Stare zadłużenie , a dzień dzisiejszy ...

Temat na forum 'Forum komornik' rozpoczęty przez MarcinBB, Styczeń 10, 2015.

  1. MarcinBB

    MarcinBB New Member

    Witam
    sprawa wygląda tak :
    W 2000 roku zadłużyłem sie , nie spłacałem z różnych powodów, od tego czasu raz na ruski rok monity z windykacji itp..
    w 2010 komornik zajmuje wynagrodzenie ale na pół roku bo zakończyła sie moja kariera zawodowa (szpital).
    w związku z tym umorzenie egzekucji . od 2011 roku zmienilo sie troszkę , mam prace, ożeniłem sie , mamy dziecko itp... ,
    a egzekucja nadal umorzona , teraz żona za moje długi nie chce odpowiadać wiec decydujemy sie na rozdzielność ,
    a ja musze kupić samochód aby 60km do pracy jezdzić .
    jak wybrnąć z tego żeby komornik wznawiając egzekucje nie zabrał potrzebnego mi samochodu ?
     
  2.  
  3. ANTYWINDYKA

    ANTYWINDYKA New Member

    Może najpierw napisz, kto jest wierzycielem i co jest podstawą egzekucji ( nakaz zapłaty, wyrok, bte)
    Co do samochodu. Twoja żona nie odpowiada za Twoje długi i jeżeli samochód będzie jej, to owszem, w razie czego komornik będzie mógł go zająć, jeżeli "przyłapie" Cię na jeździe nim, ale wtedy żona będzie mogła skutecznie złożyć powództwo przeciwegzekucyjne.
    Tak czy owak, Ty też możesz to zrobić w swojej sprawie.
    Rozpisz dług z podziałem na kwotę główną i odsetki.
     
  4. Domip

    Domip New Member

    Żona nie będzie odpowiadać za długi powstałe przed zawarciem związku. Jeśli zdecydowaliście się na rozdzielność maj. To niech żona kupi auto na siebie. Komornik z chwilą wszczęcia ponownie egzekucji złoźy z pewnością zapytanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców celem ustalenia czy posiada Pan samochód.
     
  5. MarcinBB

    MarcinBB New Member

    będzie chyba problem z zarejestrowaniem bo żona nie ma prawa jazdy ;/
    a współwłaściciela jakbym miał ? tknie wtedy samochód?
     
  6. MarcinBB

    MarcinBB New Member

    czy komornik wchodząc na wynagrodzenie pozostawi samochod w spokoju ?
    czy zgłaszając sie do komornika i spłacając dobrowolnie komornik zrezygnuje z egzekucji innego majątku ?
     
  7. sylwiapietrucha

    sylwiapietrucha New Member

    ja mogę poradzić Tobie e-kancelarie, gdzie przez internet otrzymasz odp. na ten temat, można kontaktować się przez czat.
     
Wczytywanie...
Podobne Tematy - Stare zadłużenie dzień Forum Data
Zadłużenie Historie zadłużonych Marzec 15, 2021
Skrajne zadłużenie Historie zadłużonych Grudzień 10, 2020
Zadłużenie Forum dla zadłużonych Sierpień 22, 2020
Proszę pomóżcie -kredyty bankowe a teraz chwilówki -kosmiczne zadłużenie Forum dla zadłużonych Kwiecień 20, 2020
prosze o porade zadłuzenie 250.000zł+ kredyt we frankach 69189chf Jak wyjść z długów Marzec 29, 2020

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji, personalizacji treści oraz tworzenia statystyk. Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w swojej przeglądarce.
    Zamknij zawiadomienie