Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Czy komornik może zabrać całą wypłatę?

Wszystko o zajęciach komorniczych wynagrodzeń, kont bankowych, ruchomości i nieruchomości. Licytacja i egzekucja komornicza krok po kroku.

Re: Czy komornik może zabrać całą wypłatę?

Postprzez ankatna » 5 lut 2018, o 13:04

Komornik musi zostawić najniższą krajową. A niestety, wszystko co dostajesz więcej, może zająć. Dlatego lepiej zawczasu negocjować z wierzycielem.
ankatna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 lut 2018, o 11:28

Re: Czy komornik może zabrać całą wypłatę?

Postprzez amac » 12 mar 2018, o 12:38

Ale chyba czym innym jest zajęcie pensji, a czym innym konta. Jeżeli zajął konto, to może chyba zabrać wszystko co ponad kwotę wolną. Po prostu każdy wpływ na konto jest traktowany jako anonimowe źródło i dopiero po odliczeniu kasy dla komornika bank udostępnia środki do wypłaty. Ale - z tego, co mi się wydaje - jeżeli nastąpiło wcześniej zajęcie wynagrodzenia, trzeba złożyć pismo, żeby zwolnił wynagrodzenie do wypłaty, bo już jest zajęte. Czy ktoś może to potwierdzić z osób mądrzejszych tu obecnych? Będę wdzięczna. Bo znalazłam gdzieś następującą informację:

"Należy niezwłocznie złożyć do wierzyciela, a w przypadku braku jego zgody – do sądu, wniosek o zwolnienie z egzekucji części rachunku bankowego. We wniosku należy wykazać, że rachunek ten jest zasilany środkami z wynagrodzenia za pracę, z którego komornik prowadzi już egzekucję – zakład pracy przy wypłacie wynagrodzenia potrąca wymaganą jego część, a pozostałe środki, czyli kwota wolna od egzekucji, są przelewane na rachunek bankowy, który też jest zajęty. W rezultacie dłużnik może zostać bez środków do życia, ponieważ środki z całej wypłaty będą przekazywane na poczet sprawy egzekucyjnej – sugeruje ująć w treści pisma Janus. – Taki wniosek, z uwagi na terminy sądowe, należy złożyć niezwłocznie, nie czekać na wyczerpanie kwoty wolnej od potrąceń z rachunku bankowego. W przeciwnym przypadku sąd może nie zdążyć z rozpoznaniem pisma, a pieniądze z konta mogą zostać przekazane do egzekucji".
amac
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 10:32

Poprzednia stronaPowrót do Zajęcie komornicze 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników