Czy komornik może wejść i zabrać ruchomości z wynajmowanego mieszkania?

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Tomi, Styczeń 6, 2014.

  1. Tomi

    Tomi New Member

    Mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym przez matkę i nie jesteśmy tam zameldowani. Czy komornik może tu wejść i zabrać ruchomości. Natomiast jestem zameldowany w mieszkaniu rodziców , rodzice są właścicielami , wszystko należy do nich, czy komornik może z tego mieszkania coś zabrać.
     
  2.  
  3. kredycik

    kredycik New Member

    Re: komornik

    Mieszkanie które nie należy do was nie jest w obiekcji komornika. Co innego drugi dom, który jest własnością rodziców. Jako syn masz do części mieszkania prawo dlatego może zabrać coś lub zająć część domu. Jednakże jest rozwiążanie, możesz zrzec się prawa do mieszkania (części mieszkania) wówczas komornik nie ma do niego prawa.
     
  4. KNT

    KNT New Member

    Re: komornik


    Co za bzdura. Meldunek nie jest prawem do lokalu. To, że jest ktoś synem nie znaczy, ze komornik może zając mieszkanie/dom rodziców. Totalne pomieszanie pojęć.

    Jeśli komornik będzie miał informacje o Twoim możliwym miejscu zamieszkania (nie mylić z zameldowania) to może wejść w asyście policji i zająć ruchomości. Oczywiście później rodzice mogą udowodnić, że zajęte ruchomości są ich i komornik je zwróci.

    Nieruchomości w Twoim przypadku komornik nie zajmie, bo nie jesteś ich właścicielem.
     
  5. Anonymous

    Anonymous Guest

    Witam. Mam taki problem, mianowicie posiadam zajęcie komornicze na 7000 zł. Wraz z chłopakiem wynajmuję mieszkanie, umowa najmu jest na mojego chłopaka. Czy w takim wypadku komornik może wejść pod naszą nieobecność i pobierać rzeczy? Niejednokrotnie chciałam pójść na ugodę z komornikiem, ale bezskutecznie.
    A co jeśli na jego konto przelałabym np. 10 zł, bo wiecej nie mam. Nie byłoby uchylania się od spłaty. Bardzo proszę o porade.
     
  6. Anonymous

    Anonymous Guest

    Witaj

    Komornik może zając ruchomości w mieszkaniu w którym przebywasz pod Twoją nieobecność. Jeżeli zajmie ruchomości będące własnością osoby trzeciej przysługuje jej powództwo przeciwegzekucyjne. W takiej sytuacji najlepiej poradzić się prawnika, który dokładnie przeanalizuje Twoją sprawę i sporządzi odpowiednio pismo skierowane do komornika. Polecam http://uwazaj.pl/landingpage/komornik/ .

    Pozdrawiam
     
  7. Seba

    Seba New Member

    Dzień dobry.
    Wynajmuję pokój w mieszkaniu, jestem studentem, i jestem w tym mieszkaniu zameldowany. Dzisiaj miałem nieprzyjemną sytuację z komornikiem. Przyszło do mnie dwóch panów. Walili z całych sił w drzwi jak do stodoły i na krzycząc moje imię i nazwisko na cąły korytarz w bloku domagali sie otwarcia drzwi. Wezwałem policję, uzasadniając zachowanie komorników, gdzie zaznaczyłem, że komornicy nie trzymają się ochrony danych osobowych, nie otrzymałem żadnej wczesniejszej informacji na adres zameldowania. Policja przyjechała, i zamiast mnie bronić, gdyż bezprawnie nachodzą mnie w mieszkaniu, które nie należy do mnie, do tego jeszcze policja ich wpuściła do środka a mnie zabarykadowali, co spowodowało u mnie nerwową sytuację, w której zacząłem siłować z policjantem. Policja, która przyjechała na moje wezwanie wpuściła komornika do nie mojego mieszkania. W związku z tym mam pytanie, czy jest to prawnie wykonane. Komornik nawet nie pokazał swojej legitymacji, dokument wezwania pozostawił mi z nieaktualnym adresem. Czy komornik może zająć rzeczy należące do właściciela mieszkania? Co mam teraz robić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc.
     
  8. ankatna

    ankatna New Member

    Jeśli to Twoje miejsce zameldowania, to może komornik wejść. Ale nie może zabrać ruchomości nienależących do Ciebie.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Czy komornik może Forum Data
czy komornik moze zabrac sprzety Forum komornik Luty 22, 2018
komornik czy może.... pomóżcie!!! Forum dla zadłużonych Styczeń 6, 2018
Czy komornik może zająć dom za zaległe elimenty syna Zajęcie komornicze Lipiec 6, 2017
Czy komornik egzekwując należności dla chwilówek może zająć dom? Forum dla zadłużonych Styczeń 18, 2017
czy komornik może zająć środki na koncie mojego syna-jestem pełnomocnikiem do tego konta Zajęcie komornicze Styczeń 11, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie