proszę o pomoc w odszyfrowaniu pisma

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Lipiec 21, 2014.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Treść pisma:
    wierzytelnośći: 2501zł 44 grosze
    W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niżej niż 1.10 (obecnie kwota 319,19 zł) i nie wyższej niż 30krotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. jednakże w przypadku wyegzekwowania świadczenia w skutek skierowania egzekucji do wierzytelności z rachunku bankowego, wynagrodzenia za pracę, świadczenia ubezp. społ jak również wypłacanych na pods. przepisów dodatku aktyw, stypendium oraz dodatku szkoleniowego, komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 8% wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/20 (obecnie 159,59zł) i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. .
    Zajmuję wynagrodzenie dłużnika i wymienione wyżej wierzytelności do wysokości egzekwowanego świadczenia, nie więcej jednak niż 50% wynagrodzenia lub wierzytelności miesięcznie, przy czym kwota 1 680,00 zł miesięcznie jest wolna od potrąceń. zarabiam w tym momencie 1741 zł netto. czy ktoś może mi w prosty sposób wyjasnić ile zabierze mi komornik??? Bo mi te wszystkie kwoty wyżej nic nie mówią.

    Poza zajęciem wynagrodzenia zajęto mi nr rachunku bankowego do takiej samej kwoty i w ten sposób zostaję bez śodków do życia. Czy jeśli pracodawca wypłaci mi pozostałość wynagrodzenia na rachunek bankowy należący do niespokrewnionej ze mna osoby na konto do którego ja nie mam żadnych praw komornik będzie mógł tą wpłatę zająć?? czy jeśli na koncie mam w tej chwili - 2900zł debetu do spłacenia a wplynie mi reszta wyplaty to konto bedzie nadal zablokowane ?
     
  2.  
  3. tjkcg

    tjkcg New Member

    W przypadku zajęcia rachunku bankowego istnieją 3 opcje wyjścia z sytuacji:
    1. zgodnie z prawem bankowym środki zgromadzone na rachunku są wolne od wszelkich zajęć sądowych i administracyjnych do wysokości trzykrotności średniego wynagrodzenia za pracę w sektorze przedsiębiorstw prywatnych. Wysokość tego wynagrodzenia określa GUS. W chwili obecnej jest to ok. 11.500 złotych. Do tej kwoty bank nie ma prawa przekazywać środków komornikowi. Oczywiście dotyczy to sytuacji, w której limit 11.500 złotych na jednym rachunku nie został jeszcze przekroczony.
    2. wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę może być przekazywane na dowolnie wskazany przez pracownika rachunek bankowy - również należący do osoby niespokrewnionej. Można również otworzyć rachunek na zaufaną osobę trzecią (niespokrewnioną lub spokrewnioną, np. syn czy córka) i zostać pełnomocnikiem do tegoż rachunku. Pełnomocnik może swobodnie dysponować środkami na rachunku, ma dostęp zdalny (on-line), posiada własną kartę debetową. Można również otworzyć rachunek bankowy w lokalnym banku spółdzielczym. Te banki nie widnieją w rejestrach, do których dostęp mają komornicy, więc ci muszą się nieco bardziej napracować:) wiem z autopsji.
    3. Bank BZ WBK sprzedaje tzw. "karty podarunkowe". Cena takiej karty na allegro wynosi 25 złotych. Karta jest na okaziciela i posiada rachunek techniczny. Na ten rachunek może być przekazywanie wynagrodzenie. Kartą można płacić w sklepach i punktach akceptujących VISA. Z rachunku technicznego można swobodnie dokonywać przelewów. Saldo środków na 1 karcie (można ich mieć kilka) nie może w ciągu roku przekroczyć kwoty 10.000 złotych. Rachunek techniczny nie należy "do nikogo"- nie podaje się żadnych danych osobowych, więc jest całkowicie nie namierzalny dla organów egzekucyjnych.
    Pozdrawiam.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - proszę pomoc odszyfrowaniu Forum Data
Proszę o pomoc! Dlugi w windykacji i u komorników + alimenty. Jak wyjść z długów Grudzień 29, 2020
Pętla zadłużenia proszę o pomoc szukam wyjścia z Sytuacji Forum dla zadłużonych Grudzień 18, 2020
długi, przemoc, prosze o pomoc, ratunek dla dzieci Forum dla zadłużonych Grudzień 2, 2020
NEGOCJACJE Z BANKIEM W SPRAWIE KREDYTU HIPOTECZNEGO, PROSZE O POMOC Oddłużanie Sierpień 23, 2020
Proszę o pomoc nim będzie za późno. Forum dla zadłużonych Luty 4, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie