Forum Zadłużonych - Pomoc zadłużonym w wyjściu z długów

Forum dla osób zadłużonych. Metody i porady dla dłuzników jak wyjść z długów.

komornik - potrzebna porada

Wszystko o zajęciach komorniczych wynagrodzeń, kont bankowych, ruchomości i nieruchomości. Licytacja i egzekucja komornicza krok po kroku.

komornik - potrzebna porada

Postprzez zadluzona88 » 21 cze 2017, o 15:55

Witam,
Tak mi się niestety poukładało, że jeden z banków oddał mój dług do komornika.
Mam kilka pytań a propo tego i może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć.
Po pierwsze obecnie przebywam zagranicą i pracuję przez tutejszą agencję pracy, wypłatę otrzymuję na polskie konto. Czy komornik może zająć wynagrodzenie zarabiane poza granicami Polski?
Po drugiej: jestem zameldowana na mieszkaniu należącym do mojego ojca z którym nie rozmawiam. Czy jest możliwość, że będą próbować "ściągnać" dług z tego mieszkania, mimo iż obecnie tam nie mieszkam?
Szczerze powiedziawszy najchętniej to sama bym się porozumiała z komornikiem i spłacała należność w dobrowolnych ratach, ale czy jest taka możliwość?
Niestety wpadłam w pętlę zadłużenia i dopiero walczę by wyjść na prostą.
zadluzona88

Re: komornik - potrzebna porada

Postprzez Danuta1970 » 20 sie 2017, o 18:35

witam serdecznie potrzebuje porady teraz nie pracuje i przez 3 m-ce nie wplywa zadne wynagrodzenie z tyt um. o prace czy tez umowa-zlecenie znajomy z Niemiec wyslal mi pieniadze na zakup towarow dla niego w Polsce lecz niestety komornik mi zajol 50% tego wplywu na poczet telefoni cyfrowej,wzielam wydruki z konta banku ze to nie jest wynagrodzenie ,lecz pieniadze prywatnej osoby ktore zagarnol,w odp od komornika po 3tyg dostalam ,ze komornik nie widzi z jakiego tytulu mi wplynely pieniadze i ze mial obowiazek w ciagu 3 dni przelac ta kwote na konto wiezyciela i ze do wierzyciela powinnam napisac odwolanie zeby oddal potracona kwote.Teraz podejmuje umowe-zlecenie i nie wiem jak sie ustrzec zabrania zarobionej kwoty w calosci przez komornika dziekuje za porade
Danuta1970

Powrót do Zajęcie komornicze