Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Wszystko o zajęciach komorniczych wynagrodzeń, kont bankowych, ruchomości i nieruchomości. Licytacja i egzekucja komornicza krok po kroku.

Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez ZludzeniaAgnieszki » 8 sty 2018, o 17:16

Witam.

Jestem zadłużona na kwotę 52 tysiące złotych. Do tej pory uciekałam przed długiem nie wiedząc jak z niego wybrnąć. Wpakowałam się w niego przez własną głupotę i naiwnosc. Długo nie mówiłam o długu nikomu. Chodzi o kredyty gotówkowe w mBank. W tej chwili sprawa jest już w kancelarii prawnej Raven. Chciałabym zacząć spłacać zadłużenie. Znalazłam w tej chwili 1500 zł wolnych pieniędzy , które mogę wpłacić. Chce sprzedać również auto , za które dostanę około 9-10 tysięcy złotych i od razu wpłacić na rzecz zadłużenia. Co miesiąc chce oddawać 1500 zł na rzecz zadłużenia. Moje pytanie brzmi - czy to wystarczy? Mam w posiadaniu dom. Boje się, że mimo moich chęci spłaty zadłużenia, bank nie będzie chciał porozumieć się na drodze polubownej i uda się do komornika, który szybko namierzy fakt, że posiadam dom. Czy aby szybciej spłacić zadłużenie komornik ma prawo zabrać mi dom?
ZludzeniaAgnieszki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 17:10

Re: Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez ZludzeniaAgnieszki » 8 sty 2018, o 17:43

Kiedy już zaczęłam orientować jaki status ma mój dług, to dzwoniąc do banku dowiedziałam sie, że mam się kontaktować w sprawie długu z kancelarią Raven - i tak masz rację, że jest związana z Krukiem (w grudniu 2017 sprawa trafiła do Raven). Kiedy dodzwoniłam się do kancelarii Pani poinformowała mnie, że o żadnym porozumieniu nie może ze mną rozmawiać. Poinstruowała mnie, abym zaczęła wpłacać co mogę na rzecz zadłużenia, a następnie napisała do nich pismo z opisem całej sytuacji, a oni w porozumieniu z bankiem, albo się przychylą do tego co mam do zaproponowania, albo nie i wtedy co? Komornik może zająć dom? Czy w pierwszej kolejności zajmie moja pensje? Pracuję na umowę o pracę. Czy w ogóle może zainteresować się moimi ruchomościami i nieruchomością, jeśli mam dobrą wolę spłaty zadłużenia na drodze polubownej?
ZludzeniaAgnieszki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 17:10

Re: Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez ZludzeniaAgnieszki » 8 sty 2018, o 18:03

Nie otrzymałam jeszcze żadnego pisma z sądu. Mam wrażenie, że sprawa jest jeszcze świeża. Absolutnie nie chce już unikać odpowiedzialności za powstałe zadłużenia i chce z tego wyjść, mam wsparcie bliskich i wiem, że będę konsekwentnie wpłacać na rzecz zadłużenia pieniądze. Martwię się właśnie o to, czy zdążę im pokazać swoją dobrą wolę, czy zdążą oni udać się do komornika ze sprawą. Nie mam pojęcia jak długo w ogóle trwa taka droga.
Piszesz o sądzie - czy dzwoniąc parę dni temu do tej kancelarii Pani poinformowała mnie, że sprawa jest w sądzie? A właściwie pewnie jest to sprawa, która w sądzie rozstrzyga się bez mojego udziału? Czy naprawdę, jeśli chce spłacać te długi, to mogę martwić się o dom? Spędza mi to sen z oczu. Teraz kiedy znalazłam wyjście z sytuacji boje się, że jednak stracę wszystko, bo łatwiej będzie zlicytować dom niż porozumieć się z dłużnikiem - czyli ze mną.
ZludzeniaAgnieszki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 17:10

Re: Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez ZludzeniaAgnieszki » 8 sty 2018, o 18:42

Czy gdybym dostała taki nakaz zapłaty, z terminem płatności, to co dzieje się z tym terminem w momencie kiedy ja napiszę pozew? Akcja jest na chwilę zawieszona? Czy taki pozew faktycznie może pomóc?
Jutro wpłacam 1500 zł. Chce też napisać pismo, z dołączonym dowodem wpłaty i opisem planu spłaty. Bardzo chciałabym trzymać sprawę z daleka od komornika. Nie mam doświadczenia, ale wiem, że w końcu otrzymałam wsparcie i pomoc i jedyne czego żałuję, to to, że tak późno przyznałam się do problemów moim bliskim. Strach i wstyd na wiele nie pozwalają, także jeśli czyta ten post jakiś zadłużony tchórz, którym do niedawna byłam - niewarto zabijać się taka tajemnica... Gdybym wcześniej powiedziała cokolwiek pewnie ugoda z bankiem bez tej cholernej kancelarii byłaby łatwiejsza do wyegzekwowania.
ZludzeniaAgnieszki
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 17:10

Re: Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez robertas1 » 10 sty 2018, o 15:32

Cześć
Wpłaciłaś więc jest po ptokach ale
odpowiadając na Twój ostatni post chciałem Ci wyjaśnić że nakaz zapłaty to początek drogi jaka wiedzie do odzyskania pieniędzy.
Z chwilą jak otrzymasz nakaz zapłaty należy - musisz - powinnaś - wnieść sprzeciw
do momentu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawa jest sporna i nie ma możliwości by podczas prowadzonego procesu zmusić Cię do zapłacenia pieniędzy ponieważ formalnie zobowiązania nie ma - o tym czy masz zapłacić zadecyduje sąd.
można się bujać rok dwa i spokojnie sobie spłacić bądź uzbierać pieniądze na spłatę.
robertas1
 
Posty: 522
Dołączył(a): 22 lut 2014, o 09:53
Lokalizacja: Na prawo od centrum

Re: Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez Tomasz11 » 11 sty 2018, o 08:15

Jeżeli tylko otrzyma Pani nakaz zapłaty z sądu proszę o kontakt: x - pomożemy Pani bezpłatnie,
Tomasz11
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 sty 2018, o 19:39

Re: Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

Postprzez ankatna » 5 lut 2018, o 13:06

Komornik zajmuje majątek wskazany w tytule wykonawczym. I to we wniosku wierzyciela jest zawarte, jakie składowe ma zająć.
ankatna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 lut 2018, o 11:28
Powrót do Zajęcie komornicze 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników