skarga paulianska i komornicy

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez Anonymous, Styczeń 20, 2015.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Witam
    Cześć długów które powstały w wyniku prowadzenia spółki cywilnej w Krakowie powstały 3 miesiące przed podziałem majątku z zona. Lecz do dziś nie miałem z nimi większych problemów bo cyklicznie coś na ich poczet wpłaciłem.Podziału dokonaliśmy u notariusza, 8 miesięcy temu. Otrzymała ona moja cześć mieszkania zabezpieczonego kredytem hipotecznym. Oprócz tego spisalismy ( tego samego dnia) pomiędzy sobą podział ruchomości w mieszkaniu ( i ostatnio poszliśmy do tego samego notariusza po pieczątkę za potwierdzeniem oryginalności podpisów( czy jakoś tak się to nazywa). Kredyty które zaciągalem do spółki nie były przez nią podpisywane ponieważ mamy również notarialna rozdzielnośc-1,5 roku temu, która sporzadzilismy zanim powstał jakikolwiek dług. Pierwsze raty kredytów przestały być spłacane kilka miesięcy po dokonaniu podziału majątku. Obecnie spółka juz umiera i lada moment będą nakazy zapłaty i bankowe tytuły egzekucyjne. Nie ma szans na spłacanie. Małżonka chciała rozdzielności i słusznie bo wiedziała że interesy raz idą lepiej raz gorzej.
    Czy wierzyciele którzy powstali przed podziałem będą składali skargę paulianska przeciwko małżonce?
    Jakie mają szansę na wygraną w powództwie skargi paulianskiej?
    Czy gdy komornik zobaczy rozdzielnośc i podział majątku w postaci ruchomości będzie zajmował sprzęty które zostały przekazane na żonę?
    Mam umowę z zona na użyczenie jednego pokoju w mieszkaniu które zostało jej podarowane w drodze podziału majątku.
    Proszę o porady i sugestie
    MIREK
     
  2.  
Wczytywanie...
Podobne Tematy - skarga paulianska komornicy Forum Data
Skarga pauliańska czy da się obronić Forum dla zadłużonych Listopad 17, 2018
Intrum Justitia i egzekucja komornicza-SKARGA Forum windykacja Luty 17, 2015

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie