedyś tak tego ludzie nie pilnowali, dzisiaj się przekonałem, że jedna kwestia się zmieniła (dawno już samochodu nie miałem). Dostałem pismo z pzu z informacją, że po ...................zakupie auta zostało oc na mnie przepisane. Czyli poprzedni właściciel poszedł do ubezpieczalni i podał moje dane. Reasumując: auto nie jest na mnie zarejestrowane, ubezpieczenie oc jest już na mnie. Moje pytanie brzmi: co w wypadku zapytania komornika do cepik: uda mu się ustalić, że kupiłem samochód czy nie. Pomijam już fakt jakby dostał jakieś informacje i wiedziałby czego szuka. Załóżmy, że nic nie wie i szuka po omacku. W cepiku są dane o tym ubezpieczeniu, ale czy komornikowi uda to się tak ustalić i wszystko powiązac - przypominam - komornik szuka po omacku czyli nie ma numeru vin, rejestracyjnego itd.

Z góry dziękuję wszystkim za ewentualne odpowiedzi.......
DamszaDamsza

Powrót do Forum komornik