Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Jak wygląda procedura komornicza, co może mi grozić?

Wszystko o zajęciach komorniczych wynagrodzeń, kont bankowych, ruchomości i nieruchomości. Licytacja i egzekucja komornicza krok po kroku.

Jak wygląda procedura komornicza, co może mi grozić?

Postprzez klimek » 24 maja 2013, o 10:54

W obecnej chwili minęło około 6 miesięcy od ostatniego kontaktu z bankiem. Boję się i jednocześnie jestem prawie pewien, że kredyt jest już wypowiedziany i że dług przejął komornik. Szukam informacji jak wygląda procedura komornicza, co może mi grozić? Jakie jest rozwiązanie moich problemów? Dodam, że chce spłacić wszystkie długi, ale oczywiście nie możliwa jest dla mnie jednorazowa wpłata wszystkich ewentualnych należności. Będę wdzięczny za wszytskie informacje.
klimek

Re: Jak wygląda procedura komornicza, co może mi grozić?

Postprzez marzenaimirek » 30 maja 2013, o 11:42

Cóż postępowanie komornicze polega przede wszystkim na zajęciu wynagrodzenia. Jednak jeśli nie pracujesz komornik może zając posiadany przez ciebie majątek. I zostajesz też wpisany do KRD
marzenaimirek

Postprzez maniec » 25 sie 2013, o 21:31

Póki jeszcze nie ma ustanowionego komornika, radziłbym się zwrócić do banku z prośbą o ugodę i możliwość spłacenia długu bez udziału komornika. Oczywiście należy przedstawić solidny plan spłaty zadłużenia.
maniec

Postprzez katarzynakone » 9 mar 2015, o 11:21

polecam darmowa konsultacje prawna w e-kancelari
katarzynakone

Postprzez Antoni » 20 mar 2015, o 12:45

Po pierwsze nie bój się negocjacji z bankiem. Jak zakryjesz oczy to nie znaczy że skoro ty ich nie widzisz oni nie widzą ciebie.
Po drugie nie napisałeś jaki kredyt na ile czasu wzięty jak do tej pory wyglądały twoje spłaty i relacje z bankiem więcej informacji.
Po trzecie zakładając że masz komornika (o czym warto wiedzieć bo masz 7 dni na złożenie sprzeciwu) to skontaktuj się z nim i negocjuj.
Nie ma co uciekać od problemu bo i tak cię dogoni i złapie a dopiero w tedy jest nie przyjemnie, uwierz mi .
Antoni

Powrót do Zajęcie komornicze