majatek

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Styczeń 5, 2015.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Witam,
    Od 23.10.2019 posiadam rozdzielczość majątkowa z zona. 02.06.2019 zrobiliśmy podział majątku w którym mieszkanie otrzymała zona. Kredyt hipoteczny jest dalej spłacany. Prowadzę działalność i pogadam w długi. Zus, kilka prywatnych firm a w tym miesiącu również raty kredytów. Zaznaczam że żona dzięki rozdzielczości nie podpisywała żadnych kredytów ani nie poręczala. Działalność prowadzę w formie spółki cywilnej. Moje pytanie brzmi:
    1. Czy gdy zawiesze działalność to czy spółka wchodzi w jakąś likwidacje lub upadłość co będzie skutkowało tym ze w masę upadłościoowa wejdzie również mieszkanie bo nie minęły dwa lata od ustanowienia rozdzielności?
    2. Na dzień dzisiejszy nie mam nawet nakazu zapłaty czy sprawy w sądzie ale.napewno ze wspòlnikiem nie damy rady tego spłacać...jak w takim razie dalej poprowadzić sprawy majątku żony żeby go nie utracić.
    Prawników chętnych do porady odpłatne zapraszam do złożenia oferty i pozostawienia kontaktu, ludzi życzliwych o poradę na forum. Dziękuję z góry.
     
  2.  
  3. ANTYWINDYKA

    ANTYWINDYKA New Member

    Nie, zawieszenie działalności to nie likwidacja czy upadłość. Druga sprawa. Spółka cywilna nie ma osobowości prawnej. Tworzą ja wspólnicy. Tym samym nie można ogłosić upadłości takiej spółki. Mogą ją ewentualnie ogłosić wspólnicy.
    A teraz napisz, czy mieszkanie było wniesione do spółki w formie wkładu lub używania?
    To jak coś przyjdzie, to daj znać.
     
  4. Anonymous

    Anonymous Guest

    Nie, mieszkanie nie było wnoszone w żaden sposób do spółki. Dodatkowo nie posiadałem żadnej niezapłaconych rat kredytów, pierwszy brak wpłaty pełnej sumy w grudniu na dzień podziału majątku. Dodatkowo jestem w stałym kontakcie z wierzycielami i http://www.pozyczki-bez-bik.pl do grosza ich spłacać. Nie wszyscy dostają tyle ile w ugodach ale póki co nakazów zapłaty brak. Problemem będą kredyty bo nie udźwigne wysokości rat. Oczywiście jak pojawia się komornicy to będę ich cyklicznie spłacać. Dodatkowo od.dnia podziału majątku rachunki za mieszkanie opłaca zona a rata kredytu hipotecznego jest opłacana przez jej matke. Rozumiem ze o upadłość konsumencka będę mógł się starać.dopiero po dwóch latach od rozdzielności i dopiero rok od momentu wpisu w ceidg o zakończeniu działalności...
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie