mam długi

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Czerwiec 11, 2014.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    prowadzę 6 lat firmę. wszystko było super i niestety się skończyło. z 2,5 mln obrotu doszedłem do prawie zera. mam kredyty firmowe na kilkaset tysiecy złotych., leasingi i faktury niepopłacone na blisko 100tyś złotych. zalegam z częścią wypłat i zusów. narazie mam ugody z firmami i jeszcze żadnych windykacji ale to pewnie kwestia czasu. z małzonką mam rozdzielnosć małzenską i nie podpisywała zadnych kredytów czy leasingów. ostatnio zrobiliśmy podział majątku notarialnie ( nie darowizna) i oddałem jej mieszkanie które mamy w kredycie hipotecznym. narazie zadnych komorników nie ma i pytanie brzmi tak:

    czy jak zaczna się problemy to komornik bedzie mógł zabrać mieszkanie zony?
     
  2.  
  3. Anonymous

    Anonymous Guest

    Jeśli rozdzielność majątkowa była zanim wzięte zostały kredyty to jej nic nie grozi i jej majątkowi
     
  4. KNT

    KNT New Member

    Napisz czy kredytu zaciągnięte na firmę na tak wysokie kwoty były brane pod hipotekę nieruchomości. Jeśli tak a nieruchomości przekazałeś małżonce po ustanowieniu hipoteki to komornik nie będzie miał problemu w zajęciu tych nieruchomości.

    Z Twojego opisu wnioskuję, że najpierw zaciągałeś kredytu, ustanowiłeś pewnie jakieś zabezpieczenia i dopiero dokonaliście podziału majątku notarialnie. W takim układzie niestety jesteście na straconej pozycji.

    Kancelaria Nieruchomości Trudnych
     
  5. Anonymous

    Anonymous Guest

    Zabezpieczeniem byly tylko weksle. Przy moich obrotach bank nie wymagal zabezpieczen zwiazanych z hipoteka i nieruchomosciami. Mieszkanie na raty kupilismy razem czyli jestesmy wspolkredytobiorcami. Po podziale majatku dalej jestem kredytobiorca ale wlascicielem mieszkania jest tylko zona ( zrobione notarialnie). Kredyt na mieszkanie oczywiscie jest i bedzie splacany. Czy w takim ukladzie mieszkanie jest bezpieczne.
     
  6. KNT

    KNT New Member

    Jeśli przepisałeś swój udział w mieszkaniu na żonę przed tym jak popadłeś w długi i przestałeś spłacać kredyty inne to nic Ci nie grozi. Ale jeśli przepisanie Twojego udziału mieszkania nastąpiło po tym jak popadłeś w kłopoty to wierzyciele mogą się powoływać na tzw. 'skargę pauliańską'.

    Jednak ze względu na to, że na mieszkaniu już jest hipoteka a sama skarga pauliańska jest trudna do udowodnienia to ja bym się nie obawiał.
     
  7. Anonymous

    Anonymous Guest

    No tariusz u ktorego bylem jest dobrym znajomym i w taki sposob zrobil podzial majatku aby skarga paulinska nie mogla miec miejsca. W kazdym razie tak mi powiedzial. Bardzo dziekuje za info i caly czas walcze robiac male ale cykliczne wplaty dla wszystkich co narazie chroni mnie przed windykacja i komornikiem. Rada dla wszystkich: dzwoncie do bankow, do firm w ktorych zalegacie pieniadze itd. Z kazdym mozna sie dogadac. Np inpost wzywa mnie do zaplaty 25tys zl za wysylke listow, opisalem w jakiej sytuacji sie znajduje i robie przelew co 2 tyg na 500zl zeby pokazac ze chce splacic. Zgodzili sie na splate w comiesiecznych ratach w kwocie 700zl. I tak prawie z kazdym. Nie boicie sie kontaktowac z tymi firmami. Trzymam kciuki za wszystkich z prob lemami. GLOWA DO GORY
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - mam długi Forum Data
Gdzie sprawdzić czy mam długi ? Forum dla zadłużonych Sierpień 18, 2020
Długi i brat alkoholik. Czy mamy się czego bać? Forum komornik Kwiecień 6, 2019
Ogromne długi, których nie mam jak spłacić Forum dla zadłużonych Styczeń 28, 2018
Wpadlem z mamą w długi pożyczkowe nie wiem co mam robić Forum dla zadłużonych Listopad 9, 2017
Moja mama ma długi Forum dla zadłużonych Październik 5, 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie